Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukámnak nem tetszik hogy...

Anyukámnak nem tetszik hogy nem az ő nevét adom a lányomnak ez normális?

Figyelt kérdés
Sziasztok 5 hónapos terhes vagyok kislányunk lesz, boldog párkapcsolatban élek de viszont most anyukámal nem bírok gyöngyinek hívják és nem tetszik neki hogy nem ezt a nevet adom neki nekem egyáltalán nem tetszik ez a név és ő erre este ki borult ti voltatok már ilyen helyzetben? Meg oldódót minden? Köszönöm a válaszokat
2019. febr. 11. 14:20
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anyukádnak minimum 1 lánya van - te. Ha annyira tetszik neki a saját neve, akkor vajon neked is azt adta? Tudod, ezt a babát te szülöd, te és a párod választotok neki nevet. A többiek egy dolgot tehetnek: tudomásul vehetik, hogy EZ lett a gyerek neve, és kész, ha Gyöngyi, ha nem.

Egyébként nekem a Gyöngyi nem a kedvenc nevem, de két nagyon közeli barátnőmet is így hívják, tehát én jó, szeretnivaló emberekhez kötöm a Gyöngyi nevet.

2019. febr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
Rajtam kívül van egy öcsém nem az ő nevét adta nekem nagymamáét kaptam az Anna nevet
2019. febr. 11. 17:15
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyád neked is a nagymama nevét adta?
2019. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
Igen!
2019. febr. 11. 17:28
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még nem kell parancsra követned a hagyományt. A lányodnak lehet saját neve és ha anyukád emiatt nem foglalkozik a kicsivel, akkor az rá nézve szomorú.
2019. febr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Szerintem felindultságból, sértődöttségből mondta anyukád, amit mondott és majd megbékél azzal, hogy nem az ő nevét fogja kapni.

Nagyon öntörvényű, hogy elő akarja írni: az ő nevét kapja a kicsi...

2019. febr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Remélem igazad lesz! Kedves utolsó
2019. febr. 11. 20:06
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de ez nagyon durva amit anyukád hisztizik. Mert konkrétan azt csinálja. Olyan erőszakos, hogy érzelmi zsarolástól sem riad vissza. Se te, se az unoka nem vagytok a tulajdona. A baba édesanyja te vagy, nem ő. Ha már most ebből ekkora problémát csinál, mi lesz ha megszületik? Mindenbe bele akar majd szólni? Vagy képes lesz inkább rá se nézni az unokájára mert nem az ő nevét adtátok neki? Nem irigyellek emiatt a lelki terror miatt.

Egyébként nekem sem tetszik a Gyöngyi név.

2019. febr. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Harmadik névnek, ha jól hangzik, lehetne. :)
2019. febr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Ha tetszik pl. a Georgina add inkább azt és mondd neki hogy az ő tiszteletére :)
2019. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!