Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig tart a leánygyermek...

Meddig tart a leánygyermek részéről az apja iránti rajongás, "szerelem"?

Figyelt kérdés
Lassan 5 éves a gyerek. Odáig vannak egymásért. Mivel elváltak a gyerek anyjával, nem velünk él, de nagyon sokat van itt. Úgy néznek egymásra mint két szerelmes. Egy percet sem birnak ki egymás nélkül...

2019. febr. 20. 17:10
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
98%

Persze, hogy hisztizik, hisz ez neki még új. Nem érti ezt az egészet. Eddig apa anyát szerette, őt puszilgatta, most meg egy szinte vadidegen nőt.

5 éves az a szerencsétlen kislány, hagyj neki időt!

2019. febr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
78%
Az a probléma, hogy felnőtt fejjel gondolkodsz. Pedig ő csak egy gyerek, abból is a kisebb fajta.
2019. febr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
100%

42. Épp az a baj, hogy ha felnőtt fejjel gondolkodna, megértené, hogy egy kisgyerektől nem lehet elvárni, hogy rögtön elfogadja és szeresse az apukája új párját...

Nekem a kérdezőről inkább egy felnőtt testébe zárt óvodás jut eszembe. Kérdező, szerintem ne akarj szaporodni, nem kell a világra még egy ember, akinek tönkreteszed az életét, ahogy szegény kislánynak is épp.

2019. febr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
100%

38, 41-es válaszoló vagyok.


Nekem is időbe telt elfogadnom, megszeretnem anyám új párját, a nevelő apámat, pedig én mégcsak nem is szerettem a vérszerinti apámat.


Azt is vedd figyelembe egyébként, hogy ti mégcsak nem is együtt laktok a kislánnyal. Csak 3 napot találkoztok 1 héten, ami szintén megnehezíti a dolgokat.


Ráadásul egy gyerek érzi azt, ha nem szeretik őt és te nyilvánvalóan nem szereted őt úgy, hogy ha ilyet nézel ki belőle, hogy megfojtaná a közös gyereketeket. Ezzel szintén rá teszel egy lapáttal.


Én mára már a második legjobb barátomnak mondhatom a nevelő apámat, csak mert szeretett és türelmes volt velem.


Igaz, te nem a nevelő anyja vagy a gyereknek, de szerintem ez most mellékes.

2019. febr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
100%
43 Úgy értettem, hogy felnőtt fejjel látja, hogyan kellene a kislánynak elfogadnia egy ilyen új helyzetet, de nem tudja a kislány helyébe képzelni magát, hogy ő ezzel a pár évével hogyan érezheti magát ebben a szituációban. Más kérdés, hogy végkövetkeztetésként valóban felmerül a kérdés, hogy egy felnőtt nő hogy tud ennyire gyerekesen gondolkodni, és miért vár el a saját szintjénél többet egy 5 éves gyerektől.
2019. febr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
75%

Második vagyok. Én nem "dobálóztam" azzal, hogy Ödipusz-komplexus. Ez abszolút nem egy betegség. Éppen ezt a rajongást ("""szerelmet""") írja le, ami ilyen korban megfigyelhető a gyerekeknél az ellenkező nemű szülő iránt. Teljesen normális jelenség. Mielőtt mindenki lepontozna, tényleg nem ártana utána olvasni.

Pszichológiát hallgatok, nem laikusként szopom ki az ujjamból.

2019. febr. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
100%

#33

Mielőtt kioltasz valaki mást, talán neked sem ártana legalább beírni a keresőbe, hogy miről hadovál.

Segítek. [link]

2019. febr. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
100%

Ez Elektra-komplexus, és életkori sajátosság, amit anno én is megéltem.

Két lányom van, a 9évesnél már elmúlt, a 4,5 evesnél még lángol.

2019. febr. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem emlékszik a gyerek arra, hogy anya puszilgatva lett volna. Ugyanis 2 éves volt, amikor elváltak.
2019. febr. 21. 13:20
 50/54 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy nem értesz a gyerekekhez.


Emlékszik az rá bőven.

2019. febr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!