Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A kamasz visszabeszél, mit...

A kamasz visszabeszél, mit csináljak?

Figyelt kérdés

A lányom 17 éves, alapvetően egy nagyon okos, eszes kislány, hatalmas szíve van és rengeteg barátja.


Viszont itthon nekem sokszor visszabeszél, felesel, beszól, szemtelen. Van hogy a vita elmérgesedik és kiabálunk is egymással.

Az anyukájával csak nagyon ritkán szólalkozik össze, de az se fordul át vitába. A nővérével soha, a legjobb testvéri kapcsolatuk van amit el lehet képzelni.


Velem mégis így viselkedik, sértő dolgokat vág a fejemhez és mindent megmagyaráz.

Én meg olyan vagyok, hogyha ellent mondanak nekem akkor ideges leszek és én is kiabálok.


Gondoltam arra, hogy oka lehet ennek a viselkedésnek az, hogy a feleségemmel elég sokat veszekszünk, és már nagyon sokszor említette a lányom hogy nagyon elege van abból hogy folyton a veszekedést kell hallgatnia, felstresszeli nem elég az iskola okozta fáradtság szerinte hanem még elmondása szerint itthon is lefárasztjuk ezzel.


Lehet, hogy ezt tölti ki rajtam? Már elmondtam neki, hogyha ennyire zavarja megfogja csukja be az ajtót és ne avatkozzon bele, de azt mondta hogy egy bizonyos szint után már az ajtóbecsukás sem segít a helyzeten. Tudom, hogy iskolában nem viselkedik így, se a barátaival sem a tanáraival.

Csak velem.


Mi lehet ennek az oka?



2019. jan. 1. 18:20
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
96%

Gondolj bele abba, hogy téged boldoggá tenne, ha a lányod csak bólogatna annak, aki "felette áll". Ha majd lesz pasija, aki üvölt vele, ha mást gondol, az milyen lesz neked? Vagy ha a munkában kihasználják, mert csak bólogat?


Szerintem pont jó, hogy a lányod ilyen. Lehetne olyan, aki kussban sír a sarokban. De erős. Legyél rá büszke, ne akard megtörni.

2019. jan. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
91%

"Én is kaptam néha, nem lett semmi bajom, viszont tisztelem a szüleimet, nem úgy mint sok kamasz..."


Aha. Ha a tiszteletet beléd kellett verni, az nem tisztelet volt, hanem félelem.


Na meg azt írod, "néha" kaptál... Tehát nem tisztelted annyira a szüleidet, hogy ne csinálj olyat újra meg újra, amiért odabsznak.

2019. jan. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
3%

Utolsó kiforgatod a szavaimat.

Igenis kell hogy kapjon pofont a gyerek! Így tanulja meg hogy mi a rend.

Én sose beszélek vissza a szüleimnek.

De sok csitri 12-14 éves igen. Ott simán lekevernék egyet nekik.

Ne mondd hogy ész érvekkel el tudsz hallgattatni egy kamaszt, mert nem.

2019. jan. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
94%

Dehogynem el lehet. Én soha nem feleseltem, és soha nem ütöttek meg.


Csak mert te buta kamasz voltál, nem volt mindenki az. Hiba, ha magadból indulsz ki. Én például szerettem verés nélkül is a szüleimet, nem tettem semmi rosszat.


Miért nem hagytad abba első pofon után a rossz viselkedést?

2019. jan. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
91%
#43 Az ilyenek megérdemlik, hogy vissza is kapják később azt a pofont. Mondjuk idős korukban, amikor már ők lesznek a gyengébbek.
2019. jan. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
92%
A hiba ott leledzik hohy nem bírod elviselni ha valaki más véleményen van. Ha üvöltve mondod és "igazat ad" az mennyivel jobb?? Ott marad a: csak azért mondod hogy ne magyarázzak...Olyan ez mint a tanács. Ha valaki azt mondja hogy "így kell" az qrvára nem olyan erős mint az "így kéne".
2019. jan. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
62%

21 l ékes bizonyitika a beteg személyiségnek őt otthon ütik ezért üssenek másokat is,az ilyen kerül bántalmazo kapcsolatba az otthoni bántalmazó kozegből mert nem lát normális offenzivát.

58N

2019. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg a családodat, hogy vegyék fel videóra, amikor dühkitörésed van. Aztán nézd vissza magad, és döntsd el, mennyire tiszteletre méltó a viselkedésed.Kedves pofozkodó 21 éves lány! Az agresszió soha, semmilyen emberi kapcsolatban nem megoldás. Igenis lett bajod a pofonoktól, mert Te magad is egy agresszív kismalac lettél. A kamaszt pedig nem elhallgattatni, hanem megérteni kell.
2019. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
83%

A hiba nem a lányodban van, hanem benned. Itthon detto ugyanez a helyzet, faternak én is visszaszólok, anyának és tesóknak soha. Hogy mi ennek az oka? Nagyon egyszerű. Fater nem viseli el hogy létezik az övétől eltérő vélemény. Én meg nem szeretem ha annyi az indok hogy "mert azt mondtam!". Indokold meg logikusan hogy mit miért kérsz.

Ja igen. Ez fontos. Ilyenkor már nem parancsolhatsz a gyerekednek. Maximum kérhetsz tőle. De kérheted szépen, észérvekkel megindokolva, és akkor van esély hogy meg tudtok egyezni. Mondok pár példát.

Szitu: gyerek este 8kor elkezd öltözni, hogy indul valahova. Nálunk fater ki van akadva ilyenkor, hova megyek ilyen későn, mit képzelek hogy fogok másnap felkelni, vizsgaidőszak van tanulnom kéne meg aludni, megtiltja hogy elmenjek itthonról, stb. Ezzel nem lehet rám hatni, mert tudom hogy mennyi az, amit kibírok, meddig lehetek ébren úgy hogy másnap fel bírok kelni, így ne ő akarja megmondani hogy este 8tól 11ig ne a haverokkal sétáljak a városban. (Főleg hogy egyikünk sem iszik alkoholt, én pl 2 pohár bortól többet még soha nem ittam.)

Ha viszont arról lenne szó, hogy ne menj el most, mert holnap vizsgázol, és jobb lenne neked hogy most aludj, akkor lehet azt mondanám, hogy jó, 9re hazajövök. (De amúgy vizsga előtt nem is mennék el sehova.)


Szóval, amíg

2019. jan. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül elküldtem de nem fejeztem be.


Szóval, amíg téged idegesít az, hogy a lányodnak önálló véleménye van, és tudja élni a saját életét, addig nem fog veled normálisan beszélni. Mert te sem kezeled őt normálisan. Más embereknek van joga az önálló élethez, akkor a lányodnak, akit a legjobban szeretsz, miért nem adod ezt meg? Nem azt mondom hogy ne vigyázz rá. Azt mondom hogy hallgasd meg, és próbáld meg belátni ha igaza van. Legyél engedékenyebb vele. Mert másként nagyon hamar le fog lépni otthonról, és nem biztos hogy ezt a jeges viszonyt akarjátok folytatni életetek végéig.


20/F.

2019. jan. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!