Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet egy szülő, ha a...

Mit tehet egy szülő, ha a lánya életét teljesen tönkreteszi egy nyikhaj, akibe szerelmes?

Figyelt kérdés

A 20 éves lányom beleszeretett egy nála 15 évvel idősebb pasiba. Elköltözött hozzá, miatta otthagyta az iskolát és nem is tesz semmit, hogy más módon továbbtanuljon. Ennek sem örültünk már, de miután hónapokig kallódott, szereztünk neki egy jó állást, de most a munkahelyén is felmondott a pasi nyomására. Folyamatosan hazudik, átver mindenkit és ha rajtakapjuk, még ő van megsértődve. A pasi alacsonyabb nála, semmi egzisztenciája, 35 éves létére semmije sincs, albérletben lakik, amit alig tud fizetni és arra vár, hogy majd megörökli valami rokona lakását. Még csak nem is férfias a megjelenése. Recepciósként dolgozik valahol, de szid mindenkit és mindenkinél különbnek tartja magát. Iskolája nincs, dolgozni lusta, de olyan szinten egoista, hogy nem lehet rá szavakat találni. Azt hiszi, ő szarta a spanyolviaszt, és ő mindenkinél okosabb, mert akiknek diplomája van, az mind hülye. Van valami szakmája, de abban nem hajlandó dolgozni, mert neki nem a pénz számít. Közben pedig spórolnak az ételen is, a lányom teljesen lefogyott, nagyon rosszul néz ki. (Pedig csinos, jó alakja van, könnyedén találna korban is hozzá illő, rendes srácot is, de ő ebbe a nyikhajba szerelmes.) A tisztelet legkisebb jelét sem mutatják, (nekem a pasi szó nélkül lehülyézte a lányom anyját) és teljesen ellenünk fordította a lányunkat, aki most már mindenben az ő stílusát vette fel. Mi az anyjával mind a ketten keményen dolgoztunk, hogy elérjünk valamit, természetes volt, hogy ha az ember akar valamit, akkor a munka mellett másodállást is vállaltunk, tanultunk, és talán el is értünk valamit. Ezt persze ők semmibe sem nézik és csak azt a hülyeséget hiszik, hogy a házra vagyok büszke, holott egyáltalán nem, de talán letettem valamit az asztalra és úgy vélem, hogy 35 évesen már valamit illene felmutatni az embernek, ha felelősségteljesen akar gondolni a jövőre. (De a legnagyobb gondom a srác öntelt stílusa.)

Mivel átlátunk a szitán, és nem támogattuk ezt a kapcsolatot, most már közellenség lettünk. A lányom senkire sem hallgat, már szóba sem hajlandó állni velünk. Nagyon dühös és egyben nagyon szomorú is vagyok, nem hinném, hogy ezt érdemelnénk az után, hogy a lelkemet is kitettem a gyerekeimért.


2019. febr. 27. 08:00
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem akarjátok teljesen elveszíteni a lányotokat, és szeretnétek, hogy ha ennek a kapcsolatnak rossz vége lesz (ahogy előre sejtitek) merjen, akarjon hozzátok fordulni segítségért, akkor most viseljétek el a helyzetet.

A húsz éves lány felnőtt, jogy van meghozni a saját döntéseit, akár a rossz, a jövője szempontjából káros döntéseket is. Nagyon nehéz ezt szülőként végignézni, de ha továbbra is hangosan ellenzitek a kapcsolatot, még jobban megnehezítitiek, hogy a lányotok maga jöjjön rá, hogy nem jó amit csinál, ez az ember méltatlan hozzá. Legyetek türelmesek, engedjétek őt eltávolodni, mert csak akkor fog tudni később visszatérni. Közben csendesen imádkozzatok, hogy legalább gyermeke ne szülessen ettől a pasitól, legalábbis addig ne, amig ennyire perspektívátlannak tűnik az életük. De ha gyermeket vállalnak, az is az ő döntésük lesz. Az meg a tiétek, hogy az unokával akartok-e kapcsolatot tartani, esetleg az ő érdekében támogatjátok-e a szülőket is. Persze ha a fiatlok ebbe beleegyeznek.

2019. febr. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
48%

Remélhetőleg ràjön majd, hogy hibát követett el.

Én ott lennék mellette, ereztetnetem, hogy számíthat rám,bármi is történjen.

Ha megprobalod szetvalasztani őket, csak annál jobban fog ragaszkodni hozzá.

Én próbálnám kerlelni, hogy fejezze be az egyetemet vagy legalább kezdjen valami szakmát el.

De, ilyenkor szokott jönni, hogy bekapja a legyet is.. Erről esetleg lehetne beszélni vele, hogy mik a tervei a jövőben, hogy lesz így munkája stb..

2019. febr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
56%

"Azt hiszi, ő szarta a spanyolviaszt.."

Ha nem is szart spanyolviaszt, de tud valamit az ipse.

2019. febr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen tipikusan ott fordul elő, ahol szülők nagyon korlátozzák a lányukat. Minden hatás kivált egy ellenhatást.
2019. febr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
83%

Az ember kb. 14 éves koráig formálható, nevelhető. A 20 éves lányodra semmiféle befolyásod nincs. Ő választott párt magának. Ha egy ilyen nagyszerű embert sikerült találni, akkor ez van.

Semmivel nem tudlak bíztatni. A lány nagykorú, nem tudsz mit tenni. Ha szerelmes, akkor pláne. Ha húzod a fülébe, hogy jobbat érdemel és a párja egy értéktelen senki, akkor még azt is eléred, hogy ne tartsa veletek a kapcsolatot.

Az én szüleim utálták az öcsém feleségét, mert egy parancsnok volt, ráadásul egy buta, felszínes nőszemély, de soha egy rossz szavuk nem volt rá. Mindig nagyon kedvesek voltak hozzá. Mondjuk a váláskor pezsgőt bontottak.

Te is csak reménykedhetsz, hogy a lányod észreveszi a hibákat a párjában, ha elmúlik a lila köd. Ha meg neki így jó, akkor legyen boldog. Ne mérgezd meg a lányoddal való kapcsolatodat azzal, hogy fikázod azt, akit szeret.

2019. febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
29%
Gyanítom, hogy eddigis megvolt a hajlam a butaságra a gyerekedben. Most csak kiteljesedett. Van ilyen. Én családomban is akad olyan nő, aki soha nem lábal ki a rossz pasikból. Tenni nem tudsz ellene semmit, mint szülőre nem fog hallgatni. Max a legjobb barátok. Nekik kellene elkapniuk és közösen beszélni vele, hogy rossz hatással van rá a fickó. Ha több tőle független embertől hallja, akkor talán... De úgy gondolom, hogy ilyen barátai nincsenek.
2019. febr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
35%

A lányod nyilvánvaló, hogy nem száza és nem lehet valami jó nő, ha egy ilyen nyomi jutott neki. Mondjuk lehet vastag a broki, vagy egy orál fenomén, ki tudja?

Béreljetek fel egy Adoniszt, aki furmányosan elcsábítja ettől a gyökértől a balga lányotokat.

A lehülyézésre meg akkor sallert kapott volna a kis gnóm, hogy még mindig a tengelye körül forogna. Megtetted ugye?

2019. febr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
33%

" A pasi alacsonyabb nála"


Úgy tűnik, hogy a lányod bukik a törpékre.

Úgy érzi, hogy ő a Hófehérke, és pillanatnyilag sz@rik a -normális- királyfikra...

:)

2019. febr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
90%

Azért engem érdekelne a másik oldal véleménye is a helyzetről. Megmondom őszintén, hogy az általad leírtakból az egyedüli, ami tényleg ciki, az a srác bunkósága és az, hogy a lányod otthagyta mind az iskolát, mind a munkahelyét. Azonban itt sem mindegy, hogy mi miért történt. Szerintem nem sértelek meg vele, ha leírom, hogy nyilvánvaló az írásodból, hogy sz@rba sem veszed a fiatalembert. Rondának, butának, lustának titulálod, ezek után mégis mit vársz, hogyan kellene reagálnia neki, vagy a lányodnak? Neked sem kell önteltségért a szomszédba menned, ahogy elnézem elég konkrét elképzeléseid vannak arról, hogy valakinek hogyan kell leélnie az életét, és hogy mit kell letennie az asztalra. A srác dolgozik, és még ha nehezen is, de megél a fizetéséből, sőt a lányodat is eltartja, aki ha jól értem most nem dolgozik. Akkor hol a gond? Nem mindenki akarja "sokra vinni" az életben, van aki másra helyezi a hangsúlyt. A recepciós állással sem értem, hogy mi a gond, még ha sz@rt lapátolna valahol, akkor azt mondom megértem, bár nem mintha abban az esetben több jogod lenne lenézni, addig amíg nem az államon, vagy a szülein, vagy rajtatok élősködik.

Ami a lányod motiválatlanságát illeti, azért itt is érdekelne a teljes történet. Tényleg álmai egyetemét hagyta ott? Nem lehet, hogy eleve csak jobb híján tanult ott, esetleg szülői nyomásra, vagy hogy menet közben csalódott a képzésben? Ha az ember életében ekkora változások mennek végre, mint a lányodéban (új pár, költözés, stb...), azért maguktól is átértékelődnek a dolgok. Ami a jó munkahelyet illeti, az, hogy szerinted jó volt (gondolom magas bérezést, felelősségteljes pozíciót értesz ezalatt), még nem garancia, hogy megfelelő hely volt a lányodnak. Bocsáss meg, de ha az én párom jönne haza a munkából napról napra egyre depisebben, mert nem érzi ott jól magát, én sem nyugodnék, amíg rá nem beszélem, hogy sz@rjon a pénzre, és keressen magának új helyet, ahol jól érzi magát. Az már más kérdés, hogy nem arra bíztatnám, hogy azonnali hatállyal felmondjon, hanem hogy előtte találjon más munkát/egyetemet/képzést, vagy amit akar.


Ha tényleg segíteni akarsz a lányodnak, akkor:


1.) Ne baszogasd a párját. Főleg ne ilyen kicsinyes hülyeségekkel, hogy alacsony, meg nem elég férfias, nyikhaj, stb... . Ember nincs a földön, akinek ettől nem menne fel a pumpája.


2.) Ahelyett, hogy próbálod megszervezni az életét, meg munkahelyeket szerválsz neki, mutass őszinte érdeklődést, hogy Ő mit szeretne, ŐT mi érdekli. Jelenleg egy fajta krízisben van, azt már tudja, hogy mit nem akar (adott egyetemi szak, adott munkahely), de azt még nem, hogy mit akar. Ha beszélgetsz vele, finoman arra kényszeríted, hogy gondolkozzon a jövőjéről. Fontos, hogy ha megnyílna neked, és elmondaná, hogy mi érdekelné, ne próbáld erőszakkal tolni abba az irányba, neki kell megtennie az első lépéseket. Te tényleg csak passzív érdeklődő legyél.

2019. febr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező!

Feltűnt már hogy a lányod felnőtt ember?

Ha szereti azt a fickót,miért fáj neked a boldogsága?

Ja hogy szerinted nem jól választott,hát amilyen felszìnes ember lehetsz,jobban örülnél ha a lányod barátja gazdag és jóképű lenne?

Persze,én megértelek,de talán a lányodat nem a pénz meg a magasság érdekli.

Lehet a barátja egy kedves,vicces,jószìvű ember és szereti a lányodat,csak te nem látod,mert neked nem szimpatikus.

Szerintem te egy erőszakos,akkorisazvanamiténmondok" tìpusú ember lehetsz,aki még a felnőtt lányát is irányìtani és korlátozni akarja.

Javaslom foglalkozz magaddal menj horgászni,és ne szólj bele mások életébe!

Ha esetleg igazad lesz,és szakìtanak,állj a lányod mellé és támogasd,mert ez a kötelességed.Szülőként a dolgod,hogy felkészítsd a gyerekedet az életre,megadj neki minden tőled telhetőt és önállóságra neveld,ha veled valami történne egyedül is boldoguljon,de amíg élsz segítened kell neki,nem pedig parancsolgatni és tönkretenni az amúgy sem felhőtlen viszonyod vele.

2019. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!