Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon kínos helyzetbe hoztam...

Nagyon kínos helyzetbe hoztam anyukámat. Most szégyellem magam. Hogyan tegyem magam túl ezen?

Figyelt kérdés

Apukám elég konzervatív, vallásos és szigorú szülő. Anyukámmal ezen sokat vitatkoznak hogy mit szabad és mit nem szabad nekem.

17 éves vagyok. Bulizni el szoktak engedni mert mindig jön a legjobb barátnőm 24 éves nővére is akit ismernek..

De most más volt a helyzet, 1 éve van barátom, vele akartam aludni. Mondtam anyukámnak, mondta hogy rendben.. hazaértem reggel és mondja hogy apukámnak azt mondta, hogy bulizni voltam megint, de elég kínos mert 10re értem haza szóval lehet hogy rájött a dologra..

(Apukám ellenzi a házasság előtti szexet) szóval most nagyon rosszul érzem magam.. anyukámnak miattam kellett hazudnia és még átlátszó is az egész dolog..teljesen azt érzem hogy valami bűnt követtem el, apukámnak a szemébe is nehezen tudok nézni


2019. jan. 28. 10:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Természetes, hogy rosszul érzed magad, mert hazudtál, és anyukád is hazudott.

Vagy továbbra is hazudsz, vagy vállalod a konfliktust apukáddal. Mást nagyon nem lehet tenni.

2019. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem önts tiszt vizet a poharba. Azaz ne hazudjatok. Inkább kicsit bántódjon meg apukad azon, hogy van egy fiú az eletedben, lassan felnőtt vagy ės bizony nem szűzen akarsz fėrjhezmenni, minthogy nagyon megbantódjon azon, hogy hosszú tavon át lett verve.
2019. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Vállald vele a konfliktust. Elmondhatod neki, hogy legalább nem emiatt fog megromlani a házasság, ami könnyen lehet akkor, ha csak házasság után lehet az első együttlét.
2019. jan. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
nem ismeritek. Van pár dolog amiben nagyon konzervatív... kb kitagadna ha megtudná..
2019. jan. 28. 10:45
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
Hm. Nézd. Egészséges ember vagy. A házasság előtti szex tilalmát hülyeségnek tartom a mai világban. Nem azt mondom, hogy az első randin, vagy az első héten össze kell feküdni (mert nem, ezt helytelenítem és valószínű te is megbánnád) ez az egyik véglet, de hogy a frigy utánig húzd (másik véglet),az is böszmeség…
2019. jan. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Miért érdekes az, hogy "bulizni voltál", és hogy 10-re értél haza? Ott aludtál egy barátodnál buli után, és kész. Nem kell ennyire problémázni egy kis hazugságon. Ha az én apámnak lenne ilyen kattant elavult életfelfogása, és is hazudnék. Hadd szexeljek már azzal majdnem felnőttként, akivel akarok, és hadd én döntsem már el, hogy akarok-e házasság előtt szexelni vagy nem. Anyukád nagyon rendes, hogy falaz neked. Legalább az egyik szülődbe szorult egy kis értelem.
2019. jan. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
27%

Ha apukád ilyen nagy vallásos, akkor a családi béke érdekében játszd el addig otthon a jókislányt, amig nem akarnak korlátozni abban, hogy bulikba járhassál, barátoddal találkozzál.


Abban meg ma már a nagy vallásosok is rugalmasabbak, hogy a már gyűrüs menyasszony felnőtt lányukat ők sem korlátozzák. Egy gyűrű meg nem nagy ügy...

2019. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonymousreview60 ***** válasza:
57%

1. Az édesapádnak hazudtál/legalábbis csúsztattatok. Emiatt érzed rosszul magadat. De ezt a terelést megértem, amikor idejétmúlt elképzeléseit akarja egy szülő a gyerekébe belenevelni.

2. Édesapádnak nem szabadna téged a vallásának előírásaival megbéklyózni. Tanítsa meg azt a vallást és legetőleg a többit is. De a te dolgod eldönteni a hited vagy annak hiánya alapján, melyik vallás előírását követed. Ez a saját gyerekre is igaz.

MEGOLDÁS: El kellene beszélgetni édesapáddal, hogy te miként látod ezt a dolgot, és hogy ő mit érez, mit gondol erről. Főlegm, ha nem vagy szűz. Meg kell kérdezni, hogy miért ellenzi a házasság előtti szexet, és el kell mondani, hogy te miért nem, és hogy el kell(!) fogadja(!), hogy a te életedről egyre gyakrabban és egyre kizárólagosabban te hozol döntést. Ez a felnövés része.


Útmutatás: Ti.: " A Vallás olyan, mint egy Pénisz. Ha van valakinek, semmi gond. Még az sem baj, ha valaki büszke rá. De azért mégse vedd elő és kezd el körbelóbálni nyilvánosan! És LÉGYSZÍVES, ne próbáld meg lenyomni a gyerekeink torkán !" És ez a saját gyerekre is vonatkozik szerintem.

2019. jan. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
67%
Úgy gondolom, egy apának semmi köze a lánya nemi életéhez. Akárhányszor aludtam barátomnál, apukám soha nem tett megjegyzést, és sose szólt bele. Az első együtt alvás előtt annyit mondott, hogy használjunk óvszert (ami egyébként magától értetődő volt), és ennyivel le is tudta. Nem a középkorban élünk.
2019. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

A hazugság meg több hazugságot szül...:(

Az idők változnak beszéld meg vele hatha megért.

2019. jan. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!