Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a sértődés? Vissza a...

Jogos a sértődés? Vissza a szülőkhöz 3 gyerekkel, férjjel?

Figyelt kérdés

18 évesen külön költöztem. Az elején még furcsa volt, kb minden hétvégét otthon töltöttem anyukáméknál, de idővel belejöttem és élveztem az önállóságot. Szeretem anyut, de 2-3 nap után egymás idegeire megyünk. Ő nagyon félt és aggódik mindenért, kb már azért is, ha nem iszom elég vizet. Én sokszor tervezgetek, inspirálódok, pl. hogy milyen kiegészítőket szeretnék a lakásba, vagy hogy összeszedegetem, milyen ruhákat szeretnék megrendelni az adott szezonban, stb. Ő meg ettől van ki, hogy "minek költöm a pénzt", mintha egy kép elmentéséért azonnal fizetni kellene... De ezek csak példák, ugyanúgy baj volt, ha főztem valamit, és máshogy csináltam, mint ahogy ő szokta, vagy ha este 11 után mentem valahová, mert "minek olyan későn". Szóval úgy éreztem, sokkal jobb nekünk, ha minden nap beszélünk telefonon, de találkozni inkább csak hetente 2-3 alkalommal, és csak néhány órára. Viszont most elég váratlan helyzet állt elő az életünkben... A férjemmel akartunk a fiunknak kistestvért, kiderült, hogy ketten érkeznek. Persze nagy az öröm, de így a mostani lakásunk biztosan kicsi lesz rövidesen (2 és fél háló, plusz nappalis, kertkapcsolatos társasházi lakás). Gondolkoztunk abban, hogy veszünk egy kertes házat, végül úgy döntöttünk, hogy építkezni fogunk.


Anyukám viszont mintha megsértődött volna. Felajánlotta, hogy költözzünk vissza hozzá, mert ő ott van egyedül, nagy a ház és így tudna mindenben segíteni a picik körül (kicsit több, mint 2 év lesz az ikrek és a fiunk között). Nemrég vált el, ezért is gondolom, ha örülne, ha újra ott élnék. Ráadásul az unokáját is imádja, tényleg segít mindenben, bármire kérem meg. Viszont annyira jó lenne egy saját ház, otthon... Mert bármikor hazamegyünk, ott úgy érzem magam, hogy én vagyok a "gyerek", és félek, nem tudnék úgy anya és feleség lenni. Ő viszont az ingatlan árakkal jön, meg hogy így nem kéne külön segítséget alkalmaznunk, én is jobban tudnám szervezni a napjainkat. És hogy nem vagyok normális, hogy 3 pici mellé egy építkezést is a nyakunkba veszünk. Anyagilag nyilván akkor járnánk jobban, ha odaköltöznénk hozzá, de mégis úgy érzem, hogy hosszútávon nem lenne jó. Nem tudom megmondani miért, de ezt érzem.


2019. febr. 16. 19:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó, ezt nem értem. Nem igazán kevés, de miért ne akarhatnának nagyobbat, vagy lakás helyett házat? A mienk 4,5+ nappali. Nekünk pont jó.
2019. febr. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
53%
Mert az ilyen azt sem tudja mit csináljon jó dolgában, és inkább ide írogat.
2019. febr. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
ne költözetek haza anyukádhoz ,abbol jó nem sülhet ki ,jol gondolod,de épitkezni se épitkeznék én amig kicsik a gyerekek adig elég ez lakás is .
2019. febr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
39%
#12: süt belőled az irígység és a rosszindulat.
2019. febr. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért gond, hogy nagyobbat szeretnénk, esetleg olyat, ahol a kertben elfér egy medence, vagy egy játszótér a gyerekeknek. Mert a mostani kertünk éppen akkora, hogy ki tudunk ülni kicsit, és van benne egy hinta, homokozóval. Én is nagy, családi házban nőttem fel, a párom is. Nekünk ez kicsi, nem akarunk egymás hegyén-hátán élni. És előbb, vagy utóbb úgyis költöznünk kell, mert 3 gyerekkel a 2 és fél hálószoba kevés lesz (nem vagyunk annak a hívei, hogy a gyerekek egy szobában legyenek, mert amíg ez az első években kényelmes és "jó buli", addig később, ahogy kamaszodnak, szörnyű lesz). Anyukám pl. még a mostani lakásunkban is azt mondja, hogy neki ez nagyon "zárt", biztos nem bírna egy társasházban élni.


Apukám az építőiparban dolgozik, így azért kicsit könnyebb lesz az építkezés, ha belevágunk. Bár néztünk szerkezetkész házakat is, nekem az szimpatikusabb, mert mégsem a "nulláról" kezdenénk. Annak nem látom értelmét, hogy vegyünk egy kész házat, aztán a felét szétveressük, átalakítsuk.


Szerintem itt senkinek nincsen joga ahhoz, hogy kiakadjon, mert tudtommal nem az ő pénzükön fogunk építkezni, lakberendezni, költözni. Valaki egy 2 szobás panelba szül 3-4 gyereket, más az emeletes családi házba egyet. Nem hiszem, hogy ilyenen kellene háborogni. Aki ezt teszi, az irigy és unatkozik is mellé.

2019. febr. 17. 09:37
 16/24 anonim ***** válasza:
48%

Az ikrek kimondottan szeretnek egyutt lenni

Neki.sok esetben trauma ha kulon szobaban vannak


En azt javasolnam h maradjatok osszatok fel ujra a szobakat

Es majd par ev mulva gondolkozzatok el a epitkezesen. Addig tegyetek felte amennyit tudtok mert siman elszallhattok kozzben anyagilag ...

2019. febr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Az elején még ketten egy szobában lesznek, de idővel úgyis kell külön szoba az egyiknek, tehát ez a lakás nem lesz elég 20 évig. Van megtakarításunk, elég jól állunk szerencsére anyagilag. Ráadásul a gyerekek mellett home office-ban fogok dolgozni valószínűleg, szükségem lesz egy külön dolgozószobára is. Nem most rögtön költöznénk, hanem 2-3 év múlva.
2019. febr. 17. 10:08
 18/24 anonim ***** válasza:
51%
Tönkre megy a házasságod, ha odaköltöztök.
2019. febr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
76%

Ha építkeztek, az úgyis hosszú idő.

1. Kell venni 1 telket

2. Terveztetni egy házat

3 engedélyekre várás

4 építkezés.


Ez alsó hangon 2 év.

Nektek, ha kényelmesen akartok élni, akkor nappali + 6 szobás ház az ideális, bár ezekből pár lehet fél szoba

2019. febr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján nem mennék vissza, nem tenne jót a családnak. Meg amúgy én se mennék vissza a saját szüleimhez hasonló helyzetben (nyilván szükséghelyzetben igen), mert túl sok lenne a súrlódás. (Viszont az építkezéssel tényleg nem biztos, hogy kapkodni kéne, jelenleg elfértek, és azért egy építkezés nagy teher, főleg most, bár ha apukád tud segíteni, akkor talán más. )
2019. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!