Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a sértődés? Vissza a...

Jogos a sértődés? Vissza a szülőkhöz 3 gyerekkel, férjjel?

Figyelt kérdés

18 évesen külön költöztem. Az elején még furcsa volt, kb minden hétvégét otthon töltöttem anyukáméknál, de idővel belejöttem és élveztem az önállóságot. Szeretem anyut, de 2-3 nap után egymás idegeire megyünk. Ő nagyon félt és aggódik mindenért, kb már azért is, ha nem iszom elég vizet. Én sokszor tervezgetek, inspirálódok, pl. hogy milyen kiegészítőket szeretnék a lakásba, vagy hogy összeszedegetem, milyen ruhákat szeretnék megrendelni az adott szezonban, stb. Ő meg ettől van ki, hogy "minek költöm a pénzt", mintha egy kép elmentéséért azonnal fizetni kellene... De ezek csak példák, ugyanúgy baj volt, ha főztem valamit, és máshogy csináltam, mint ahogy ő szokta, vagy ha este 11 után mentem valahová, mert "minek olyan későn". Szóval úgy éreztem, sokkal jobb nekünk, ha minden nap beszélünk telefonon, de találkozni inkább csak hetente 2-3 alkalommal, és csak néhány órára. Viszont most elég váratlan helyzet állt elő az életünkben... A férjemmel akartunk a fiunknak kistestvért, kiderült, hogy ketten érkeznek. Persze nagy az öröm, de így a mostani lakásunk biztosan kicsi lesz rövidesen (2 és fél háló, plusz nappalis, kertkapcsolatos társasházi lakás). Gondolkoztunk abban, hogy veszünk egy kertes házat, végül úgy döntöttünk, hogy építkezni fogunk.


Anyukám viszont mintha megsértődött volna. Felajánlotta, hogy költözzünk vissza hozzá, mert ő ott van egyedül, nagy a ház és így tudna mindenben segíteni a picik körül (kicsit több, mint 2 év lesz az ikrek és a fiunk között). Nemrég vált el, ezért is gondolom, ha örülne, ha újra ott élnék. Ráadásul az unokáját is imádja, tényleg segít mindenben, bármire kérem meg. Viszont annyira jó lenne egy saját ház, otthon... Mert bármikor hazamegyünk, ott úgy érzem magam, hogy én vagyok a "gyerek", és félek, nem tudnék úgy anya és feleség lenni. Ő viszont az ingatlan árakkal jön, meg hogy így nem kéne külön segítséget alkalmaznunk, én is jobban tudnám szervezni a napjainkat. És hogy nem vagyok normális, hogy 3 pici mellé egy építkezést is a nyakunkba veszünk. Anyagilag nyilván akkor járnánk jobban, ha odaköltöznénk hozzá, de mégis úgy érzem, hogy hosszútávon nem lenne jó. Nem tudom megmondani miért, de ezt érzem.


2019. febr. 16. 19:33
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
76%

Hat nem vennek ra merget :-D


Van iker lany ismerosom ... 30 evesek egyutt laknak egy nagy hazban a ferfjeikkel es a gyerekekkel :-D ert egy nagy csaladi haz egyben egy lakas.


De igen a epitkezes jelenleg a legrosszabb opcio nektek. En akkor valanam be ha mar a kicsik is ovisok. Leven bazisokat kell kijarkalni az epitkezesre h haladjon is a munka. Mindig van valami gikszer nem jon az anyag nem az jon hibas rossz meret stb ... Az emberek ha nem ertesz hozza siman lehuznak ott ahol tudnak. Szal extra odafigyeles kell.

Frissen szultek ikrekkel.plusz egy hisztik/akaratos/dackorszakos 3 eves, tonkre fogsz menni bele es siman a kapcsolatod is.

Szal varjatok vele meg.


Nem gond a nagyobb haz csak az idozites az

2019. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Andi80018 ***** válasza:
48%
És ha cserélnétek ingatlant anyuddal? Neki elég lenne egy kisebb lakás is, nektek meg lenne a ház. :-) Egyébként teljesen rendben van, hogy nagyobbat szeretnétek, alap, hogy három gyereknek három szobája legyen, és ne egy luk, hanem tágas, amiben tudnak játszani normálisan, és elférnek a cuccaik.
2019. febr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

A ti dolgotok, hogy építkeztek e vagy sem. Senkinek semmi köze hozzá, nem is ez volt a kérdésed.


Én nem költöznék így a helyedben édesanyádhoz, és ezt írom úgy, hogy mi egy nagy családi házban élünk az egyedülálló anyukámmal, és valószínű baba is oda fog majd érkezni.

DE

Nálunk nincsenek ilyen fajta viták, nem szól bele a dolgokba, nem bírál és nem követi a pénzügyeinket.

Szóval így inkább nem túl távol vennék egy kertes házat, vagy neki vennétek egy kisebbet, ti pedig beköltöznétek a nagyobba, főleg ha egyke vagy és úgy is te öröklöd majd a házat.

2019. febr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Azt akartam írni mint az utolsó előtti..
2019. márc. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!