Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 10 éves gyerek mennyi zsebpénz...

10 éves gyerek mennyi zsebpénzt kap, illetve mire költi, hogyan osztja be?

Figyelt kérdés
Kis fiam 10 éves lesz. Most januártól kap zsebpénzt, mert nyílt iskolai büfé, és néha vásárol ott. Heti 500 ft-ot adunk neki, hiszen mindent meg kap (ruha, cipő, iskolaszerek). Teljes étkezést fizetünk neki az iskolában, általában akkor vásárol, ha olyan étel van amit annyira nem szeret, vagy ha korcsolya pálya után engednek nekik forró csokit venni. Hétfőn kapja a zsebpénzt, de tegnap már újra pénzt szeretett volna kérni, én tartom magam ahhoz, hogy meg kell tanulnia beosztani a pénzt és csak azzal gazdálkodni ami van neki. A gyerek erre el kezdett panaszkodni, hogy más gyerek napi 500-1000 ft-ot kap, és igazságtalan vagyok, amiért én nem adok neki többet. Elmagyaráztam neki, hogy nem mindenki azonos fizetéssel és azonos anyagi háttérrel rendelkezik, nem mindenki tud annyi pénzt adni. Ráadásul nem is látom értelmét még ennyi idősen. Mennyi zsebpénzt kap általában egy ennyi idős gyerek? Mennyi idősen tanulta meg, hogy azzal gazdálkodjon amennyi van neki, esetleg spórolni mikor kezdett el?
2019. jan. 24. 09:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%
Heti 500 szerintem is kevés. Heti 2000 Ft reális.
2019. jan. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Heti 2000 huf bufere? Sztem túlzás. Kérdező! Sztem jól csinálod! Nekem meg nincs itt a zsebpénzes korszak, de én sem fogok többet adni egy hétre, mivel pakolok majd neki tízórait, ebédelni suliban fog. Italt is pakolom majd.
2019. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem túlzás heti 2000 Ft, mivel 1 óra alatt simán meg lehet keresni azt a pénzt, úgyhogy egyáltalán nem sajnálnám a gyerekemtől.
2019. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
70%
Jobb ha nem megy büfébe. Pofátlan rablás megy az ilyen helyeken. Balaton szelet 350,4deci almás topjoy 490... A srác helyében benzint vennék rajta és megnevelném a büfés hiénát!
2019. jan. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

23-as, nagyon jó helyzetben lehetsz, ha 2000 forintos órabérben vagy, de gondolom, felnőtt emberként tudod, hogy vannak, akik 1000 (vagy még kevesebb) forintot kapnak egy órára..

Bár szerintem a lényeg nem ezen a kijelentéseden van, hanem azon, hogy azt írtad, nem sajnálnád a gyerektől a pénzt. Nyilván, nem azért ad neki kevesebbet, mert sajnálja tőle, hanem tudatosságra akarja nevelni...

2019. júl. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!