Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy azért tiltanak...

Normális hogy azért tiltanak tőle mert nem gazdag?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron megismerkedtem egy lánnyal akkor még annyi volt a baja vele hogy 15 évesen sminkeli magát. Ezt még nagy nehezen el is fogadták! Nem rég meghívtak minket magukhoz vendégségbe. A szüleim tök normálisak voltak beszélgettek. Aztán mikor haza jöttünk elkezdték mondani hogy: "Ez a lány nem méltó a nevedhez." Most komolyan eskü mintha a középkorban élnénk. Nem gazdagok igen mi meg viszonylag befolyásosak vagyunk... Ez normális vagy nem?

2019. febr. 3. 21:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
85%
Hadd ne döntsék már el, hogy ki a méltó!:) Ha nálatok nem szempont a boldogságod, akkor ők meg nem méltók a szüleidnek lenni:D Nyilván, hogy az a fontos, hogy a gyermekem boldog legyen; most attól mé' lenne nekem jobb, hogyha pl a gyerekem egy boldogtalan házasságban élne egy beképzelt kis elkényeztetett libuskával? :) Amúgy ne foglalkozz a szüleiddel, nem nekik választasz egy életre párt, hanem magadnak, neked meg mások a prioritások. Ha te jól érzed magad vele, és el tudod képzelni életed párjaként, akkor járjatok, és hányjál fittyet a szüleid véleményére:)
2019. febr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
86%
Mit dolgozik anyukád meg apukád, hogy ennyire lenézik őket?
2019. febr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
22:39 Egyik az jogász másik orvos. Próbáltam rá utalni az előző végén.
2019. febr. 3. 22:42
 14/26 anonim ***** válasza:
87%
Tiltsd el te is magadat a szüleidtől, amíg azon a nézeten vannak, hogy alacsonyabbtendűnek minőségűnek, értékünek, létformának tekintenek egy olyat, aki nem gazdag,akinek nem jutott több.
2019. febr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom, még te is középiskolás vagy.

Hát, valószínű nem ő lesz a végleges partnered, de ilyen esetben azért én belemennék a szüleimmel a konfliktusba. Magyarul: ha megjegyzést tesznek a lányra, akkor mindig emelt hangon szólnék vissza, és nagyon keresetlen stílusban osztanám ki őket.


Viszont egyvalamire vigyázz! A lánynak sose mondd el, hogy a szüleid mit mondanak róla! Ha nem bírod ki, beszéld ki a haragodat bizalmas barát előtt, aki nem adja tovább, de a lányhoz semmiképp se jusson vissza!

Ha idővel megbékélnek vele a szüleid, akkor azért ne. Ha nem, akkor majd előbb-utóbb úgyis észre fogja ő is venni. Ha meg széjjelmentek, akkor ne legyen az benned, hogy a szüleid miatt szakított veled.

2019. febr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
90%

Akárhogyan végződik ezzel a lánnyal a kapcsolatod, mindenképpen jó lenne, ha a szüleiddel meg tudnád értetni (igen, veszekedések sorozatával!), hogy te nem tűröd, hogy beleszóljanak a párválasztásodba.

Ha nem tennéd ezt, akkor a következő partnerednél ugyanúgy ők akarnák eldönteni, illik-e hozzád.

2019. febr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
76%
A jogász és az orvos megpusztulna gyári munkás nélkül, mert bármit is használnak, bárhova néznek, bármit is fognak, azt mind a lenézett gyári munkások keze közül való. Ha nekik nincs ennyi eszük, hogy ezt felfogják, akkor sajnos eléggé le kell néznem őket.
2019. febr. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Metionin ***** válasza:
80%

Nem normális de sajnos előfordul. Én is átéltem a másik oldalról, a barátom szülei jól álltak, mi szegények voltunk és anyóstól évekig hallgattam hogy miért nem a saját rétegemben keresek párt, értsem meg hogy az ő fiuk mellé megjelenés kell meg olyan skillek ami nekem nem lehet meg a származásom miatt. Mert nincs kocsink meg szép nagy házunk meg hogy ha megházasodunk, nekem nem lesz hozományom. Jól írtad, mint a középkorban.

Még idejében tudatosítani kell a szüleidben, hogy ebbe nekik nincs beleszólásuk, különben később is bele fognak szólni a kapcsolataidba. Még akkor is ha a lány előtt nem viselkednek így, hidd el, ha egy ideig együtt vagytok, a barátnőd is érezni fogja hogy lenézik.

2019. febr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
75%
"Nem vegyülünk a pórnéppel!" Gáz. El kell nekik magyarázni hogy ELSŐSORBAN NEKED! kell hogy megfeleljen a lány nem pedig nekik!
2019. febr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
81%
Az én szüleim is orvosok (plusz még a család egy része, én is annak készülök), mégsem néztek le soha senkit. A szüleid nagyon felszínesek. Nem, ez nem normális.
2019. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!