Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti úgy éreznétek,...

Szülők! Ti úgy éreznétek, hogy szülőként megbuktatok, ha a gyereketekben nem lenne hazaszeretet, honvágy?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy nem csak a pénzhiány miatt költöznek el, hanem azt mondanák, hogy ezen a "koszos, büdös Magyarországon csak éhenhalni lehet". Külföldre csinálnak gyereket, akit nem tanítanak meg magyarul, kábé szégyellik, honnan jöttek.
2019. febr. 24. 12:45
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Off, de én követem a külföldi híreket, és kb. az összes ország úgy szégyenkezik a saját országa miatt, mint Magyarország. Rájöttem, hogy pár háromnapos csoda után senkit sem érdekelt Orbán vagy a magyar mingránshelyzet, mert mindenki a saját országa hülyeségeivel van elfoglalva.
2019. febr. 24. 13:21
 12/22 anonim ***** válasza:
81%

Nem érezném úgy, hogy megbuktam, de annak azért nem örülnék, hogy nem tanítja meg magyarul a gyerekeit.

Nem kell szégyellni azt, hogy honnan jöttél: az, hogy élhetetlen lett, nem az ország hibája, hanem azoké, akik "vezetik".

Nálunk lényegében fordított a helyzet: én küldeném a fiamat, de ő az, aki azt mondja (perpillanat), hogy minden valamirevaló ember nem mehet el, mert akkor tényleg vége lesz az országnak és ő azt nem szeretné. Szeretne tenni azért, hogy megváltozzanak a körülmények és aki itt akat boldogulni, az itthon is tudjon.

A másik kettő még nem tudom, mit tervez később, még tanulnak. Egyben biztos vagyok: akárhová is mennek, nem fogják szégyelni azt, hogy honnan jöttek és nem fogják elfelejteni az anyanyelvüket, a gyerekeiknek is megtanítják majd. Annak ugyanis semmi köze ahhoz, hogy jelenleg xar itthon a helyzet.

2019. febr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%

A kormány nem oknélkül tüntette el a földrajzot,következő a nyelv lesz amit ellehetetlenit,meg a magyart minden téren ne tudjon lépni és rettegjen igy lehet uralkodni és magánrepülőzni.. Kell a rabszolga.. Kis gyerekek meg fotón látják majd a szüleiket,fideszes család támogatás,de ráhelke is a saját lábán áll,hagyjuk,aki teheti még huzzon ki,amig megteheti mert a kerités a magyarok ellen létesült a többi rizsa..

58N

2019. febr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%

Nem érezném, hogy megbuktam.

Egy bajom lenne:

Hogy kommunikálnék az unokámmal/unokáimmal?

Vagy majd valaki lefordítja?

Azért az egyért lennék mérges, hogy nem tanítják meg magyarul.

A többi az ő dolguk.

2019. febr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
66%
Nem érezném így, teljesen megértem a véleményét. Külföldön én se lennék rá büszke,hogy honnan jöttem. Azonban beszélnék a gyerekekhez magyarul,mert ez később még jól jöhet.
2019. febr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Metionin ***** válasza:
100%
Nem. Mindenkinek magánügye hogy hova költözik és hogy mennyire szereti a saját országát. Nem választhatjuk meg hogy hova születünk és azt se parancsolhatja meg senki hogy érezzük jól magunkat ott ahol nem érezzük jól magunkat. Ehhez a szülőnek semmi köze.
2019. febr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
47%
"Szülők! Ti úgy éreznétek, hogy szülőként megbuktatok, ha a gyereketekben nem lenne hazaszeretet, honvágy?" - én igen... és nem, semmi közöm a FIDESZ-hez...
2019. febr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem. SŐT. Azt érezném, hogy a gyerekem okosabb, mint én, és belátta, hogy NEM IGAZ a mondás, hogy "a pénz nem fontos." És tudatosan tervezi a jövőjét. Büszke lennék rá.
2019. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
18%
Mivel én nem kedvelem se az anyagias, se az egoista embereket, nem lenne számomra túl nagy dicsőség, ha csak egy anyagias egoistát tudok nevelni...
2019. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést miért kell negyedévente kiírni????


Amúgy nem. Leszarom. Menjen, ha menni akar.

2019. febr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!