Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek, hogy a 16 év...

Megengednétek, hogy a 16 év körüli lányotok 45 ezer Forint körüli értékben vegyen telefont a zsebpénzéből? (amit ajándékba kapott)

Figyelt kérdés
2019. jan. 8. 21:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
96%

Ha az ő zsebpénze, akkor ő szabadon dönthet a pénz sorsa felől.


vagy nem???

2019. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
93%

Azért kapja a zsebpénzt, hogy kedvéra való dolgot vegyen belőle.

Ha telefonra fáj a szíve, akkor azt, ha csokira, akkor pedig azt.

2019. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Én a lány vagyok. Csak azért kérdezem,hogy milyen válaszokra számítsak.

(amugy pont azt néztem, amit a 10-es is linkelt)

2019. jan. 8. 21:56
 14/30 anonim ***** válasza:
19%

Telekomnal ugy tudom csak 18 folott lehet elofizeteses szamlad. Elotte csak dominokartyas. A telenornal 14 ev a korhatar. Vodafonet nem tudom.

Szoval azert nem biztos hogy a szuleid tapsikolni fognak, ha havi dijas elofizeteses teleront akarsz. Tudod a keszulekek akkor olcsoak ha elofizetessel veszed azok meg tobbnyire 2 ev husegidore szolnak. Pl egy 50.000 -es keszulek elofizetessel 50.000 de csak ugy fuggetlenul meg lehet 120.000 stb.persze lehet aluljaroban is venni mobilt:-).

A lenyeg hogyha a szuleid nevere kell.venni az elofizetesed, csak hogy neke dlegsen mobilod akkor azert keszulj fol ra 1. Nem biztos hogy orulnek 2. Havi dijat ket even keresztul neked kellene fizetned...es lehetoleg ne a szuleidet fejd vele, ha ok ellenzik a telefont.

Egyebkent igaz jo 20 eve de nekem az elso mobilomat apukam passzolta le igy az o neven volt de en hasznalhattam, igaz az dominokartyas volt amire nekem kellett mindig feltoltogetnem amt le akartam beszelni.

Manapsag meg sokkal konnyebben vesznek a szulok a gyerekeiknek mobit es siman izetik a 10-en akarhansezres havi dijaikat is helyettuk.

2019. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
29%

Ilyen telefonkirály oldalról nem engedném megvenni.

Normális boltból még ki is pótolnám mert át is verhetnek.

Pl ez egy remek telefon, huawei megbízható

[link]

2019. jan. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
32%
"Amúgy ma már nagyon alap egy jó okostelefon, a mindennai élethez hozzátartozik." Már akinek, kiválóan el lehet éldegélni nélküle.
2019. jan. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
97%

2 napa alatt itt volt, hibátlan állatpotban, gyártói garanciával. Gördülékeny, hibátlan és bár nem voltak nagy elvárásaim azokat bőven túlteljesíti.


Nem kell mindenáron túlaggódni a dolgokat. Nem fog felrobbanni :D

2019. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
85%
Mi az h megengedném-e? 16 éves, nyugodtan dönthet arról, hogy mit vegyen a SAJÁT! pénzéből, amit ő gyűjtött össze és nem úgy, mint a saját korosztalya ruhákat vett belőle, elitta vagy cigire költötte. Örülnék neki ha ilyenekre költené a pénzét, sőt ki is pótolnám neki, ha szükséges lenne. Ennyi idősen én is vettem magamnak saját telefont. Ez teljesen normális dolog
2019. jan. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
79%

#10 +1


Xiaomival nem lő mellé, ráadásul könnyű/olcsó javítani is.


Én egyébként 12 évesen, lassan 7 éve vettem magamnak 20 ezerért egy Vodafone Smart 2-t... :)


Nem volt egy csodakészülék, de (akkor) mindent tudott, ami nekem kellett...


"Elindított a világhálón", ráadásul már 2012-ben is alap volt egy épkézláb telefon, szóval... :)


18F

2019. jan. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 mindigminden válasza:
70%

Megengedném, persze, nem kerül sokba, és a telefon, amit kinéztél, jó. :) Nyilván mondd el a szüleidnek, mit szeretnél, beszéljétek meg stb, de én támogatnálak.


(3 éve vagy Xiaomi használó, jelenleg egy ugyanilyen árfekvésű Redmi 6-ot nyúzok, teljes elégedettséggel. Eustockról rendelj, én is onnan rendeltem egy hete - esetleg a xiaomi.hu-ról -, futár hozza házhoz, korrekt cég, magyar garancia. Facebook-on van magyar csoport is, ott kérdezhetsz - Saomi Hungary a nevük.)

2019. jan. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!