Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igazából miért baj az, ha...

Igazából miért baj az, ha valakinek a szülei a "feneke alá teszik" a lakást, kocsit stb?

Figyelt kérdés

Ha az illető kérkedik vele másik rovására,akik nem olyan gazdagok, az más, hiszen az érthetően zavar másokat. De ha valaki csak éli az életét, miért kell belekötni? Értem én, hogy van, akinek sokkal nehezebb, de nem igaz, hogy akit segítenek a szülei, az rögtön egy nagyképű idióta lesz, vagy akár életképtelen lesz. Például lehet, hogy önállóan karriert épít, vagy tehetséges valamiben, és önállóan járja azt az utat.

Mielőtt valaki félreérti: nem rólam van szó, én átlagos családból jövök, nem vagyunk se szegények se gazdagok. De sokszor látok itt olyan megjegyzéseket, hogy valakinek a feneke alá tesznek egy kocsit vagy akár egy lakást, és ilyenkor mindig arra gondolok, hogy ha egyszer a szülők megtehetik ezt, mégse támogatnák a gyerekeiket, akkor ugyanezek a kommentelők lennének az elsők, akik belekötnének, hogy mégis milyen szülők ezek. Szerintem úgy is lehet élete nevelni valakit, hogy azért vesznek neki lakást. Pl. ismerek olyat, aki nem kapott lakást, albérletben él, de hétvégén hazaviszi a szennyesét kimosni. Na, ő nem mondhatja, hogy az életre nevelték.


2018. dec. 18. 17:50
1 2 3 4
 1/40 Metionin ***** válasza:
92%
Ez önmagában nem baj, az a baj ha valaki ettől többnek érzi magát mint mások és lenézi azokat akiknek nem tették alá.
2018. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem aki nem kérkedik vele, annak nem szoktak beszólni. Én is kaptam lakást, de sosem mondta még senki hogy baj lenne. Egyedül tartom fent, egyedül oldom meg a problémákat, és nagyon hálás vagyok a szüleimnek hogy ennyi segítséget kaptam.
2018. dec. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Én elég sokat hallom, hogy beszólnak annak is, aki nem kérkedik. Pl. ha a kérdés fiktív, nem is egy konkrét személyről szól, akkor is odagyűlnek a rosszakarók.
2018. dec. 18. 17:57
 4/40 anonim ***** válasza:
66%

Tok igazad van, azt is leosztjak , akit nem kene, mert savanyu nekik a szolo! De mit varsz? Itt mindenre az a megoldas, h koltozz el :D

En igenis mindent meg fogok adni a gyerekemnek a lehetosegekhez merten, es nem erdekel majd h ez kinek h tetszik :) nekem is igy tettek a szuleim, es veluk is az oveik anno.

2018. dec. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
93%

Egyik legjobb barátnőmet közös társaságban ezért osztották a háta mögött. Mert kapott 20 évesen egy lakást, és a szülei folyamatosan segítenek neki.

Rettentő gyökér megjegyzéseket is kapott. De most érted mit csináljon? Ááá kösz nem kell az a lakás, osszátok szét a barátaim között én meg megyek addig albérletbe vagy mi? Mit várnak el az ilyen észosztó emberek?

Amúgy érdekes módon olyanok osztották, akiket szintén segítettek a szülei vagy mások.

2018. dec. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Ja de az már jó volt az őt osztó pár gyökérnek, hogy ingyen lakhattak nála hetekig.
2018. dec. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
96%
Én is abban a szerencsés helyzetben vagyok hogy a"seggem alá " lett rakva a lakás, viszont én folyamatosan kapom a piszkálódást apám feleségétől erte . Szóval örülök, halas vagyok érte de amint lesz onerőm veszek sajátot.....
2018. dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
97%

Gyakorlatban én is a fenekem alá kaptam egy házat. Törlesztek is nekik minden hónapban, hisz gazdagok nem vagyunk, csak szüleimnek van félretett pénze és úgy voltak vele inkább nekik törlesszek mint a banknak.

Ápolónő vagyok, a férjem szakács. Segítség nélkül kb soha nem tudtunk volna különköltözni, mert annyira gyorsan nőnek az ingatlanárak, hogy nem bírtuk anyagilag szimpla spórolással már követni.

Nem érzem magam ettől rossz embernek, csak hálás vagyok a szüleimnek, hogy ezt meg tudtuk tenni.

2018. dec. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
88%

Azért van ez itt így, mert szerintem gyk-n eléggé sok a csóró hülyegyerek, aki ráadásul mindenért másokat okol. Ha nincs párkapcsolata, akkor azért biztosan a másik nem egésze a hibás, ha nincs jó munkája, akkor a rendszer a hibás, ha nincs lakása, azért meg a szülei hibásak, hiszen másnak meg vettek. .

Én tartom magam olyan intelligensnek, hogy ne irigykedjek az ilyenekre.

Az én szüleim is sokat tettek értem, habár kocsit és házat nem kaptam, de megtették amit önerejükből tudtak.

Mint szülő, amúgy is megértem.

Nyilvánvaló, hogy nem hagynám a gyerekemet nyomorogni a koleszba, ha megtehetem, hogy vegyek neki kérót. Kocsi ugyanez. Jobb, mint a busz! !

Egyébként szerintem inkább ott kezdődik a baj, mikor 30 évesen is anya -apa szerez munkát a gyereknek, még akkor is ő fizeti a lakbért, még akkor is ő fizet a kocsi után mindent. .

2018. dec. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos itt is az van, hogy néhány nagyképű veri a mellét amiért neki könnyebb és kiosztja azokat, akiknek saját erőből még nem sikerült - majd ezen felháborodva őket egy kalap alá veszik a többiekkel, akik hasonlóan kaptak segítséget de sosem voltak tőle nagyképűek.

Valójában nagyon kevés olyan ember van aki valamiképpen ne kapott volna a szüleitől segítséget - ha normális maga az ember is és a szülei is. Mi is onnan kaptunk segítséget az első lakáshoz. Ezt azzal "viszonozzuk", hogy most idős korukra mi tudtunk segíteni nekik pénzzel abban, hogy közelebb költözhessenek hozzánk. Közben eltelt vagy 25 év és éppen amiatt tudunk most mi segíteni nekik, mert akkor ők segítettek és nem kellett bérleti díjat fizetnünk éveken keresztül.

Pontosan így mi is megteszünk mindent, hogy a lehető legjobban segítsük a saját gyerekeinket és remélem majd ők is viszonozzák szeretettel, segítséggel amikor majd mi leszünk idősek.

Amúgy ne szóld le azokat sem akik "hazajárnak" pl. mosni. Nyilván az édesanyjuk, apjuk ezt érzi segítségnek, mert többel nem tudnak. Akinek nincs módjában egy kölcsönnel lakáshoz segíteni a gyerekét, az talán úgy gondolja, hogy legalább kimosom a ruháit vagy főzök egy jó ebédet neki, mert ennyit még meg tudok neki adni.

2018. dec. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!