Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet egy szülő, ha a...

Mit tehet egy szülő, ha a lánya életét teljesen tönkreteszi egy nyikhaj, akibe szerelmes?

Figyelt kérdés

A 20 éves lányom beleszeretett egy nála 15 évvel idősebb pasiba. Elköltözött hozzá, miatta otthagyta az iskolát és nem is tesz semmit, hogy más módon továbbtanuljon. Ennek sem örültünk már, de miután hónapokig kallódott, szereztünk neki egy jó állást, de most a munkahelyén is felmondott a pasi nyomására. Folyamatosan hazudik, átver mindenkit és ha rajtakapjuk, még ő van megsértődve. A pasi alacsonyabb nála, semmi egzisztenciája, 35 éves létére semmije sincs, albérletben lakik, amit alig tud fizetni és arra vár, hogy majd megörökli valami rokona lakását. Még csak nem is férfias a megjelenése. Recepciósként dolgozik valahol, de szid mindenkit és mindenkinél különbnek tartja magát. Iskolája nincs, dolgozni lusta, de olyan szinten egoista, hogy nem lehet rá szavakat találni. Azt hiszi, ő szarta a spanyolviaszt, és ő mindenkinél okosabb, mert akiknek diplomája van, az mind hülye. Van valami szakmája, de abban nem hajlandó dolgozni, mert neki nem a pénz számít. Közben pedig spórolnak az ételen is, a lányom teljesen lefogyott, nagyon rosszul néz ki. (Pedig csinos, jó alakja van, könnyedén találna korban is hozzá illő, rendes srácot is, de ő ebbe a nyikhajba szerelmes.) A tisztelet legkisebb jelét sem mutatják, (nekem a pasi szó nélkül lehülyézte a lányom anyját) és teljesen ellenünk fordította a lányunkat, aki most már mindenben az ő stílusát vette fel. Mi az anyjával mind a ketten keményen dolgoztunk, hogy elérjünk valamit, természetes volt, hogy ha az ember akar valamit, akkor a munka mellett másodállást is vállaltunk, tanultunk, és talán el is értünk valamit. Ezt persze ők semmibe sem nézik és csak azt a hülyeséget hiszik, hogy a házra vagyok büszke, holott egyáltalán nem, de talán letettem valamit az asztalra és úgy vélem, hogy 35 évesen már valamit illene felmutatni az embernek, ha felelősségteljesen akar gondolni a jövőre. (De a legnagyobb gondom a srác öntelt stílusa.)

Mivel átlátunk a szitán, és nem támogattuk ezt a kapcsolatot, most már közellenség lettünk. A lányom senkire sem hallgat, már szóba sem hajlandó állni velünk. Nagyon dühös és egyben nagyon szomorú is vagyok, nem hinném, hogy ezt érdemelnénk az után, hogy a lelkemet is kitettem a gyerekeimért.


2019. febr. 27. 08:00
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
44%
Nekem az egyetlen, ami szemet szúrt a pasasban, hogy bunkón beszél veletek, és lehülyézte előtted a párodat. Nekem is volt olyan párom, akivel ezt a tipikus semmirekellő életet éltük, de a legnagyobb tisztelettel beszéltünk egymás szüleiről.
2019. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 Hamvas rétihéja ***** válasza:
85%
Az miért is baj, ha alacsonyabb a férfi a nőnél? Elhiszem, hogy nem kedvelik az illetőt, de épkézláb érveket hozzanak fel.
2019. febr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
7%

Ez biztos nem jó így nektek.De valami oka lehet annak, ha egy 20 éves lány elhúz otthonról, és ezt csinálja veletek.Lehet hogy korlátok közt élt, amiből most kitört.Lehet hogy neki sok minden eddig sem volt jó.Lehet hajszoltátok a tanulásba.Lehet tiltottátok a fiúktól, bulizástól.

Valamit elszúrtatok a nevelésében, a családi életben.Már csak az is ezt mutatja, hogy nincs meg benne az a képesség, hogy jól válasszon maga mellé társat.Ha olyan mintát, példát, nevelést kap egy gyerek, ami hiteles, akkor társat is jól választ.

Magatokba kéne nézni, mi lehet az, ami miatt ő ebbe a helyzetbe menekült? De még az is lehet,neki ez így jó, jól megvannak együtt.Én nem szólnék bele.

Írom ezt úgy, hogy van három felnőtt gyermekünk, mindegyik házas,unokák is vannak.Amikor keresgélték az igazit, mi a férjemmel totál nyugodtak voltunk, mert tudtuk hogy olyan lelki

értéket,ítélőképességet,igényességet hordoznak,amivel csak normális párt választanak.Így is lett szerencsére.

2019. febr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
74%

"Nekem az egyetlen, ami szemet szúrt a pasasban, hogy bunkón beszél veletek, és lehülyézte előtted a párodat." - azért én erősen kétlem,hogy ennek ne lettek volna előzményei... és persze, egy ember megkövetelheti a tiszteletet AKKOR, ha meg is adja.

Próbált volna nekem akármelyik szülőm tiszteletlenül beszélni a páromról... a minimum, hogy többet szóba se állok vele...

2019. febr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
80%
Aszongya hogy a srác recepciosként dolgozik,de lusta dolgozni.
2019. febr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
14%

A lányod a saját életét teszi tönkre

Tipikus önbizalom hiányos szerencsétlenség

Aki nem mert elengedni az első ember aki ránézett

Akkor se térne észre ha a pasi faképnél hagyod csak évekig szárnyalna a füves mesevilágban amit köré épitett

2019. febr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
77%
Felnőtt nő ti meg beteszitek munkahelyre énis felmondanék.. Totális kontroll persze h menekül egy biztos ponthoz..
2019. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:
Bocsánat, pontosítanék: A srác most munkanélküli, mert kirúgták a munkahelyéről, és várhatóan az albérletből is ki fogják tenni.
2019. febr. 28. 12:33
 29/58 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező (#28) szállj már le a lányod párkapcsolatáról, a világon semmi közöd hozzá. Ez az állás-dolog az ő problémájuk, majd megoldják, ahogy akarják vagy tudják...
2019. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
28%
Csak annyit kérdezz meg a lányodtól, hogy vajon a pasi miért nem tudott a saját korosztályában párt találni magának? Meg nyugodtan meséld el a barátainak is milyenek a körülmények. Utána mikor azok is elhordják mindenféle hülyének kezd majd elgondolkodni, hogy igazatok van. Most azért nem akar hinni nektek, mert már csak azért is bele akartok szólni az életében.
2019. febr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!