Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragszom a szüleimre, mert...

Haragszom a szüleimre, mert nem vettek nekem lakást? Ez normális?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy fura kettősséget érzek, harcolok magamban. Egyfelől magamra haragszom, mert telhetetlennek érzem magamat, és tudom, hogy az is nagy dolog, hogy kitanítottak és támogattak érzelmileg és másnak ennyi sem adatik, de még sem tudom kiirtatni magamból a haragot és sokszor már leplezni sem tudom a szüleim előtt.

Tehát az én sztorim az, hogy Kelet-Magyarországról származom, az ország egyik legkevésbé fizetett megyéjéből, 2014-ben 500 Ft volt a nettó órabérem, amikor utoljára dolgoztam a szülővárosomban 12 órában. A szüleim feneke alá akkor tettek lakást, mikor anya 20, apa 23 éves volt. Anyának biztos szakmája volt, apának pedig a mai napig piacképes, egyik legkeresettebb és legjobban fizetett szakmája. A város többi lakójához képest elég szép summát vittek haza, hitelt nem kellett fizetniük, de annyira rosszul szervezték a dolgaikat, hogy mai napig az autón kívül nincs vagyonunk. Mindig nélkülöztünk és azóta sem tudom, hogy ez ilyen szerencsés helyzetben hogyan történhetett meg. 23 évesen több pénzem van már most, mint a szüleimnek, pedig én aztán nem vagyok elresztve, de 17 éves korom óta minden nyáron dolgoztam. Sajnos valószínűleg az is hozzájátszik a haragomhoz, hogy a környezetemben a kortársaim 70%-nak a szülei ballagásra vagy egyetemista korára vettek saját lakást. Nagyon szerencsés évben érettségiztem, 2013-ban, ekkor volt a béka feneke alatt az ingatlanárak, a barátnőmnek két lakást is vettek Budapesten 9 millió forintért, a másiknak egyet a XII kerben 12 millióért. Mindössze 3 millió forint önerő kellett volna hozzá, amit sok barátom szülője már 18 éve, a gyerek babakorától gyűjtögetett, így simán kijött az önerő. Ha a szüleim önerőt adtak volna és a hitel törlesztőjét kéne magamnak fizetnem, már akkor is saját lábra tudnék állni, lenne egy félig saját otthonom, ahol a lakótársam szinte állná a törlesztőrészletet.

Most itt vagyok Budapesten pályakezdőként, ugyanaz a lakás mára már 35 millióba kerül, családot szeretnék 5 év múlva alapítani és annyira durván próbálok spórolni, hogy belebetegszem pszichésen, már egyszer pánikrohamot is kaptam. Lakótársammal 30m^2 nyomorgunk ketten fejenként havi 70ezer forintot fizetünk, ő is a városomból jött, és próbálunk valahogy vegetálni. Mikor nagyon kétségbeesett vagyok egy dühös hang mindig a fejemben van, hogy ez a szüleim hibája, mert kisujjból kirázhatták volna, amivel segíthettek volna, hiszen a lehetőségük adott volt. Saját ház, hitel nélkül, ajándékba, összesen 1 gyerek, biztos szakma, jó fizetés. Néha elképzelem, hogy elmegyek külföldre és a fejükhöz vágom, hogy most évekig alig fognak látni, köszönjék maguknak, mert máshogy nem lehet majd családom, csak a bizonytalanba. Ezután meg egyből bűntudatom lesz, hogy mégis mit képzelek én, hogy ilyet mondok, örüljek, hogy vab diplomám, fedél a fejem fölött, kaja az asztalomon. Az általuk elszalasztott lehetőség viszont nagyon éget bennem belül. Más szülei nehezebb körülmények között is összetartottak, megszervezték az életüket, az enyémek meg folyamatosan ölték egymást, és a jószerencséjükkel sem tudtak mit kezdeni. Az ő testvéreik érdekes módon nem kaptak semmit és előrébb is jutottak, pedig 22 éves korukig csak egy koliszoba egy ágya jutott nekik. A vagyonuk, házasságuk is stabil. Az enyémeknek meg mindkettő ment a levesbe.

Úgy érzem néha szétvet a harag és tehetetlenség egyvelege és szakemberhez is fordulnék már, de sajnos túlságosan sajnálnám a pénzt pszichológusra.


2019. jan. 28. 20:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/121 A kérdező kommentje:
#7 akkor örülnék, ha megosztanád a tippjeidet, mert én 17 éves korom óta minden nyarat végigdolgoztam, két lakástakarékom van, de még így is nagyon nehezen haladok előre. De itt nem is az a baj, hogy még nincs saját tulajdonom. Hanem a saját tulajdonom hiánya miatt az albérlet költsége hátráltat, hogy előrébb lépjek.
2019. jan. 28. 20:38
 12/121 A kérdező kommentje:
Most elkezdtem egy új szakmát tanulni, ami jobban fizet, munka után járok tanulni, e mellett nyelvet is frissítek, reménykedem, hátha jobb kilátások lesznek.
2019. jan. 28. 20:40
 13/121 anonim ***** válasza:
8%
Szedj fel valami pénzes pasit!
2019. jan. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/121 A kérdező kommentje:
Igen, nekem természetes lesz, hogy félrerakok a gyermekeimnek és a szüleimnek majd, ha tehetem. Nálam ez nem kérdés. Amúgy is a mi generációnk szendvicsgeneráció lesz (tehát: el kell tartania magát, a nyugdíjat már nem kapó szüleit, és a saját gyerekeit) szóval ez lesz az egyetlen alternatíva, hogy félreteszünk mindhárom generációnak.
2019. jan. 28. 20:44
 15/121 anonim ***** válasza:
17%
Hát, miért nem olyan szakot választottál amivel jól lehet keresni?Ez a te hibád ne csak a szüleidet okold.
2019. jan. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/121 anonim ***** válasza:
82%
Képzeld, 23 éves vagyok, borsodmegyei, 2,5 éve költöztem el otthonról, 160 000-el indultam el, azóta egyedül élek, magamat tartom fent. Mondhatjuk hogy elég jól keresek, és elég jól félre is tudok rakni ha akarok. Mikor eljöttem otthonról akkor még a 160 000 forintot is nagyszüleim, és a különélő anyám és apám adták össze. Ennek is örültem, hogy ez összejött, szerintem nem kéne rinyálnod hogy nincsen több milliós pesti lakásod barátom, dolgozz tovább aztán majd egyszer lesz.
2019. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/121 A kérdező kommentje:
Mert ha mindenki villamosmérnöknek és programozónak menne, akkor ebben az országban minden megbénulna és a villamosmérnökök a programozók sem tudnának itt megélni. És ha mindenki villamosmérnöknek menne és programozónak, akkor már nem is fizetne annyira jól az a szakma. Egyébként én is mérnök vagyok, csak nem villamos, vagy gépész, vagy mechatronikai.
2019. jan. 28. 20:57
 18/121 A kérdező kommentje:
#3 köszönöm a normális választ, igyekszem megoldást találni, elengedni, csak nagyon nehéz.
2019. jan. 28. 21:00
 19/121 anonim ***** válasza:
73%
A te szüleid kerestek a legjobban a városban,de mindig nélkülöztetek?Az elég érdekes..🤔
2019. jan. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/121 anonim ***** válasza:
31%

"Sajnos az én barátaim is befrusztrálnak a környezetemben"

- hányni kell a gusztustalan immoralitásodtól és stílusodtól.


"Néha elképzelem, hogy elmegyek külföldre és a fejükhöz vágom"

-jó hogy nem a kis baltád vágnád a fejükhöz,te romlott, gonosz ember.


"Úgy érzem néha szétvet a harag és tehetetlenség egyvelege"

- ha szétvet,szétvet nem kár érted.

2019. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!