Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérnek tőlem tanácsot, majd...

Kérnek tőlem tanácsot, majd juszt is az ellenkezőjét teszik - miért jó ez a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Mindig ezt csinálták, de most az elmúlt 1-2 hónapban egyszerre hallgatom mindkettőjüktől a panaszáradatot, úgyhogy kicsit besokalltam.

A történet a következő: édesanyám okosórát, édesapám pedig telefont szeretett volna venni magának nemrégiben. Nekem van mindkettő, mindkettővel maximálisan elégedett vagyok.

Az órát lassan 1 éve használom, imádom. Anyukám kérte a tanácsom, hogy milyet válasszon magának, megadta a prioritásokat (ne kelljen gyakran tölteni, működjön úgy is, ha messze van a telefontól). Én mondtam neki, hogy az a típus, ami nekem van, pont tökéletes erre a célra, másfél-két hónapot bír egy töltéssel, és ha az utcafronti emeleti szobámban hagyom a telefonom, és én a ház mögötti kertben vagyok, akkor se szakad meg a kapcsolat. Nagyon megörült az ötletnek, megköszönte a tippet, majd pár nap múlva hazaállított valami teljesen más órával. Azóta hallgatom a panaszkodást, hogy néhány napot bír csak egy töltéssel, és ha a telefonja a szomszéd szobában van, akkor már szétkapcsol az egész, emiatt MINDEN NAP panaszkodik nekem többször is, meg jön azzal, hogy csináljak már vele "valamit".

Édesapám szintén hozzám fordult telefon-ügyben, kérdezte a véleményem, kölcsönkérte a telefonom hogy megnézegesse, dicsérte hogy mennyire tetszik neki, meg hogy másoktól is jókat hallott róla, erre egyik nap küldi a fotót, hogy vett új telefont, persze nem olyat, amilyet mondtam, hanem ugyanannak a modellnek az újabb verzióját, amivel évek óta szenved és gyűlöli. Tőle is napi szinten hallgatom, hogy hogy lehet ilyen szemetet gyártani, ez nem működik, az nem jó... Eleve hallgathatott volna rám, de azon túl szerintem a konkrét készüléknek, amit megvett, valami baja van, de hiába mondom neki, hogy küldje vissza amíg garis, nem teszi, inkább csak szidja.


Ez csak két példa, ami éppen most aktuális, de sok mindennel eljátsszák; kikérik a véleményem, utána csakazértse azt teszik, majd utána nekem panaszkodnak.


Másnak is ilyenek a szülei?


Ha kérdeznek, utána miért nem hallgatnak rám?

Ha úgyse hallgatnak rám, miért kérdeznek?

Ha tudják, hogy én eleve elleneztem az adott dolgot, miért nekem panaszkodnak, miért tőlem várják - utólag - a csodát, a megoldást?

Mi ebben a jó? Miért csinálják?


2019. jan. 7. 10:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
23%
Újabb szülő szidó hálátlan gyermek, kinek semmi nem jó .
2019. jan. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
26%

kérdező, mi a szar van veled? mégis hogy segítsenek az emberek azon, hogy nem tudjátok megbeszélni a dolgaitokat? Menjünk oda és győzködjük mi is, hogy a drágább kacatot vegye? Azt kérdezed,másnak is ilyenek a szülei? milyenek? nem ilyenek és más meg nem olyan mint ta. "imádod " a kacatokat, tárgyakat(nem kéne ám) és nem érted, hogy a szüleid miért vesznek olcsóbbat.

- azért hogy neked több maradjon. Nevelésedre, taníttatásodra, külön rezidenciádra, órádra és időd gyakorizásra. Nem rosszak a szüleid, te nem érted meg őket.

2019. jan. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#11

Kérlek mutasd már meg, hogy hol "szidtam" őket!


#12

Ha azt se tudod, miről van szó, miért mondasz véleményt?

Leírtam, hogy pont, hogy ők drágábban vettek ilyesmiket, mint én.

Attól, hogy valami praktikus, miért következik, hogy imádom a tárgyakat?

A szüleim esetleg ünnepeken költenek rám, karácsonyra szoktunk venni egymásnak egy-egy palack italt, és ennyi. Nem kell már nevelniük, taníttatniuk, külön "rezidenciám" is van már egy pár éve.

Miért jó légből kapott, kitalált dolgok miatt beszólogatni másnak? Tényleg érdekel.


Egyszerűen csak nem értem, miért jó önként a szenvedés mellett dönteni. Ha van kipróbáltan bevált holmi 1.000 ft-ért, miért jobb megvenni az 1.500 ft-osat, amire utána évekig panaszkodnak? Felfoghatatlan hozzáállás számomra.

2019. jan. 8. 09:22
 14/16 anonim ***** válasza:
17%

"miért következik, hogy imádom a tárgyakat?"-te magad írtad: "Az órát lassan 1 éve használom, imádom. "

Egyébként meg felneveltek, taníttattak és költöttek rád - hát így sikerült. Buták és öntelt, pökhendi lányt neveltek - és ezt látják is, ezért nem hallgatnak rád,"ezért csinálják".

Befejeztem, a buta "kérdéseidre" (amelyek csak azt kívántad elmondani, te milyen okos vagy, szüleid milyen buták) választ kaptál, nem fogadod el, de azért remélem a lepontozásban kielégültél.

2019. jan. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Esetedben én biztos közölném velük, mikor legközelebb tanácsért fordulnának hozzám, hogy "drága anyukám/apukám, én több tanácsot nem adok neked, mert soha nem fogadod meg és utána nekem panaszkodsz" (tehát amit magad is leírtál). Ha utána értetlenkedés van, felhozhatsz pár konkrét példát, azzal nehéz vitatkozni.
2019. jan. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

#14

Ennyire unatkozol, vagy mi van?


"te magad írtad: "Az órát lassan 1 éve használom, imádom. ""

Igen, imádom benne, hogy nincs gondom vele, praktikus, strapabíró, és soha nem volt rá panaszom. Gondolom, ha van olyan tárgyad, aminek vannak hasonló tulajdonságai, annak csak örülsz..?


"Egyébként meg felneveltek, taníttattak és költöttek rád"

Igen. És ez hogy jön ide?


"ezért nem hallgatnak rád"

De akkor miért kérdeznek?


Komolyan nem tudod felfogni, hogy mi a kérdésem? :D



Az 1-2 normális válaszolónak köszönöm a választ. A kötözködőknek remélem, hogy sikerült jó szórakozást kínálnom a láthatóan ingerszegény mindennapjaikba.

2019. jan. 9. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!