Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondanátok a párotoknak,...

Mit mondanátok a párotoknak, ha a szülők nem akarják még megismerni sem? Nem vagyunk gyerekek. Bővebben lennt.

Figyelt kérdés

Elváltunk a férjemmel kb egy éve. Nekem azóta van már kapcsolatom. 5 hónapja. Mivel közelednek az ünnepek, mindannyian ráérünk, szóltam, hogy a karácsonyi rokon látogatások alkalmával elhoznám őt is. Azt mondja anyám, jó, rendben!

Aztán pár nap múlva mégis felhív, hogy apám azt üzeni, hogyha beállitok egy idegennel, ő fogja magát és lelép.

Meg, hogy mindjárt agyverzest kap karácsonyig (anyám ). Úgyhogy a békesség érdekében mi maradjunk csak otthon.

Ezt meg is tenném, ha ők így akarják. De. Van egy kislányom, akit a rokonság látni szeretne, és tudom, hogy a kislányom is látni szeretné a mamáékat.

Ezenkívül a válásom óta rengeteget segítettek a gyerek dolgai körül. Szóval nem akarok hálátlan se lenni, mert tudom, hogy jönne a nagy dráma, hogy "egész évben segítünk neked, aztán karácsony Szent napján felénk se nézel! " ( mer ez nekik fontos, hogy karácsonykor mindannyian legyünk együtt. . Ha ez nincs meg örökre hallgatnom kell majd, hogy 2018 karácsonykor én nem voltam ott. .)



2018. dec. 18. 17:28
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
23%
Karácsony családi ünnep, egy 5 hónapos partnernek itt njincs helye
2018. dec. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
69%

Mindenki aki arról ír, hogy pár hónapos partnert nem akar karácsonykor látni, remélem, majd ahhoz is jó képet vág, mikor a gyerekét, unokáját nem látja többet. :D


Bár látom, ez itt senkit se érdekel, csak a saját nyugi meglegyen. ;) :D :D :D Elvégre is a karácsony nem a "szeretet ünnepe", ahol "együtt a család", hanem a "kényelmesen elvagyunk általunk már korábbról megszokott arcokkal, amiben senki nem zavarja a köreinket" ünnepe. :D

2018. dec. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
98%

Azért az nagyon nem normális,hogy a válástól kiakadnak, most pedig agyvérzést kapnak... Nehéz lehet nekik.


Nos, ha megmondták, hogy ne, én nem állítanék be vele, de hogy mennék-e, azt saját jogomnak tartanám eldönteni, persze figyelembe véve mindent. Ha ismerem őket és tudom, hogy idegbajosak, akkor én nem mennék, mivel én a NYUGODT karácsonyt mindennél többre becsülöm. Tudom, milyen az idegbeteg karácsony. Brrr.


Akik hosszan felhozzák, hogy 2018-ban nem mentél, azokat... tudom sajnálni, de a saját korlátolt, negatív világuk miatt. Amúgy nem, ők csinálják maguknak a feszkót és a problémákat, a leírás alapján.


A párodnak mond meg, ami van, őszintén, ne én tanítsalak már párkapcsolatra, neked sem ez az első. Az őszinteség alap és 5 hónap azért már valami. Ha elvinnéd, akkor főleg megtudná, milyen az apád e téren, felesleges titkolózni.

2018. dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
81%

Ja és kérdező, még azt vedd fontolóra, hogy:


Mondjuk te elmész egyedül, vagy a gyerekkel. Párod (jogosan) mellőzve érzi magát. Húsvétkor apád majd megint "agyvérzést kap", mert nekik még az előző férj a szimpi, és akkor sem találkoznak, ugye...?

2018. dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
79%

Azt gondold át, hogy mennyire fontos neked ez a kapcsolat. Ha fontos és komoly (én a feleségemet az első randi utáni nap mutattam be a családomnak) akkor beszélj a szüleiddel, hogy az új párod hozzád tartozik, nagyon szeretnéd őket látni és szívesen mennél, de csak a pároddal együtt.

Fura hozzáállás a szüleid részéről, hogy nem kíváncsiak a partneredre. Nem az ő életük, nem egészséges, hogy manipulálnak, meg zsarolnak.

Beszélj őszintén a szüleiddel és a pároddal is. Borítsd ki a bilit nyugodtan. Ha a férjeddel nem sikerült a házasság, akkor dolgozzák fel, akkor is, ha ők kedvelték. Már nem a család része.

Felnőtt vagy, fogadják el a döntéseidet.

2018. dec. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
89%
Hát nem tudom. Mi karácsonykor jártunk együtt 3 hete, és akkor már elvitt a szüleihez 26-án ebédre (szülők, nagyszülők, testvérek, testvér férje, gyerekeik voltak ott). Ez volt négy éve, ma már a férjem:)
2018. dec. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
90%

Kérdezd meg a szüleidet, nem jobb-e, hogy nem vagy egyedül, megoszthatod a gondjaidat valakivel, aki szeret vagy sajnálják tőled ezt e kis megnyugvást a válóperi hercehurca után?

Ha továbbra is az exed a nyerő náluk, akkor hívják őt karácsonyozni - nélküled!

2018. dec. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
25%

Én pár hónapos kapcsolatot nem karácsonyi rokonlátogatások alkalmával vinném bemutatni. Addigra már bemutattam volna, vagy későbbre halasztom. A bemutatás ne valamilyen alkalomhoz kötődjön.

Amíg a szüleiddel nem beszélted meg, addig a párodnak sem kellett volna semmit se ígérj.

24-ét töltsd a kislányoddal és a pároddal, 25 legyen a családé. Párodnak mond meg, szüleid erre még nem készek. Addig ő is menjen saját szülőkhöz, testvérekhez.

2018. dec. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Én körbetelefonálnám a rokonságot, hogy a szüleimhez nem tudok idén hazamenni . Ha gondolják jöjjenek hozzád, szívesen látsz mindenkit a lányoddal és a pároddal együtt.

Én úgy gondolom, hogy akinek fontos vagy, az elfogadja a döntésedet (hogy elváltál és új párod van). Eszembe nem jutna ilyet mondani egy szerettemnek,hogy ne jöjjön a párjával, inkább maradjon otthon.

Biztos furcsa lesz mindenkinek, hogy új párod van, de ez van, szerintem egyáltalán nem korai bemutatni. Ő már az életed része, aki nem fogadja el, meg sem akarja ismerni,az így járt.

Szerintem nem leszel hálátlan, ha saját magadhoz hívod a rokonokat,akik látnának.A szüleid meg puffogjanak, remélhetőleg jövőre megnyugodnak

2018. dec. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy MIÉRT idegeneket kérdezel egy anoním oldalon ahelyett, hogy felhívnád apádat és megkérdeznéd hogy mi a problémája??
2018. dec. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!