Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet egy szülő, ha a...

Mit tehet egy szülő, ha a lánya életét teljesen tönkreteszi egy nyikhaj, akibe szerelmes?

Figyelt kérdés

A 20 éves lányom beleszeretett egy nála 15 évvel idősebb pasiba. Elköltözött hozzá, miatta otthagyta az iskolát és nem is tesz semmit, hogy más módon továbbtanuljon. Ennek sem örültünk már, de miután hónapokig kallódott, szereztünk neki egy jó állást, de most a munkahelyén is felmondott a pasi nyomására. Folyamatosan hazudik, átver mindenkit és ha rajtakapjuk, még ő van megsértődve. A pasi alacsonyabb nála, semmi egzisztenciája, 35 éves létére semmije sincs, albérletben lakik, amit alig tud fizetni és arra vár, hogy majd megörökli valami rokona lakását. Még csak nem is férfias a megjelenése. Recepciósként dolgozik valahol, de szid mindenkit és mindenkinél különbnek tartja magát. Iskolája nincs, dolgozni lusta, de olyan szinten egoista, hogy nem lehet rá szavakat találni. Azt hiszi, ő szarta a spanyolviaszt, és ő mindenkinél okosabb, mert akiknek diplomája van, az mind hülye. Van valami szakmája, de abban nem hajlandó dolgozni, mert neki nem a pénz számít. Közben pedig spórolnak az ételen is, a lányom teljesen lefogyott, nagyon rosszul néz ki. (Pedig csinos, jó alakja van, könnyedén találna korban is hozzá illő, rendes srácot is, de ő ebbe a nyikhajba szerelmes.) A tisztelet legkisebb jelét sem mutatják, (nekem a pasi szó nélkül lehülyézte a lányom anyját) és teljesen ellenünk fordította a lányunkat, aki most már mindenben az ő stílusát vette fel. Mi az anyjával mind a ketten keményen dolgoztunk, hogy elérjünk valamit, természetes volt, hogy ha az ember akar valamit, akkor a munka mellett másodállást is vállaltunk, tanultunk, és talán el is értünk valamit. Ezt persze ők semmibe sem nézik és csak azt a hülyeséget hiszik, hogy a házra vagyok büszke, holott egyáltalán nem, de talán letettem valamit az asztalra és úgy vélem, hogy 35 évesen már valamit illene felmutatni az embernek, ha felelősségteljesen akar gondolni a jövőre. (De a legnagyobb gondom a srác öntelt stílusa.)

Mivel átlátunk a szitán, és nem támogattuk ezt a kapcsolatot, most már közellenség lettünk. A lányom senkire sem hallgat, már szóba sem hajlandó állni velünk. Nagyon dühös és egyben nagyon szomorú is vagyok, nem hinném, hogy ezt érdemelnénk az után, hogy a lelkemet is kitettem a gyerekeimért.


2019. febr. 27. 08:00
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
70%
Tudod, az a baj, hogy gondosan elolvastam... és ráadásul ismerem is ezt a típust... mondhatni, mintha az anyámat hallanám - és ez a te megnyilvánulásaidra ugyanígy igaz. (ez szimpla TÉNYközlés)
2019. márc. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
28%
Engem a srácnak ez a "minden diplomás hülye" szövege zavar. (Ha tényleg ez az álláspontja) És sokan vannak ilyenek, de még mennyire sokan. Lehet hogy beszólt nekik 1-2 hülyébb diplomás életük folyamán, de onnan eljutni ebbe a "minden diplomás hülye" állapotba, olyan szintű sértődöttség és gyerekesség rejlik ez mögött, hogy az ilyen emberek mellé kb gyámot kellene kirendelni.
2019. márc. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
49%
Nem értem hogy az öreg faszi fiatal nő párosoknak (mint itt egy válaszoló) miért kell ennyire bizonygatni magukat mindenhol. Valami mégse kerek? Mindenhol annyira kampányolnak hogy csak úgy jó ahogy ők csinálják. Nem, nem csak úgy jó, egykorú párok is teljesen boldogok, vagy még boldogabbak, konkrétan életük végéig, nem a víg özvegységgel fejeződik be a nő pályafutása. De nem hiszem hogy itt önmagában a korkülönbséggel van gond. De az jó hogy legalább nem agresszív embert fogott ki a lányod, próbáljátok elfogadni, a tiszteletlen még mindig jobb, mint ha agresszív lenne, talán később alakul. Ha a lányod boldog vele, akkor lehet hogy megoldódnak a gondok.
2019. márc. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
57%
Tekitsünk el a számoktol. De a szülő hogy gondolja h párt választ a felnőtt gyerekének? :O Hol éltek ti 1800 ban?
2019. márc. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
57%
"Nem értem hogy az öreg faszi fiatal nő párosoknak (mint itt egy válaszoló) miért kell ennyire bizonygatni magukat mindenhol. Valami mégse kerek? Mindenhol annyira kampányolnak hogy csak úgy jó ahogy ők csinálják." - khmmm... szerintem fordítva tetszel bekötve lenni... az én nézetem ebben a témában az, hogy a PÁRkapcsolat - ahogy az a nevében is szerepel mellesleg - a PÁR magánügye. És épp ezért minden párt megillet a védelem a "csak a legjobbat akarók" - igen, többnyire ezek a szülők, de idősebb embereknél lehetnek a gyerekeik vagy épp az unokáik - erőszakosságától, keverésétől, manipulációitól, zsarolásaitól, szóval mindattól, ami a vélemény kinyilvánításánál több. Nem, nincs semmiféle joga sem a szülőnek, se másféle rokonnak ráerőszakolni az illetőkre a saját gondolkodását, saját értékrendjét.
2019. márc. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
57%

Félig off: "És sokan vannak ilyenek, de még mennyire sokan. Lehet hogy beszólt nekik 1-2 hülyébb diplomás életük folyamán" - biztos van egy-két ilyen is, de itt társadalmi jelenségről van szó, aminek a böcsületes neve az antielitizmus. Ez mára nagyjából világjelenség lett, úgyhogy gondolom, neked is szembe jött már párszor.

A fő oka az, hogy az elmúlt évtizedeket a kifejezetten elitista vezetés jellemezte az elmúlt évtizedekben (ugye gondolok itt első sorban a két "neo-"-ra a NEOkonzervativizmusra, és a NEOliberailzmusra) és hát mit is mondjak, az elitek bizonyítványa látható mindenhol a világban... Mene, mene, tekel, ufarszin... ahogy a Biblia mondja:)))

2019. márc. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
71%
Nem csodálom h ennyi szinglinek hazudott több éves kapcsolatban élő van. :)
2019. márc. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
41%

Régen lehet hogy diplomás csak az volt aki elit családba született, de azért ma már nemcsak a gazdagoknak van diplomája. Tény hogy lehet venni és kicsalni is diplomát, fizetni magántanárt, befolyásolni a sorsot, de azért aki nem látja be hogy ha valaki megcsinál egy komolyabb sulit arra valószínű jobban rá lehet bízni nehezebb kérdéseket, de legalábbis, jó eséllyel nem hülyébb mint aki nem csinálta meg a sulit.

Ez olyan dolog amit egy értelmes diplomás és egy értelmes nem diplomás egyaránt pillanatok alatt beláthat.

Inkább a sértődöttség szokott szerepet játszani a diplomások szidásában manapság.

2019. márc. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
29%
*de azért fura aki nem látja be
2019. márc. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó, az elit =/= gazdag család... a szövegkörnyezetből asszem kiderül, hogy itt kifejezetten a "politikai-gazdasági elit" c. zaccról van szó. A 90+%-os diplomás értelmiségiekből álló réteg teljesítményéről, bizonyítványáról... de ez itt nem az elsődleges téma.

(nálunk egyébként itthon ez a "diplomás"-dolog NEM TÉMA, nekem nincs, a páromnak van belőle 2 is, és ugyanazt csináljuk a saját vállalkozásunkban:))

2019. márc. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!