Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt más is akinek nem...

Van itt más is akinek nem mondták el, hogy balesetből lett?

Figyelt kérdés
Ma délután egy ismeretlen szám hívott. Felvettem és egy jó mély férfi hang szólalt meg engem keresve. Kérdeztem mi ügyben és elmondta, hogy ő az igazi apám és látni szeretne. Nem értettem hisz azt hittem, hogy eddigi apa aki nevelt az igazi apám. Mondtam neki visszahívom csak megakarok bizonyosodni róla, hogy nem hazudik, de rögtön tudta anya nevét meg mikor történt az eset és hogyan. Anyával beszéltem aki meredt arccal elmondta a sztorit. Röviden összefoglalva egy buliban ismerkedtek meg 2000 szilveszterekor és abból a részeg kalandból lettem én. Apám nem akart, ezért lelépett amerikába anya meg csak azért tartott meg, mert nagyszüleim nem engedték neki az abortuszt. Nem vagyok nagyon érzelgős, de nagyon szíven ütött a dolog. Tulajdonképpen egy olyan gyerek vagyok akit senki se akart, de szülői nyomásra nagy nehezen megmaradt. Ezek után már az is leesett nekem, hogy anya miért bánik velem ridegebben, mint a féltestvéreimmel. Megkérdeztem, hogy igazán szeret e annyira, mint őket. Először láttam nem akarja az igazat elmondani, de kérleltem és azt mondta nem. A szívem mélyén éreztem és sajna bejött. Egyébként azért nem akarta elmondani, mert szerinte nekem nincs jogom ilyeneket tudni. Ez az ő döntése volt és kuss. Ezek után átjöttem nagyszüleimhez akik teljesen abban a tudatban voltak, hogy elmondta nekem és őket is meglepte, hogy nem tudom hisz mikor 7 éves voltam azt mondta nekik elmondta és jól fogadtam. Ez most annyira mélyen érintett, hogy nem is mentem inkább haza hanem itt alszok náluk, de aludni se nagyon tudok. Köszönön, hogy elolvastad. Remélem boldogabb karácsonyod lesz, mint nekem.
2018. dec. 23. 00:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
51%

Találkozz az apukáddal, ismerd meg őt.

Erősnek kell lenned most!

2018. dec. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
84%
Szívből sajnálom. Anyukád nagyon szívtelen, és igenis minden gyereknek joga van tudni, hogy kik az igazi szülei. Tarts ki, támaszkodj a nagyszüleidre. Ha elég erősnek érzed majd magad hozzá, találkozhatsz is a vér szerinti apukáddal. De mindehhez idő kell. A legjobbakat kívánom. ♥️
2018. dec. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
13%

Nem minden anya szereti egyformán a gyerekeit, de emberhez méltón, nem érezteti. Lehet nem szeretni egy gyereket, de éreztetni vele, azt soha.

Nem mondta el? akkor mi van? Igaz, közölhete volna, és most nem ilyen bunkón módon tudod meg az "apádtól". Milyen szülő (apa?)az ilyen? Lelép, telefonban közli...Megmondom: alávaló.

Mostoha apád az igazi szülő, hiszen nem éreztette veled, ő csak mostoha.

Ha kamu, szégyelld magad, nem játszunk más érzelmeivel, emlékeivel, idejével, energiájával.

Ha igaz, akkor megnyugvást kívánok.

2018. dec. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
28%

na bumm

és is véletlen beesett gyerek vagyok

és?


amúgy ha már hibáztatni akarsz valakit akkor pont nem anyád az akit kellene

-felcsinálta egy random pasi aki gumit sem volt képes húzni, majd mikor megtudta h anyád terhes lelépet a fenébe

-nagyszüleid nem engedték az abortuszt holott ebben a helyzetben ez lett volna a megfelelő döntés

azok után h anyád bele lett kényszerítve ebbe a helyzetben miért várod el h szeressen ???

persze neked szar érzés de gondolj bele h az ö helyzetében te vajon hogyan reagáltál volna?

2018. dec. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
67%

"amúgy ha már hibáztatni akarsz valakit akkor pont nem anyád az akit kellene" - dehogynem, pont ő volt az, aki nem mondta el a gyereknek az igazat, miközben a gyerektől igazmondást várt folyamatosan.

Az egy másik kérdés, hogy a nagyszülők is megérik a pénzüket, ők se sokkal jobbak...

A kérdező anyjának meg nyilván el kellett volna mennie az AB-ra, nem behódolni a saját szüleinek.

2018. dec. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
15%
Engem abszolút nem érdekel, hogy becsúszott gyerek vagyok-e vagy sem. Kit érdekel? De komolyan....
2018. dec. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
30%
" dehogynem, pont ő volt az, aki nem mondta el a gyereknek az igazat, miközben a gyerektől igazmondást várt folyamatosan." Persze, hisz anya és gyerek között alap téma hogy "amikor apád felcsinált, kiderül hogy ku.rvának néz és lelépett mert kiderült hogy vagy" Meg az is hogy "kétségbeestem, el akartalak vetetni, de a nagyszüleid rákényszerítettek a szülésre, mert az én életem nekik se jelentett semmit, csak szüljek".... Persze, nagyon életszerű hogy egy anya élete legnagyobb csalódásait, meg félelmeit beszéli meg a gyerekével esti mese helyett.
2018. dec. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy meg hatásvadász, hisztis megfogalmazás a kérdés, tuti kamu.
2018. dec. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
26%

a nem engedik-ből talán kiderült h kiszolgáltatott helyzetben volt akkor az anya

vagy mert kiskorú volt akkor, vagy mert anyagilag kiszolgáltatott helyzetben volt !


am meg miért mondta volna el ez ?

a gyereknek ez egy kellemetlen dolog valszeg meg akarta kímélni ettől - ergo felelősségteljesen döntött h nem okoz fájdalmat neki, az más kérdés h az "apuka" bekavart ...

a gyerek nem tehet erről és nem terheljük múltbéli dolgokkal amit már nem lehet máshogy csinálni...


de a gyerek is szép... gondolom alapvetően az anya amit tudott megtett érte - megtehette volna h örökbe adja vagy otthagyja a kórházban mégis vállalta h akár egyedül is felneveli, mázli h akadt egy ferfi aki felvállalta őt úgy ...

2018. dec. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
46%

A dolog ott bukik meg, hogy nagyon gyorsan jött a "nevelőapád" a képbe. 2000 szilvesztere, buli, baleset. Az a pasi, aki felnevelt téged ezek szerint már akkor is megvolt és anyád megcsalta. Ezesetben nagyon elnéző férfi kell legyen, ha felneveli más porontyát. Vagy nagyon gyorsan kellett, hogy szerezzen anyád egy balekot, aki terhesen, esetleg már karonülö csecsemővel is szóba áll vele. Ami persze nem lehetetlen, csak nem történik olyan gyorsan, hogy te már ne emlékezz arra, milyen volt mikor nem volt melletted csak egyetlen szülő. Főleg azért, mert ahhoz hogy a szülőknek beleszólása legyen ebbe, anyádnak nagyon fiatalnak kellett lennie akkoriban. És lássuk be, egy 20-as évei elején járó fiatal nő gyerekkel kisebb eséllyel indul a párkeresésben, mint egy 30-as egyedülálló anyuka. Ugyan melyik 20-on éves srác akarna magának egy olyan asszonyt, akinek már van egy gyereke, egy balesetből. Ilyen csak a filmekben létezik.

Szóval több sebből vérzik a sztori.

2018. dec. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!