Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet egy szülő, ha a...

Mit tehet egy szülő, ha a lánya életét teljesen tönkreteszi egy nyikhaj, akibe szerelmes?

Figyelt kérdés

A 20 éves lányom beleszeretett egy nála 15 évvel idősebb pasiba. Elköltözött hozzá, miatta otthagyta az iskolát és nem is tesz semmit, hogy más módon továbbtanuljon. Ennek sem örültünk már, de miután hónapokig kallódott, szereztünk neki egy jó állást, de most a munkahelyén is felmondott a pasi nyomására. Folyamatosan hazudik, átver mindenkit és ha rajtakapjuk, még ő van megsértődve. A pasi alacsonyabb nála, semmi egzisztenciája, 35 éves létére semmije sincs, albérletben lakik, amit alig tud fizetni és arra vár, hogy majd megörökli valami rokona lakását. Még csak nem is férfias a megjelenése. Recepciósként dolgozik valahol, de szid mindenkit és mindenkinél különbnek tartja magát. Iskolája nincs, dolgozni lusta, de olyan szinten egoista, hogy nem lehet rá szavakat találni. Azt hiszi, ő szarta a spanyolviaszt, és ő mindenkinél okosabb, mert akiknek diplomája van, az mind hülye. Van valami szakmája, de abban nem hajlandó dolgozni, mert neki nem a pénz számít. Közben pedig spórolnak az ételen is, a lányom teljesen lefogyott, nagyon rosszul néz ki. (Pedig csinos, jó alakja van, könnyedén találna korban is hozzá illő, rendes srácot is, de ő ebbe a nyikhajba szerelmes.) A tisztelet legkisebb jelét sem mutatják, (nekem a pasi szó nélkül lehülyézte a lányom anyját) és teljesen ellenünk fordította a lányunkat, aki most már mindenben az ő stílusát vette fel. Mi az anyjával mind a ketten keményen dolgoztunk, hogy elérjünk valamit, természetes volt, hogy ha az ember akar valamit, akkor a munka mellett másodállást is vállaltunk, tanultunk, és talán el is értünk valamit. Ezt persze ők semmibe sem nézik és csak azt a hülyeséget hiszik, hogy a házra vagyok büszke, holott egyáltalán nem, de talán letettem valamit az asztalra és úgy vélem, hogy 35 évesen már valamit illene felmutatni az embernek, ha felelősségteljesen akar gondolni a jövőre. (De a legnagyobb gondom a srác öntelt stílusa.)

Mivel átlátunk a szitán, és nem támogattuk ezt a kapcsolatot, most már közellenség lettünk. A lányom senkire sem hallgat, már szóba sem hajlandó állni velünk. Nagyon dühös és egyben nagyon szomorú is vagyok, nem hinném, hogy ezt érdemelnénk az után, hogy a lelkemet is kitettem a gyerekeimért.


2019. febr. 27. 08:00
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
69%
#30, ha a Kérdezőnek az a célja, hogy teljesen elmarja a lányát, akkor nyugodtan követheti a tanácsaidat...
2019. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
36%

30:

"Csak annyit kérdezz meg a lányodtól, hogy vajon a pasi miért nem tudott a saját korosztályában párt találni magának?"

Szerintem te pont fordítva nézed a dolgokat, mint kell. Az ilyen féffiak nem nem tudtak, hanem nem akartak a saját korosztályukban nőt találni. Tudod, nem alaptalan a kifejezés, hogy "kell neki a friss pipi hús". Ez egy kicsit durván fejezi ki a férfiak preferenciáját a fiatal nők felé.

Egyébként ez szerencsére kölcsönös lehet: sok nő szimpatizál a nála idősebb férfiakkal.

2019. febr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 A kérdező kommentje:

Erre tudjuk a választ. A saját korosztálya már érettebb, nem naív, átlát a szitán. Felesleges megkérdezni.

Viszont azt látom, hogy az éretlen válaszolók, akiknek halvány lila gőzük sincs arról, hogy mit jelent szülőnek lenni nagyon könnyen osztják az észt. Remélem, hogy idővel majd megértik, hogy mi az a felelősség, és hogy milyen érzés, amikor egy szülő aggódik a gyereke miatt.

2019. febr. 28. 15:27
 34/58 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező (#33), vagy éppen ellenkezőleg, a saját élettapasztalatukból már pontosan ismerik azt a helyzetet, amiről te beszélsz...

Írtam már, én nem tudlak semmivel se biztatni amíg nem változtatsz legalább 179 fokot a hozzáállásodon. Mi anno 17L/33F-ként kezdtük - 21 éve.

2019. febr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
62%

felnött ember aki nem hajlando felnöni

Magaddal és vele is értesd meg hogy csak ő maga felelős a döntéseiért

Ha mást hibáztatsz csak gyereként kezeled

2019. febr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy albérletben lakni nem bün csak nálunk adósodnak el 20 30 évre emberek egy lakást
2019. febr. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
35%

32: Nem, az ilyen férfiak egyáltalán nem tudtak a saját korosztályukból találni senkit, nem az, hogy fiatalabb lányokra vágynak. A 35 éves nőknek már bőven van annyi élettapasztalatuk, hogy instant pofán vágják az ilyen kaliberű palikat, amint a legkisebb nyomulást is érzékelik.


34: Ja, bocs, a kérdező a hibás, mert nem akarja, hogy életképtelennel legyen együtt a lánya. Elolvastad volna mit ír, tudnád, hogy nem is az életkor zavarja inkább, hanem maga a férfi viselkedése, életvitele, stb. Ha te a lányodat vígan engednéd, hogy ilyennel legyen együtt, akkor érdekes felfogásod van.

2019. márc. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
66%
#37, bocs, de saját tapasztalataim szerint úgy vélem, hogy ha ezt az itt leírt előítélet-halmazodat beadnák egy kutyának, megveszne szegény pára...
2019. márc. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
62%

Na, érdemben (hogy ne mondhasd, hogy csak leszóltalak):

1, Ugyan mi a kórságért akarna egy harmincas férfi mindenképp harmincas nőt, ezen elgondolkodtál már? Azért, hogy így járjon?

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

Miért gondolod azt, hogy a férfiak fő célja, hogy minél jobban kiszúrjanak önmagukkal?



"Ha te a lányodat vígan engednéd, hogy ilyennel legyen együtt" - itt is a megközelítésed rossz, az illető lány ugyanis nem szorul senkinek az engedélyére... amiről a Kérdező ebben a helyzetben dönthet, az a SAJÁT sorsa...

2019. márc. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
31%

Ezaz, pontozz le, csak azért, mert nem adok neked igazat és le mertem írni, hogy elsődlegesen a pali viselkedésével van a gond. :D De nyugodtan próbáld továbbra is úgy beállítani, mintha a kérdezőnek az lenne a baja, hogy 15 évvel idősebb a pali a lányától, mert személyes sértésnek érzed ezt, hisz nálatok kivételesen működött. :D

Mert te most ezt csinálod, személyes sértésnek vetted. :D Csak vehetted volna a fáradtságot és elolvashattad volna, amit a kérdező írt. :D Akkor rájönnél, hogy elsődlegesen nem a drasztikus korkülönbség zavarja, hanem a pali viselkedése és mennyire rossz irányba változtatja a lányát a férfi.

2019. márc. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!