Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit szólnátok, ha...

Szülők! Ti mit szólnátok, ha a fiatok egy ilyen lánnyal szeretne hosszútávon együtt lenni?

Figyelt kérdés

18 éves a lány. a rossz családi háttere miatt, amint betöltötte a felnőttkort otthagyta a középiskolát és munkába állt árufeltöltőként, hogy elkezdhessen szobát bérelni.

mielőtt otthagyta az iskolát letett egy nyelvvizsgát és ugyanabból a nyelvből előrehozott érettségit. de az csak egyetlen tárgy. már megvan az időpontja a következő nyelvvizsgára, vagyis ugyanaz a nyelv csak felsőfokon. mégis ha megkérdezem tervezi-e esti iskolában letenni az érettségit azt mondja képtelen lenne a fizikát és matekot munka mellett megtanulni mert nappalin is nehézségei voltak vele. a jellemén egyébként egyáltalán nem látszik a családi háttere, kedves lány aki jótékonykodik sokat, jó látni hogy ezzel a fiamra is jó hatással van. én mégsem vagyok nyugodt a karrierje miatt.


2018. dec. 14. 17:12
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%
Én konduktornak tanulok a Semmelweisen, diplomás leszek, mégis 150.000-et fogok keresni Magyarországon. Most akkor ássam el magam, hogy nem mérnöknek mentem pl, amivel sokkal többet keresnék?! Inkább ilyen legyen, mint a legtöbb 18 éves lány.
2018. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
93%
Jó magam is anyós vagyok. A menyem is 18 évesen elmenekült otthonról mert az anyja agresszív alkoholista (apja nem él) Munka mellett elvégzett egy szakiskolát. Virágkötőnek tanult. Rendes, szorgalmas lány. 20 évesen ismerte meg a fiamat, és lassan 10 éve együtt vannak. Azóta házasok. Én örülök, hogy ő a menyem, mert okos, rendes, és ami a lényeg imádja a fiamat. Nekem ennyi elég is. Jól élnek, boldogulnak. Azt, hogy van érettségi vagy diploma nem rám tartozik.
2018. dec. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
85%
Na.. Az en anyosom is ugyan ez. Mindig probal a zsebunkbe turkalni hogy na most mennyi fizetest kaptal, nem-e lenne jobb atmenni mashova ahol tobbet kapnal, az en anyosom ugy tesz mintha o fizetne az alberletunket a rezsit es a kajankat. Szerintem ne massz ennyire bele annak a lanynak az eletebe mert semmi kozod hozza hogy mennyit keres es ha a fiad boldog csak az szamit, a lenyeg hogy mar 18 evesen talpra allt dolgozik es volt esze tanulni nyelvet. Jobb ha nem a karrierje a mindene mert akkor meg a fiad lenne lesz@rva es csak a munka lenne. Szerintem becsuld meg mert ha nemfogod lehet hogy egy rosszabbat kapsz aki majd log a fiad nyakan es szivja a veret.
2018. dec. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
88%

Megnyugodhatsz: egy érettségivel is pont ugyanúgy lehet polcot pakolni.

Nem olvasol híreket? Az Aldiban bruttó 300 körül keresnek a pènztárosok.

Egy jó nyelvtudás ezerszer többet ér. Ha jót akarsz a fiadnak, akkor arra biztatod, hogy tanuljon nyelvet, és húzzanak el innen külföldre.

2018. dec. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező ! Te aggódsz ?? Mit érdekel téged, hogy a fiad kivel akar együtt élni ? Ha megfelelően nevelted 20 éves koráig, akkor miért akarsz az ő érzelmi életébe beleavatkozni ?
2018. dec. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
23%
Jobb lenne ha egy másik fiúval, vagy egy más nemzetiségű lánnyal lenne? Mert a szülők manapság abba sem szólnak bele.
2018. dec. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
84%
Tipikus anyós. Sikerült a kákán csomót találni. GRATULÁLOK!
2018. dec. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
83%
A Tesóm hasonló lánnyal kezdett 25 éve...mindenki lenézte, lesajnálta szegényt. Aztán teltek az évek és a lány tanult ment előbbre, konkrétan mára többre vitte mint a tesóm. Ne nézd le, szerintem semmi baj vele!
2018. dec. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem egy totál életképes kiscsaj lehet, jobban félteném a fiamat egy minden hájjal megkent dörzsölt értelmiségitől.
2018. dec. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
87%

Nekem sem volt lehetőségem főiskolára járni.

Ügyintézőnek tanultam és ilyen munkakörben helyezkedtem el.

Anyósom lenézett és "kiutált", mert a mérnök fiának jobb járna.

Miután meglett a diplomája, amíg munkát keresett az én fizetésemből éltünk. Megbeszéltük, hogy ne siesse el, inkább jó helyre vegyék fel. Pár hónapig meg kellett húzni a nadrágszíjat, de jó munkahelye lett.

Azóta házasok vagyunk, vannak gyerekeink és igaz hitellel (nem csok) van lakásunk is. Senki sem támogatott és nem is vártuk el. Amint újra lesz annyi tartalék én is tovább tanulok. Mi ketten így egyeztünk meg. A célunk érdekében így optimális. És ehhez senkinek semmi köze.

Anyós addig kotnyeleskedett, amíg a fia nem tartja már vele a kapcsolatot. Szóval érdemes tiszteletben tartani a magánéletüket és tisztelni a választottját. Mert ne lepődj meg, ha a lány is úgy fog hozzád állni, ahogy te hozzá.

2018. dec. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!