Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos ha apám elvárja hogy...

Jogos ha apám elvárja hogy kiszolgáljam?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok és még otthon élek. Adok haza pénzt, takarítok, főzök, szóval nem húzom ki magam a feladatok alól. Ami rendkívül bosszant az az, hogy apám elvárja, hogy kiszolgáljam. Mindig jön a konyhába és nézi mit készítek magamnak akkor mondja, hogy ő is kér ilyet, pedig mondja, hogy ő most evett az előbb, de kér belőle kóstolót. Meg ma mondja, hogy merjek neki a főtt kajából, melegítsem meg és vigyem be neki. Mondtam, hogy nem. Jogos, hogy kiakadok ezen?
2019. febr. 11. 17:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
49%

Egyre jobban megértem azokat, akik nem akarnak gyereket.

A szülőknél -szinte- ingyen lakni az teljesen normális neked, de a levesedből adni egy kis kóstolót a saját apádnak, azon már "kiakadsz".

Apukád családtagnak tekint, te viszont őt egy koloncnak.

Én kivágnálak hazulról!!

2019. febr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
72%

Én inkább örülök, ha fater kér vagy elfogad valamit, amikor kaját csinálok. Akkor adok neki is, együtt megeszzük, közben elbeszélgetünk és nekem is jól esik a kis öregem öröme.

Jó mi más korosztály vagyunk én (F) 46 apám meg 80. Többgenerációs, többlakásos házban élünk, amikor kaját csinálok, le szoktam hozzá menni és megkérdezem, hogy kér-e, mert akkor picit többet csinálok.


De ha nem akarnám őt néha "etetni" akkor nem "KIAKAD"-nék (olyat csak az idegbetegek szoktak) hanem egyenesen és nyíltan lekommunikálnám, hogy nem szeretném, vagy most éppen nincs türelmem, vagy eleve kevés van vagy bármi.

2019. febr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
67%
Amíg otthon élsz, addig ezt úgy hívják, hogy család. A családtagok pedig szeretik egymást és odafigyelnek egymásra. És ha az egyikük készít valami kaját, akkor - mivel nem albérletben él - megkérdezi a családtagjaitól, hogy ők is kérnek-e. Ha pedig nem szereti a családtagjait, akkor nem él velük. Anyagi érdekei ellenére sem.
2019. febr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
17%
#11/12 A szülőknél ingyen lakni ezt írtad. Nos a szülő dolga lenne az, hogy a gyereke eltudjon költözni időben. Az ilyen szülők önzők és felelőtlenek!!!
2019. febr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom ő természetesnek veszi, hogy kuncsorog és katonázik a kajádból. Fordított esetben valszeg ő megtenné, mert magából indul ki. Nem csicskáztat, csak neki más az ingerküszöbe.
2019. febr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
68%
Nekem teljesen alap, hogyha eszem-iszom valamit, akkor megkérdezem azokat, akik egy légtérben vannak velem, hogy kérnek-e. Akár családtagok, akár csak barátok (esetleg munkatársak).
2019. febr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Drazicc ***** válasza:
84%
Nálunk fordítva van. Nem lakom otthon csak hazaköltöztem pár hétre, nagyon jól tudok főzni, de pár éve amikor elköltöztem még nem főztem. Szóval ő még abban a tudatban él, hogy nem tudok főzni. Frankón multkor is csináltam ínycsiklandó pisztrángot sütőben sültkrumplival, de ő a világért nem kóstolná meg, hanem eszik vmi nagyon undit... Bezzeg ha nővérem, vagy anyám csinál kaját abból mindig kér.
2019. febr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
47%

"#11/12 A szülőknél ingyen lakni ezt írtad. Nos a szülő dolga lenne az, hogy a gyereke eltudjon költözni időben. Az ilyen szülők önzők és felelőtlenek!!!"


Irónia on: Hát igen, mit is képzel magáról a ro*hadék hogy csak eltartja, taníttatja a gyereket, és kidolgozza a a belét hogy minden szart megkapjanak a porontyai? Alap lenne hogy lakást toljon a se*ggük alá, meg egy bankszámlát hogy nehogy fizetni kelljen a felnőtt gyerekeinek a saját költségüket...... Elvégre ALAP hogy élete végéig kiszolgálja a gyerekeit. Ja, mégsem.

Irónia off..


Azoknak, akik abban a tévhitben élnek hogy a szüleik dolga megoldani az ő FELNŐTT életüket, nyilván nem lesz gyerekük. Mert félnek hogy ugyanúgy követelőzni fognak rajtuk, mint ők most a szüleiken, és azért némi sejtésük van ám róla hogy az nem úgy megy ahogy a hercegnőcskék, kisercegek elképzelik.

2019. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
20%
#18/18 Gyereket csinálni nem kötelező. A felelős szülők el is tudják indítani a felnövekedett gyermekeiket
2019. febr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk nem kellett körbekérdezni, mindenki magának csinált kaját.


Úgy éreztem volna magam, mint egy fogyatékos, ha óránként megkérdezik, eszem-e.

2019. febr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!