Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragszom a szüleimre, mert...

Haragszom a szüleimre, mert nem vettek nekem lakást? Ez normális?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy fura kettősséget érzek, harcolok magamban. Egyfelől magamra haragszom, mert telhetetlennek érzem magamat, és tudom, hogy az is nagy dolog, hogy kitanítottak és támogattak érzelmileg és másnak ennyi sem adatik, de még sem tudom kiirtatni magamból a haragot és sokszor már leplezni sem tudom a szüleim előtt.

Tehát az én sztorim az, hogy Kelet-Magyarországról származom, az ország egyik legkevésbé fizetett megyéjéből, 2014-ben 500 Ft volt a nettó órabérem, amikor utoljára dolgoztam a szülővárosomban 12 órában. A szüleim feneke alá akkor tettek lakást, mikor anya 20, apa 23 éves volt. Anyának biztos szakmája volt, apának pedig a mai napig piacképes, egyik legkeresettebb és legjobban fizetett szakmája. A város többi lakójához képest elég szép summát vittek haza, hitelt nem kellett fizetniük, de annyira rosszul szervezték a dolgaikat, hogy mai napig az autón kívül nincs vagyonunk. Mindig nélkülöztünk és azóta sem tudom, hogy ez ilyen szerencsés helyzetben hogyan történhetett meg. 23 évesen több pénzem van már most, mint a szüleimnek, pedig én aztán nem vagyok elresztve, de 17 éves korom óta minden nyáron dolgoztam. Sajnos valószínűleg az is hozzájátszik a haragomhoz, hogy a környezetemben a kortársaim 70%-nak a szülei ballagásra vagy egyetemista korára vettek saját lakást. Nagyon szerencsés évben érettségiztem, 2013-ban, ekkor volt a béka feneke alatt az ingatlanárak, a barátnőmnek két lakást is vettek Budapesten 9 millió forintért, a másiknak egyet a XII kerben 12 millióért. Mindössze 3 millió forint önerő kellett volna hozzá, amit sok barátom szülője már 18 éve, a gyerek babakorától gyűjtögetett, így simán kijött az önerő. Ha a szüleim önerőt adtak volna és a hitel törlesztőjét kéne magamnak fizetnem, már akkor is saját lábra tudnék állni, lenne egy félig saját otthonom, ahol a lakótársam szinte állná a törlesztőrészletet.

Most itt vagyok Budapesten pályakezdőként, ugyanaz a lakás mára már 35 millióba kerül, családot szeretnék 5 év múlva alapítani és annyira durván próbálok spórolni, hogy belebetegszem pszichésen, már egyszer pánikrohamot is kaptam. Lakótársammal 30m^2 nyomorgunk ketten fejenként havi 70ezer forintot fizetünk, ő is a városomból jött, és próbálunk valahogy vegetálni. Mikor nagyon kétségbeesett vagyok egy dühös hang mindig a fejemben van, hogy ez a szüleim hibája, mert kisujjból kirázhatták volna, amivel segíthettek volna, hiszen a lehetőségük adott volt. Saját ház, hitel nélkül, ajándékba, összesen 1 gyerek, biztos szakma, jó fizetés. Néha elképzelem, hogy elmegyek külföldre és a fejükhöz vágom, hogy most évekig alig fognak látni, köszönjék maguknak, mert máshogy nem lehet majd családom, csak a bizonytalanba. Ezután meg egyből bűntudatom lesz, hogy mégis mit képzelek én, hogy ilyet mondok, örüljek, hogy vab diplomám, fedél a fejem fölött, kaja az asztalomon. Az általuk elszalasztott lehetőség viszont nagyon éget bennem belül. Más szülei nehezebb körülmények között is összetartottak, megszervezték az életüket, az enyémek meg folyamatosan ölték egymást, és a jószerencséjükkel sem tudtak mit kezdeni. Az ő testvéreik érdekes módon nem kaptak semmit és előrébb is jutottak, pedig 22 éves korukig csak egy koliszoba egy ágya jutott nekik. A vagyonuk, házasságuk is stabil. Az enyémeknek meg mindkettő ment a levesbe.

Úgy érzem néha szétvet a harag és tehetetlenség egyvelege és szakemberhez is fordulnék már, de sajnos túlságosan sajnálnám a pénzt pszichológusra.


2019. jan. 28. 20:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/121 A kérdező kommentje:

[link]

#38 köszönöm a biztató szavakat, igyekszem helyt állni!

2019. jan. 28. 22:49
 42/121 anonim válasza:
85%
És a vonzáskörzetekben is nézelődtél? Kicsit eldugottabb helyeken ki lehet fogni jó árú telkeket és még mindig be tudsz járni dolgozni.
2019. jan. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/121 A kérdező kommentje:
Már az is szuper lenne, ha visszapörgetném a múlt kerekét, 2013-ban lennék újra és a szüleim csak kölcsönadják az önerőt és most fizetném vissza nekik. Már akkor sokkal előrébb lennék a dologban. Itt a lényeg az időzítés lett volna. Nem kellett volna megvenniük nekem az egészet. Mindössze segítsenek elérni a pozitív hitelbírálatot és onnantól kezdve intéztem volna magamat, a törlesztőt. Még a seggem alá sem kellett volna tolni. Persze ezen már kár filózni.
2019. jan. 28. 22:54
 44/121 A kérdező kommentje:
Az agglomerációban ismerek egy viszonylag eldugodtabb falut, ott már van 3-5 millióért telek, de sajnos annyi pénzem még nincs.
2019. jan. 28. 22:58
 45/121 anonim válasza:
83%
Megnéztem a kedvedért a vonzáskörzetes telkeket. Építési telket már 800.000 forintért is lehet vásárolni.
2019. jan. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/121 anonim ***** válasza:
72%

"Kelet-Magyarországról származom, az ország egyik legkevésbé fizetett megyéjéből ... a környezetemben a kortársaim 70%-nak a szülei ballagásra vagy egyetemista korára vettek saját lakást"


Örülök, hogy Kelet-Magyarországon ilyen jólét van!

:DDDDDDDDDD

2019. jan. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/121 A kérdező kommentje:

Nagyon olcsónak tűnik ez az ár. Biztos nem sántít az a telek valahogy? Melyik város?

Utolsó, már megindokoltam az egyik kommentemben, hogy mi az oka, hogy nálunk ennyien vettek, nem fogom még egyszer, görgess vissza.

2019. jan. 28. 23:10
 48/121 anonim ***** válasza:
94%
A szüleid felelőtlenek voltak, de el kell engedned. Messze nem vagy egyedül, a fél huszas-harmincas generáció ugyanígy küszködik, a helyzetedben semmi különleges nincs. Tudom, hogy az elmulasztott lehetőségekre gondolva mit élsz át, nekem is idő volt megemészteni, hogy kimaradtam a Bitcoin-bizniszből, pedig már 2012-ben ismertem, követtem, morfondíroztam és gyáván halogattam... Néha még elfog a pánik és önmarcangolás, de egyre gyengébben. Ez van, túl kell lépni rajta. Pláne, hogy legalább nem rajtad múlt.
2019. jan. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/121 anonim ***** válasza:
80%

#23:

"Na most kíváncsi vagyok, hogy 50nm2 lakást, ami 30m forint jó esetben pl. Győrben, melyik fiatal fog megvenni magának."


Csak éppen rákattintottam egy ingatlanhirdetési oldalra:


Gyárváros, Győr, ingatlan, eladó, lakás, 51 m2, 15.800.000 Ft

Győr-Gyárvárosban az Ipar úton az ETO parkkal szemben, 4 emeletes társasház IV. emeletén eladó egy 51 m2-es lakóterű, gázkonvektoros fűtésű, normál állapotú lakás, melyben egy előszoba, konyha, fürdőszoba-WC, nappali és 2 félszoba található.


A telefonszámot nem írom ide, legyen #23-nak is egy kis munkája vele. :DDD

És ez nem panel! Adyvárosi panel ugyanezen az oldalon van ennél is olcsóbban! Győrben, nem Sátoraljaújhelyen!


Na, ennyit a nagy össznépi panaszkodásról!

2019. jan. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/121 anonim ***** válasza:
66%

Jajj, te buta ember te.


25 éve élek Győrben, minden négyzetméterét ismerem, és azt is, milyen emberek lakják ezeket a bizonyos helyeket.


Maradjunk annyiban, sötétben nem a legjobb, ezért ennyi.


Te sem vagy tisztában az árakkal, a győriekkel legalábbis biztosan nem. Szerinted miért olcsóbb valami, mint a többi? Azért, mert azzal valami gond van. Te ostoba. Nem azért, mert az eladók ilyen rendesek.


50nm2 lakás itt, ha 25 alatt van, azzal valami gond van. Aki nem hiszi, járjon utána!

2019. jan. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!