Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukámnak nem tetszik hogy...

Anyukámnak nem tetszik hogy nem az ő nevét adom a lányomnak ez normális?

Figyelt kérdés
Sziasztok 5 hónapos terhes vagyok kislányunk lesz, boldog párkapcsolatban élek de viszont most anyukámal nem bírok gyöngyinek hívják és nem tetszik neki hogy nem ezt a nevet adom neki nekem egyáltalán nem tetszik ez a név és ő erre este ki borult ti voltatok már ilyen helyzetben? Meg oldódót minden? Köszönöm a válaszokat
2019. febr. 11. 14:20
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
94%
Hallottam olyat, hogy a nagymama annyira konzervatív volt, hogy a Júlia, Mária, Erzsébet, Magdolna stílusú neveken kívül mást nem is ENGEDETT MEG a szülőknek mérlegelni. Ők erre közölték, hogy Zoé vagy Emma lesz a kislány. A mama majdnem szívrohamot kapott ilyen illetlenségtől, de aztán legalább elhallgatott. Persze nem ez lett, de felkészültek más, még modernebb nevekkel is, ha ez nem hat. :)
2019. febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
94%

Nem normális.

Az eleve nem, hogy bele akar beszélni (majdnem csúnyább szót írtam) a leendő nagyszülő a névválasztásba. Az sem, hogy kiborul, ha nem az lesz a név, amit ő akar (egyáltalán: ha nem teljesül az ő akarata valamiben az unokát illetően).

Az, hogy a Gyöngyi kinek tetszik, kinek nem, teljesen mellékes. Te és a férjed egy másikat szebbnek, jobbnak, megfelelőbbnek tartottatok.


Nálunk ebben nem volt balhé, szerencsére. Nálunk egyik gyerekünk keresztelőjének körülményeiből volt, szóval előtte álltok még sok "gyönyörű" pillanatnak! :-)))


Kétféle reagálást javaslok: egy keményet és egy kompromisszumra törekvőt.

Kemény reagálás:

Megmondod, hogy mi lesz a gyerek neve és közlöd, hogy aki emiatt cirkuszol, aki a nevet nem fogadja el, az a gyereket sem fogadja el, úgyhogy semmi keresnivalója nem lesz a baba körül, jobb ha nem is jön megnézni soha. Ez kemény mondat, és ha nem akarsz segget csinálni a szádból, akkor be is kell tartani, szóval jól meg kell gondolni, ezt mondod-e ki.


Kompromisszumkész:

Második keresztnévnek a Gyöngyit adod (szerintem egyébként szép név), és persze az első (általatok választott) keresztnéven szólítanátok, és ezt érezné sajátjának. Ha anyukád ezen is cirkuszol, akkor ez után is lehet a kemény választ mondani.


Azt is lehet, hogy nem keresed, nem hívod hosszabb ideig (őt nyilván érdekelni fogja, minden rendben van-e veletek), és ha ő hív, akkor a hívás hangneméből megérzed, túljutott-e ezen, vagy még nem. És eszerint válaszolsz neki.

Esetleg apukáddal beszélsz, hogy higgassza már le anyukádat. Talán őrá hallgat. Vagy anyukád valamelyik testvére, ha megértő, esetleg segít megértetni vele, hogy ebbe nem szólhat bele.


Mindenesetre jelenlegi viselkedése előre vetíti, hogy sok csörtéd lesz vele, ha a babát nem pont úgy szoptatod, fürdeted, eteted, ruházod, neveled, ahogyan ő kizárólag helyesnek tartja. Erre készülj fel!

2019. febr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Én elsőnek úgy szeretem volna magamba gondolva hogy Varga Gyöngyi Rita anyum és anyósom neve de nekem ez nem tetszett, anyum neve se tetszett soha olyan szép lány nevek vannak meg őszintén öreges egy név azt is nézzem hogy a lányomnak jobb legyen nagy korába de ez csak engem érdekel anyum az ...... ! Hagyjuk
2019. febr. 11. 14:49
 14/40 anonim ***** válasza:
71%
Ez jó. 😂😂 Tudok érdekes neveket ha esetleg kipróbálnád hogy reagál 😂😂
2019. febr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
77%
Igen,teljesen normális,hogy egy nagymama így is szeretné magát továbbörökíteni.Azonban ez elég egoista,és öncélú.
2019. febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Goldmund73 Szia! Igen ez jó ötlet viszont este fel vettetem hogy lehet a te neved még attól a másodiknak ő erre bizony cirkuszolt hogy én már azt nem adhatom neki mert akkor a picit nem fogja meg, nem tudom elképzelni hogy ebből ilyen hisztit csinálni, ha meg lesz a kicsi ettől csak rosszabb lesz szerintem
2019. febr. 11. 14:58
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jobban is jársz ha haragban maradtok. Ha már ebből is ilyen hisztizzen csinál akkor ha meglesz a pici akkor is mindenbe bele fog szólni és mindenen hisztizni fog.
2019. febr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

"én már azt nem adhatom neki mert akkor a picit nem fogja meg"


Húha!

Na, alighanem ennél a mondatnál közbeszóltam volna, hogy "Jó, akkor ebben meg is egyeztünk." - és letettem volna a telefont.

Ne foglalkozz vele, sőt, ha bármi miatt újra hív és konfliktust csinál mondd azt, hogy a babád érdekében neked nyugalomra van szükséged és nyomd ki a telefont. És tényleg: a legkevésbé sem hiányzik ide ez a műbalhé. A legtöbb nő amúgy is extra érzékeny ebben az időszakban. Rá kéne tekintettel lennie a környezetének, nem idegesíteni ilyenekkel.

2019. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Persze igazad van és az a legszebb hogy a szemembe mondta, ő nagyon szeret balhézni úgy hogy tényleg kétségbe vagyok esve eddig olyan jól indult minden most ha mondtam is volna neki de meg gondoltam magam se kéne így reagálnia én hordom ki nem ő.
2019. febr. 11. 15:26
 20/40 anonim ***** válasza:
74%
Szólj apukádnak, hogy tegye már kicsit boldoggá anyukádat.
2019. febr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!