Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 21 éves lány vagyok a szüleim...

21 éves lány vagyok a szüleim eléggé szigorúan neveltek. A tanácsotokat kérném hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom szigorú nevelést kapok, főleg anyámtol, ha középsuliba 4est vagy 3ast kaptam orditozot velem,fel pofotozz.Soha nem ittam alkoholt,nem cigizek vagy drogoznák, életembe egyszer se voltam buliba vagy születésnapon mert nem engedett el. 14 éves koromtól mindenben segítek neki főzök mosok takarítok a kertbe segítek, de egy köszönömot nem kapott tőle sőt csak a hibát veszi észre és le ordítja a fejem. Mindenért csak a szidást kapom. Most hogy van párom minden nap cirkuszol, ha esetleg el megyek a páromnal nekem este 6ra haza kell jönnöm, azt is meg mondja hogy milyen ruhát vehetek fel, képes volt addig itthon tartani míg át nem vettem a felsőm amit szinte mindig is hordtam, megtiltotta hogy nála vagy nálam aldunank mivel hogy mindennek megvan a maga rendje, szerinte csak házasság után lehet együtt aludni. Tegnap este is olyan cirkuszt csinált abból hogy meg kérdeztem tőle hogy ott e aludhatok a páromnal hogy majd fel pofozott hogy én mit képzelek magamról, fel hozodott az is hogy ha szóba jönne az osszekoltozes hogy el költöznek e, mondtam hogy igen hát erre azt kaptam anyamtol hogy ha egy lány össze költözik a párjával házasság előtt az egy cafka.Legszivesebben a páromhoz költöznek ő egyedül él az anyukájaval akivel nagyon jól ki jövök, már az anyukája mondta hogy bármikor oda költözhetek, van elég össze spórolt pénzem és munkahely is alakuloban van. Én otthon már nem bírom ideggel mert minden meg van tiltva és gyerekként kezel. Mit tegyek, csak én gondolom úgy hogy ahogy anyám hozzá áll a dolgokhoz hogy túlzás vagy tényleg bennem van a hiba?? Előre is köszönöm a válaszokat

2019. márc. 7. 09:50
 41/92 anonim ***** válasza:
100%
Szívből... ez egy vicc. A hü.lye anyja nem fogja megérteni, viszont olyan lelkiterrort fog hozzávágni, hogy kiugrik az ablakon bánatában.
2019. márc. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
100%

Amit a 40-es ir azt ne csináld. Mert lelkiterror lesz, amit 41 ír.

Kõltözz!!

2019. márc. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, 21 évesen érettségiztem, mert évet ismételtem.


Apám egy kudarc, egy undorító, hányingerkeltő, piás balfac; el is ment 10 éves koromban tôlünk, de addig is rendszeresen félrekefélt és itthon meg neandervölgyiként ütlegelt meg büdös volt... fúj!


Anyám nevelt egyedül a bátyám meg engem,aki meg olyan volt, mint a Tied. Hármasér üvöltött, ha 2-3 négyest kaptam, üvöltött, de neki az is közrejátszott, hogy bizonyítani akarta, hogy neki nem buta a gyereke és ezáltal ő mintaanya (ezt a múltban megkérdőjelezték ugyanis).


Később behozta a képbe a b.rom s..fej pasiját, aki bántott engem titokban, anyámat egyszerre több nővel csalta és anyám emgem vett elő, ha a pasi ment épp a másik nőjéhez, mert biztos én idegesítettem fel. Szerencsére a pasi azóta meghalt a szíve miatt és őt nem kell látnom.


Egy szó, mint 100 - anyám érettségire csinált belőlem egy szégyent, olyan szinten telepedett rám, hogy az hihetetlen, sokat bántott, az osztály nevetett, hogy mekkora nyomi vagyok.


Én érettségi után elköltöztem. A családdal tartom a kapcsolatot, de csak szüli-névnap köszöntésejre. Sosem látogatom őket; ők seengem, mert vefogadtam egy kutyát és félnek tőle. Testvérem pl évek óta nem láttam :) Apámat sem :) Azt se tudom élnek e :)


Azóta felszabadultabb vagyok, gondmentes, barátkozok, van életem, a napomat nem a félelem tölti ki, ha pl leesik afogkefém, nem sikítva sírok, harakarítok, nem remegek a félelemtől, hogy elvernek, mert rosszul csinálom.


A költözést csak javasolni tudom, nekem sokat segített :)

2019. márc. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 anonim ***** válasza:
100%
Ha a borderline-nak utánaolvasnátok, sok minden megvilágosulna. De NEM a borderes szemszögéből, nem coming outos fa.sságokból!!!! Előttem szólónak is pont ilyen volt az anyja, a kérdezőé is pont ilyen vadb.arom. Az elköltőzős, őrkutyás tökéletesen oldotta meg a dolgot. Így kell, vagy beledöglesz. Tipikus, hogy a részeg disznó apja után egy másik részeg disznót kerített, mert az apja is ilyen volt, ez neki a minta, csak nem lett leírva.
2019. márc. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 cameronmonaghanbabee ***** válasza:
100%
Szerintem miharabb költözz el, 21 éves vagy. És az, hogy megszabja, hogy mit vegyél fel és hogy felpofoz nem normális.
2019. márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat és a tanácsokat :)
2019. márc. 10. 14:44
 47/92 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert kérdező!

Amit írni akartam volna, azt már egyöntetűen leírták.

2019. márc. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim válasza:
100%
Fuu nem lehet könnyű, de hát 21 éves vagy azt csinálsz amit akarsz, nemhogy örülne annak, hogy még megkérdezel tőle ilyen dolgokat, hogy ott aludhatsz-e. Ha meglesz a munka mindenképp költözz el szerintem, mert ez így nem állapot. Apukád, hogy áll a dolgokhoz? Testvéred van?
2019. márc. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 A kérdező kommentje:
Apum eleinte nem szólt bele, viszont amióta anyám tele beszélte a fejét már ő is olyan mint anyum, nincs testvérem, egyke vagyok.
2019. márc. 11. 07:18
 50/92 A kérdező kommentje:
Nemtudom hogy ahogy anyum viselkedik van e ahoz köze hogy ő még abba van hogy én még szűz vagyok és hogy emiatt is enyire tiltja az ott alvást, lehet ha el mondanám neki az igazat hogy már lassan 2 éve élek nemi életet, át menne rajta ez a nagy féltés ?
2019. márc. 11. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!