Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire szánalmas, ha valaki...

Mennyire szánalmas, ha valaki 25 évesen még mindig a szüleire mutogat?

Figyelt kérdés

Hogy azért zárkózott és fél az emberektől, mert anno verte az apja. Meg hogy azért nincs még meg a diplomája, mert 18 évesen elköltözött és dolgozott, hogy fenn tudja magát tartani.

Mások 25 évesen már rendelkeznek legalább egy diplomával, megvan az önrész a saját lakáshoz (vagy akár maga a lakás), és útban az első baba. És senki sem mutogat, hogy mert a szülei így meg úgy....



Ha már 6 éve nem veri senki, akkor miért kell még mindig felemlegetni, hogy "mert apám 18 éves koromig vert"?

De már nem ver, nem? Akkor minek kell még mindig szociális fóbiásnak meg szégyellősnek lenni?


2018. dec. 21. 12:37
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez az adott embert kellene ismerni. Én hasonló családi környezetből jövök, és sikerült kikupálnom magam, DE k...a nehéz volt és vannak dolgok, amik még mindig traumatikusan értintenek, és ez nem olyan, hogy "ha már x éve elmúlt, akkor illene ezt levetkőzni"... egyszerűen nem megy, és kész (pl. még mindig összerezzenek, ha vki morcos arccal felém jön vagy nagyon közel megy el mellettem, mert megszoktam 18 évig, hogy ennek az lesz a vége, hogy engem felpofoznak vagy kékre-zöldre vernek). és ha rákérdeznek, elmondom, hogy a szüleim "nevelése" miatt van, mert ez az igazság.
2018. dec. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!