Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 21 éves lány vagyok a szüleim...

21 éves lány vagyok a szüleim eléggé szigorúan neveltek. A tanácsotokat kérném hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom szigorú nevelést kapok, főleg anyámtol, ha középsuliba 4est vagy 3ast kaptam orditozot velem,fel pofotozz.Soha nem ittam alkoholt,nem cigizek vagy drogoznák, életembe egyszer se voltam buliba vagy születésnapon mert nem engedett el. 14 éves koromtól mindenben segítek neki főzök mosok takarítok a kertbe segítek, de egy köszönömot nem kapott tőle sőt csak a hibát veszi észre és le ordítja a fejem. Mindenért csak a szidást kapom. Most hogy van párom minden nap cirkuszol, ha esetleg el megyek a páromnal nekem este 6ra haza kell jönnöm, azt is meg mondja hogy milyen ruhát vehetek fel, képes volt addig itthon tartani míg át nem vettem a felsőm amit szinte mindig is hordtam, megtiltotta hogy nála vagy nálam aldunank mivel hogy mindennek megvan a maga rendje, szerinte csak házasság után lehet együtt aludni. Tegnap este is olyan cirkuszt csinált abból hogy meg kérdeztem tőle hogy ott e aludhatok a páromnal hogy majd fel pofozott hogy én mit képzelek magamról, fel hozodott az is hogy ha szóba jönne az osszekoltozes hogy el költöznek e, mondtam hogy igen hát erre azt kaptam anyamtol hogy ha egy lány össze költözik a párjával házasság előtt az egy cafka.Legszivesebben a páromhoz költöznek ő egyedül él az anyukájaval akivel nagyon jól ki jövök, már az anyukája mondta hogy bármikor oda költözhetek, van elég össze spórolt pénzem és munkahely is alakuloban van. Én otthon már nem bírom ideggel mert minden meg van tiltva és gyerekként kezel. Mit tegyek, csak én gondolom úgy hogy ahogy anyám hozzá áll a dolgokhoz hogy túlzás vagy tényleg bennem van a hiba?? Előre is köszönöm a válaszokat

2019. márc. 7. 09:50
 71/92 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom hogy lépnem kell, és hát sajnos tudja a barátomnak a címét."


Ismétlem magam; 18 év felett akkor van joga elmennie a barátodhoz, ha konkrétan papírja lenne arról, hogy ön- és/vagy közveszélyes vagy / nem vagy képes önálló döntést hozni, önmagadról gondoskodni a mentállis és/vagy fizikai állapotod miatt és hivatalosan őt nevezték volna ki, "gyámodnak".


Ha ez nincs így (és a soraidból azt veszem ki, nincs), akkor ha Te akár elmész a barátodhoz lakni, akár a barátodhoz költözöl, édesanyád felajánlhatja, hogy lakj inkább nála, de nem kötelezhet.


Abban van igazság, hogy nem támaszkodhatsz arra, hogy a barátod megvéd, mert ő sem lehet mindig ott (lévén nem lesztek sziámi ikrek, ő is el fogja hagyni úgy a lakást, hogy Te nem mész vele) ezért kéne a sarkadra állni (bár tudom, ezt nehéz a tulajdon édesanyánkkal szemben, főleg, ha ennyire domináns).


Ha ő a határozottságod ellenére nem hajlandó távozni a barátod lakásából és erőszakkal magával vinne, akkor a rendőrséget értesíted (és tudom, ezt is nehéz megtenni - elvégre ki hívná ki nyugodt szívvel a saját édesanyjára a rendőrséget?).


Ha ezt a műsort sokszor lejátsza, ergo napi szinten megy az, hogy odamegy, cirkuszol, megpróbál elvinni, akkor távoltartási végzést kell ellene kérni. (erről itt olvashatsz [link] )


Ismétlem, tudom, ez durván hangzik annak gondolatában, hogy a saját édesanyádról van szó, de vedd figyelembe, 21 évesen ez a szülő-gyermek kapcsolat nem egészséges.


Szerintem ne habozz tovább, ne várd, hogy az idő megoldja vagy csoda történjen - most azonnal vedd fel a barátoddal a kapcsolatot, hogy költöznél és ezt most azonnal kezd is kivitelezni. Minél tovább ülsz és olvasgatod bánatosan a hozzászólásainkat, annál tovább halogatod az ésszerű megoldás első lépését megtenni.

2019. márc. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/92 anonim ***** válasza:
100%

"Te akár elmész a barátodhoz lakni" helyett LÁTOGATÓBA


Nem tudom mi van ma velem, folyamatosan elírok mindent :D

2019. márc. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 A kérdező kommentje:
Most semmiből semmi, Be ment a szobámba meg kereste a banki könyvemet (ami csak az én nevemen van) és el vitte ment az autójahoz és biztos ott fogja tartogatni vagy el vitte a nagyszüleimhez hogy tegyék el előlem. És ahogy haza jött el kezdett érzelmileg zsarolni, mert hogy nekem van saját véleményem és hogy én másképp gondolom a dolgokat mint ő akkor majd miattam a pszichiátriara fog kerülni meg hogy bárcsak ő már nem élne és hogy akkor meg szabadulnák tőle, ilyet beszél nekem, én már nem merek semmit se szólni vagy tenni.
2019. márc. 14. 22:22
 74/92 anonim ***** válasza:
83%

1. Vedd figyelembe, kedves kérdező, az érzelmi zsarolások nem tartogatnak komoly szándékot.


Ergo, ha azt mondja, hogy ő így megöli magát meg úgy a pszichiátriára jut és ellenkezel vele, akkor vagy egyre jobban zsarol érzelmileg vagy lesz egy komolytalan öngyilkossági "kísérlete" (vagyis beavatkozás (a megmentése) nélkül is nem halálos kimenetelű).


Olyanokra számíthatsz, hogy egyre jobban kesereg, amikor felkeres és még inkább sajnáltatja magát, a fizikai és szellemi állapotára panaszkodik, esetleg hívások jönnek, hogy így meg úgy öli éppen meg magát (de nem tenné meg, szerencsére üres fenyegetés).


2. Azért zsarol, mártírkodik, stb., mert látja, büntetlenül teheti és eléri a célját; bűntudatot, félelmet kelt benned és így biztos nem hagyod el (Gondolj bele, ki hagyna ott egy szuicid hajlamu valakit? Csak, hogy Édesanyád nem szuicid hajlamu.)


3. Akármit dugdos előled, Te azt pótolhatod az arra szolgáló intézményben.


***


Ismétlem, nehéz úgy lépni, hogy az édesanyádról van szó, főleg, hogy ilyen rossz lelkiállapotban van, de


- fiatalságod csak egy van

- ez a szülő-gyermek kapcsolat hatalmas károkat okozhat Benned

- a fenyegetései üresek


Azzal, hogy tovább ülsz és nem csomagolsz össze most azonnal akár és mész el


1. megerősíted benne, hogy ezt a modorát Te "elfogadod" és "nincs gond" a jelenlegi felállással

2. nem segítesz magadon


Tudom, tényleg nehéz így, mert az édesanyád és tetézi a dolgot, hogy össze van látszólag zuhanva, de le kell az ezek miatt kialakult félelmet gyürnöd, mély levegőt venned és lépned.


Egyszerűen keménynek lenni és azt mondani, nem érdekel - igen, akármivel fenyegetőzik "Anya, nem érdekel" "Jól van, ezt akarod tenni? Hát tedd meg!" - nem lesz negatív következménye.

2019. márc. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 anonim ***** válasza:
100%
Amit 22:22-kor leírtál, csak most látom. Tökéletesen beleillik abba amiről privátban írtam. Pipa.
2019. márc. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg menekülj onnan , Kérdező, kérlek, mielőtt belegárgyulsz. Rossz ezeket a dolgokat olvasni; nagyon szörnyű.
2019. márc. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, nem tudom szebben és finomabban leírni: KÖLTÖZZ MÁR EL VÉGRE!! Amikor nincs otthon, szedjétek össze a cuccaidat és futás. Nem tud veled mit kezdeni, nem rángathat haza, mert simán kihívhatod rá a rendőröket. Nem vagy gyámság vagy gondozás alatt, nem rendelkezhet már feletted. Fogd fel, ha nem lépsz, örökre magához fog láncolni és előbb-utóbb a barátod is megunja és lelép. Ebből csak az az egy kiút van, ha lelépsz tőle.
2019. márc. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/92 anonim ***** válasza:
100%

"majd miattam a pszichiátriara fog kerülni"


reméljük így lesz (de nem miattad, hanem saját maga miatt fog odakerülni)

2019. márc. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/92 anonim ***** válasza:
100%
Csak nehogy a kérdező is oda kerüljön az anyja miatt; mondom légyszi menekülj , amíg nem késő, gondolom, te is vágysz a nyugodt életre; ott van a pasid, szegény tárt karokkal vár, és nem érti, miért nem akarsz hozzá odaköltözni; talán nem is szereted eléggé... Ha nem akarsz érte egy ilyen anyát elhagyni. Menj , légy szabad; ne legyen bűntudatod anyád miatt; el lesz ő majd egyedül. Eddig se kellettél neki, legalábbis, mint a gyereke nem. Mint ilyen alkalmazott, talán.
2019. márc. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 anonim ***** válasza:
100%
Most miért van kiemelve a kérdés?Költözz már el, könyörgöm, mégis milyen választ vársz még? A barátod viszont nem azt érdemli, hogy hülyítsd. Ha szeretnéd, akkor már rég odaköltöztél volna hozzá. Szal, ha szereted, és saját magadat is szereted, tiszteled valamennyire, akkor nem hagyod, hogy az anyád sanyargasson. Enniyre tiszteld már meg magadat! Senki nem érdemel olyan borzasztó anyukát, mint a tiéd; akármilyen rosszcsont gyerek is voltál.
2019. márc. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!