Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Másnak is lesz ilyen “jó” karácsonya?

Nálunk az lesz, hogy elkezdjük díszíteni a karácsonyfát, amin ha valami nem lesz úgy, ahogy anyám akarja, akkor elkezd ordibálni, majd közli milyen szar gyerekek vagyunk, ezután az ordibálás apámat is felidegesíti és ő is elkezd ordibálni, majd ezzel elkúrják az én a tesóm kedvét is. Ez van kb 3-4 éva.

Egyedül az vigasztal, hogy jövőre 18 leszek, és az lesz, hogy reggel elmegyek és estig haza se fogok jönni.

Keress kérdéseket hasonló témákban: szülő, gyerek, karácsony, ünnep

2018. dec. 24. 13:45  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Remek a megoldási javaslatod.

Majd ha sok munkát kapsz a leendő főnöködtől, akkor is menj haza és másnap reggelig be se menj dolgozni.

Biztos nyugdíjas állásod lesz elsőre! -.-

A válasz 17%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/17Időpont 2018. dec. 24. 13:48 Privát üzenet

Nálunk hosszú-hosszú évekig ez ment: ha anyám csinálta az előkészületeket, akkor az volt a baja, hogy minden rászakad, ha segítettem neki, akkor az volt a baja, hogy nem jól csinálom, ha én csináltam mindent, akkor miért nincs még kész ez meg az, stb - egész nap ment a szekatúra.

A végén aztán meguntam, hogy minden karácsony balhéból, veszekedésből áll, egyik évben dec. 23-án szándékosan kiprovokáltam egy veszekedést, jól kiadtuk a feszültséget és olyan békés karácsonyom nem sok volt, mint abban az évben :D

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/17Időpont 2018. dec. 24. 14:06 Privát üzenet
Nalunk az van, hogy most behozom a fat feldobalom a diszeket es kijelentem ha valakinek nem tetszik atrakhatja

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/17Időpont 2018. dec. 24. 14:53 Privát üzenet
Mi az egyik évben direkt egész napos programot szerveztünk a húgommal anyának meg apának, és mi csináltuk a teljes karácsonyi készülődést, takarítást, faállítást meg mindent, teljes összhangban. Így vártuk haza anyáékat. Nagyon jól sikerült :-) Anya nagyon hálás volt, hogy nem neki kellett a háztartással foglalkozni. Szerintem ti is meg tudnátok szervezni a tesóddal ezt. A legnagyobb nehézség a programszervezés volt, mert ilyenkor szinte minden zárva van.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/17Időpont 2018. dec. 24. 14:56 Privát üzenet
Most válnak, az egész ház zeng. Igazán meghitt a szeret ünnepén

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/17Időpont 2018. dec. 24. 14:56 Privát üzenet
Áldom az eget, hogy az én szüleim már régen elváltak, így pár éve nyugalomban tölthetem az ünnepeket, anélkül, hogy hallgatnom kéne, hogy tépi anyám meg apám egymást.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/17Időpont 2018. dec. 24. 15:09 Privát üzenet

Nalunk karacsonyfa sincs.

Alberletben lakunk es erre sok penz elmegy, raadasult a felesegem utazni akar es erre eleg sok penz elment mostanaban.

Ajandekokat se vettunk. Anyosekhoz atmegyunk este, ot elvileg van nekunk valami ajandekcsomag.

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/17Időpont 2018. dec. 24. 15:24 Privát üzenet

Nálunk is így mentek az ünnepek.

Nevelőanyám ivott, veszekedett, ment a balhé egész nap.

Évek óta nincs még karácsonyfa sem, nevelő "anya" sem, így minden rendben.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/17Időpont 2018. dec. 24. 15:43 Privát üzenet

1-es, ha tudsz jobbat, ne tartsd bent.

Amúgy meg nem egymás ellenségei vagyunk, hanem csak beszélgetünk.

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/17Időpont 2018. dec. 24. 15:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azért jött pár jó tipp.

1-es meg az a tipikus ítélkező idióta, aki jobbat nem tud.

Minden évben azt mondják, hogy idén jobb lesz, de nem.

Anyám már tiszta ideg, de megn lehet mondani miért.

Amugy csak a karácsonyfával van gons, mivel a nagyszüleimhez szoktunk menni, akik küldenek annyi kaját, hogy egy hétig nem kell főzni. Semmi joguk anyáméknak arra, hogy tiszta iedgek legyenek, mivel csak egy fára kellene felrakni a díszeket. Nekem ebből elegem van, nem fogom megbolondulni miattuk. Jövőre kiülök egész napra a vonatváróba esetleg mamámhoz megyek díszíteni fát, de nem fogok tovább tűrni a muszájnál.

# 10/17Időpont 2018. dec. 24. 16:05 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szülei (családja) a legnagyobb ellenségei, másnak is volt így?
Másnak is ennyire szeret veszekedni az anyja?
Miért kell besértődve duzzogni azért, mert másnak más a véleménye, illetve pl. engem nem zavar, ha másnak más?
Másnak is mondott ilyen hülyeséget az anyja?
Másnak is szegény karácsonya lesz?
Másnak is "fantasztikus" a Karácsonya?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!