Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg nem megszokott már...

Tényleg nem megszokott már hogy 7 éves gyerek egyedül menjen el iskolába?

Figyelt kérdés

Én 1987-ben voltam ennyi éves és egyedül mentem 2 km-re az iskolába meg vissza is. Hat jelzőlámpás,zebrás úton kellett átkelni ebben volt egy 4 sávos főútvonal is.Apukám csak ritkán vitt vagy hozott el iskolából kocsival.


Akkoriban szerintem sok gyerek járt egyedül iskolába.


Ma tényleg igaz hogy ez szörnyű felelőtlenség volna egy szülőtől?


Az igaz hogy vagy 4x több autó jár az utakon de ha jól tudom kevesebb a baleset a biztonságosabb autók miatt.


Sokan azt mondják hogy akkoriban még teljesen más volt a világ, de nem részletezik hogy milyen értelemben.


Akkor most mi az igazság?



2019. jan. 3. 16:55
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Budapest, 9 éves lány (nemsokára 10), egy hónapja heti 3-szor egyedül megy iskolába. Az út 10 perc séta, utána két megállót megy metróval, majd még 10 perc séta. Ez az osztályában egyedi dolog, a legtöbbeket nem engednék még. Amikor másodikban 7 évesen egyedül ment át suli után az egy sarokra levő zeneiskolába, az szintén különösnek hatott a környezetében, a többi zeneórákra járó osztálytársát még kísérgették. Amúgy van mobilja, reggelente bejelentkezik, ha beért a suliba. Én nem a közlekedéstől féltem amúgy, hiszen 9 évesen elég biztonságosan tud már járni-kelni, hanem attól, hogy esetleg kirabolják/meglopják, vagy hogy valami perverz őrültbe botlik, aki hülyeségeket csinál/mond. Anno velem is történtek ilyen dolgok, sajnos ezekkel számolni kell, meg kell tanulni lehetőség szerint elkerülni vagy kezelni őket. A lányom már megtanulta, hogy a kicsit is gyanús alakokat nagy ívben kerülje ki, és ne álljon szóba senkivel, ha pedig kell, akkor meneküljön. Biztos vagyok benne, hogy az élete során lesznek kellemetlen percei, amit agresszív vagy őrült alakok szereznek neki, de szerintem ennél nagyobb veszélyben nincs. Eléggé kizártnak tartom, hogy reggel suliba menet megerőszakolják, elrabolják vagy megöljék. Forgalmas, nyilvános helyeken vezet az útja, és azért a világ még mindig nem az a szörnyű hely, hogy Budapest belvárosában reggel fél 8-kor gyerekeket gyilkolásszanak és erőszakoljanak.
2019. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Már csak Budapest nem az a hely. De egyet értek veled.
2019. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Metionin ***** válasza:
Többen írták és máshol is hallottam, hogy a gyerek 12 alatt nem közlekedhet egyedül, illetve a suliból is úgy "adják ki" ha valaki érte megy. Most ha valakinek a szülei reggel 6-tól dolgoznak, azoknak a gyerekei teleportálnak? Vagy ha pl. a szülő délutános, tehát 14-10ig van, akkor hogy engedik ki a gyereket a suliból? Csak kíváncsiság. Nincs mindenhol ráérő nagyszülő vagy más aki hozza-vigye őket. Ha valakinek dolgozik a szülője és egyedül megy reggel a buszon, megbüntetheti az ellenőr vagy hogy van ez?
2019. jan. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Én 2004-ben voltam elsős, Budapesten. Kb 12-13 éves koromig nem járhattam egyedül haza, mindig hoztak-vittek. 7. osztálytól jártam rendszeresen egyedül. Apa egem és húgomat is mindig nagyon féltett, sőt a mai napig félt de nem bánom, mert semmi hátrányom nem származik/származott belőle.
2019. jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
A Hugom 8éves, "sajnos" olyan faluban lakunk ahol nincs iskola csak bent a városban, így buszal le szoktuk kisérni és haza is, de ha itt lenne az iskola valószinűleg simán menne már egyedül
2019. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Elkényelmesedett az élet.

Régen is voltak veszélyek.

A többi mind kifogás...

2019. jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Én 2004-ben voltam 7 éves, de engem se küldtek el egyedül, vagy a nővéreimmel buszoztam, vagy autóval vittek, de mindig volt valahogy. Én se küldeném, szerintem nem való egy ennyi éves gyereknek, hogy egyedül menjen akárhova is. Ettől nem lettem elkényesztetve, vagy ellustulva.

Mi az igazság? Mindenki azt csinál, amit akar, de szerintem, aki ennyit nem tud megoldani valahogy a gyerekének az minek vállal gyereket?

2019. jan. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Én 83-ban voltam 7 éves. Az egész utcában nem volt autó
2019. febr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Kérdező nincs gyereked?

Az ember félti a gyerekét.Balesettől,elrabolják, stb.Én is kísértem, kocsival vittem a 3 gyerekemet iskolába,több forgalmas úton át kellett menni,zebrán is ütöttek itt nálunk el már többször gyalogost.

Gyermekvédelemben dolgoztam, és a 12 év körüli kislányokat már figyelgették kocsiból valakik.Meg követték.Nem mertük még őket se elengedni, nemhogy a 7 éveseket!Egyik 13 éves kislányt még el is kapta egy beteg állat az utcán, fényes nappal, 3 évig jártam bíróságra miatta.

2019. febr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Atroposzhc válasza:
Èn mèg emlèkszek 1997 körül eltünt gyulai kislányra , Nikinek hívták. 7 èvesen tünt majd kb egy èvtized múlva a holttestèt találták meg😣.
2019. márc. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!