Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A kamasz visszabeszél, mit...

A kamasz visszabeszél, mit csináljak?

Figyelt kérdés

A lányom 17 éves, alapvetően egy nagyon okos, eszes kislány, hatalmas szíve van és rengeteg barátja.


Viszont itthon nekem sokszor visszabeszél, felesel, beszól, szemtelen. Van hogy a vita elmérgesedik és kiabálunk is egymással.

Az anyukájával csak nagyon ritkán szólalkozik össze, de az se fordul át vitába. A nővérével soha, a legjobb testvéri kapcsolatuk van amit el lehet képzelni.


Velem mégis így viselkedik, sértő dolgokat vág a fejemhez és mindent megmagyaráz.

Én meg olyan vagyok, hogyha ellent mondanak nekem akkor ideges leszek és én is kiabálok.


Gondoltam arra, hogy oka lehet ennek a viselkedésnek az, hogy a feleségemmel elég sokat veszekszünk, és már nagyon sokszor említette a lányom hogy nagyon elege van abból hogy folyton a veszekedést kell hallgatnia, felstresszeli nem elég az iskola okozta fáradtság szerinte hanem még elmondása szerint itthon is lefárasztjuk ezzel.


Lehet, hogy ezt tölti ki rajtam? Már elmondtam neki, hogyha ennyire zavarja megfogja csukja be az ajtót és ne avatkozzon bele, de azt mondta hogy egy bizonyos szint után már az ajtóbecsukás sem segít a helyzeten. Tudom, hogy iskolában nem viselkedik így, se a barátaival sem a tanáraival.

Csak velem.


Mi lehet ennek az oka?



2019. jan. 1. 18:20
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
88%
18 éve élek úgy, hogy a szüleim non-stop veszekedését hallgatom. Csodálatos élmény ám, nem is értem, hogy merem emiatt rosszul érezni magam...nyilván a lányodnak sem kéne, hiszen ki ne szeretne egy ordibáló, hisztiző családot?
2019. jan. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
19%

Mert veled megteheti.

A kiabálás nem nevelés. Ha soha semminek nincs következménye, akkor nincs min csodálkozni.


Ha a feleselésre kiabálás a válasz, azok csak hangos szavak. Puszta szavak, hamar rájön, hogy abból neki semmi kára nem származik. Egyik fülén be, a másikon ki.


Találj ki valami kemény szankciót. És legközelebb próbáld ki, hogy hozzá se szólsz, csak alkalmazod ezt a szankciót.


És nincs ám engedés ebből, se az asszony miatt, se senki miatt!

Bár mondjuk ez 10 évvel ezelőtt kellett volna elkezdeni, hogy ne egy paprikajancsinak nézzen, hanem baromira komolyan vegyen, de nem késő megtanulnia.


A kérdés, hogy megéri e, erre a rövid időre. Jövőre ugyanis simán kirakhatod az utcára.

Persze az ember nem rakja ki a saját gyerekét az utcára, legalábbis túl hosszú időre, de ez például egy tök jó szankció lehet, hogy ha visszapofázik, akkor 1 hétig nem jöhet haza.

Ha visszaugat, akkor 2 hét. Ha meg az asszony is pofázik, mehet vele ő is.


Vannak abban a családban elég nagy problémák, valószínűleg a feleségeddel való veszekedések miatt lát támadhatónak.

Másolja az anyja viselkedését.

2019. jan. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:

#1 Nem gondolom, hogy én lennék a leggyengébb láncszem. Semmivel sem vagyok engedékenyebb vagy elnézőbb mint a feleségem, nem tettem olyasmit ami miatt gyenge láncszemnek lehetne mondani.


#3 Már miért lenne kamu? Azt írtam hogy az anyukájával, hiszen én vagyok az apa. Ebben mi volt érthetetlen?


#4 Vettem már el a telefonját, nem kiabált és nem idegeskedett, ideadta. Nem hinném, hogy a telefon lenne a probléma.


#5 Nem vagyok az erőszak híve, nem akarom bántani. Valószínűleg csendben lenne jóideig, de a szemében elásnám magamat. Engem volt hogy felpofozott apán fiatal koromban, de saját tapasztalatból mondom hogy amennyire csendben maradtam tőle, belül épp annyira haragudtam rá miatta.


#6 Akkor nem kislány, lány...igen,lassan már nő, ezzel én is tisztában vagyok.


#10 Már számtalanszor mondta nekem, hogy nem hiszi el hogy nem értem meg, hogy nem fog olyan dologgal egyet érteni, ami szerinte nincs úgy. Ilyenkor elmondja a saját látásmódjából a dolgokat, de engem egyszerűen idegesít hogy ilyenkor mindenki magyarázkodik. Én vagyok az apja, fogadja el amit mondok.


#11 Oké hogy nem szereti, de miért avatkozik bele? Nem az ő dolga, hogy mi min vitatkozunk. Megmondtam neko hogy foglalkozzon ilyenkor a saját dolgával és ne hallja meg a vitatkozást. Erre azt mondta, hogy képtelen nem meghallani,és neki rossz hallgatni egyszerűen ahogy marjuk egymást, próbálna békét teremteni de szerintem ez nem az ő dolga.

2019. jan. 1. 19:31
 14/50 anonim ***** válasza:
94%

"Ilyenkor elmondja a saját látásmódjából a dolgokat, de engem egyszerűen idegesít hogy ilyenkor mindenki magyarázkodik. Én vagyok az apja, fogadja el amit mondok."


Na itt a gond. Le kéne vetni ezt az őskonzervatív, tekintélyelvű gondolkodásmódot, 2018-ban ez már nem divat.

2019. jan. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
86%

Az ék kék.

A fű zöld.

Az RTL kettő.

A kamasz visszabeszél.


Vannak nyilvánvaló dolgok, amin nem kell meglepődni.

2019. jan. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
68%

Én vagyok az apja, fogadja el amit mondok.

17 éves jövöre felnőtt lesz. Külön személyiség gondolkodo nem sagyatlan bologato jános,nekem anyémék a vallást tukmálták igy h ők azt mondják hogy hivo leszek,nem lettem,aztán azt hitték ha vernek akkor majd elfogadom és hivő leszek és belemegyek h ők hozzá adnak ahhoz aki hasonloan bántalmazott,mert ők ezt mondták, nem lettem hivő és a pasit is elmertem hagyni,sőt meg gyülöltem a vallást és őket is. Gondolom a nejednek se lehet saját véleménye öntudata gondolata mert akkor ideges leszel,az ilyenek koppanak mikor rájönnek h mindeki hazudozik nekik de belül ugyn ugy elérik h a másik elhidegüljön mintha odabaxnátok nekik..

2019. jan. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
90%
" Én vagyok az apja, fogadja el amit mondok." Na itt a hiba. Az apák sem tévedhetetlenek, nem kötelessége a gyereknek feltétel nélkül elfogadni minden szavukat. mondom ezt negyvenes nőként.
2019. jan. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
19%

"2018-ban ez már nem divat."


Akkor nem volt divat, de már 19 van! :D


Mostanra megint kiment a divatból, hogy egy tizenéves hülyegyerek mondja meg hogy hogy működik a világ.

Tavaly kipróbálták, nem működött a dolog. :)

2019. jan. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:

#12


Azért ez a megoldás túlzás.

Nem szokott azért annyira durván visszaszólni, hogy ilyenre vegyem rá magamat. Szeretem a gyerekemet, szerintem nem a zsarolás meg a "kiraklak a házból" a megfelelő ide.

Nyilván bizonyos esetben indokolt, de azért nálunk nem annyira durva a helyzet, hogy ilyet kelljen alkalmaznom. Nem volt gyerekkorában hisztis és úgy is neveltem, hogy sosem volt az kiskorában sem. Ez a viselkedés az elmúlt másfél évben alakult ki.


Igazából észrevettem, hogyha adódik egy probléma és normálisan leülök vele megvitatni, akkor semmi probléma sincs. Nem veszekedünk, kompromisszumot tudunk kötni és semmi visszabeszélés nincsen...

De egyszerűen nehezemre esik ez, én nem ilyen ember vagyok. Nem ezt szoktam meg, én nem tudok leülni megbeszélni dolgokat. Túlságosan hamar mérgesít fel, ha valaki magyarázkodik meg más a véleménye.

2019. jan. 1. 19:39
 20/50 anonim ***** válasza:
65%

Itt veled van probléma,18 évesen remélem lesz esze messzire menni tanulni v dolgozni,bár a nejed attol még ott marad sajnos vagy ő is végre mer lépni. Én ilyen pasinak nem szültem volna. :(

58N

2019. jan. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!