Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 21 éves lány vagyok a szüleim...

21 éves lány vagyok a szüleim eléggé szigorúan neveltek. A tanácsotokat kérném hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom szigorú nevelést kapok, főleg anyámtol, ha középsuliba 4est vagy 3ast kaptam orditozot velem,fel pofotozz.Soha nem ittam alkoholt,nem cigizek vagy drogoznák, életembe egyszer se voltam buliba vagy születésnapon mert nem engedett el. 14 éves koromtól mindenben segítek neki főzök mosok takarítok a kertbe segítek, de egy köszönömot nem kapott tőle sőt csak a hibát veszi észre és le ordítja a fejem. Mindenért csak a szidást kapom. Most hogy van párom minden nap cirkuszol, ha esetleg el megyek a páromnal nekem este 6ra haza kell jönnöm, azt is meg mondja hogy milyen ruhát vehetek fel, képes volt addig itthon tartani míg át nem vettem a felsőm amit szinte mindig is hordtam, megtiltotta hogy nála vagy nálam aldunank mivel hogy mindennek megvan a maga rendje, szerinte csak házasság után lehet együtt aludni. Tegnap este is olyan cirkuszt csinált abból hogy meg kérdeztem tőle hogy ott e aludhatok a páromnal hogy majd fel pofozott hogy én mit képzelek magamról, fel hozodott az is hogy ha szóba jönne az osszekoltozes hogy el költöznek e, mondtam hogy igen hát erre azt kaptam anyamtol hogy ha egy lány össze költözik a párjával házasság előtt az egy cafka.Legszivesebben a páromhoz költöznek ő egyedül él az anyukájaval akivel nagyon jól ki jövök, már az anyukája mondta hogy bármikor oda költözhetek, van elég össze spórolt pénzem és munkahely is alakuloban van. Én otthon már nem bírom ideggel mert minden meg van tiltva és gyerekként kezel. Mit tegyek, csak én gondolom úgy hogy ahogy anyám hozzá áll a dolgokhoz hogy túlzás vagy tényleg bennem van a hiba?? Előre is köszönöm a válaszokat

2019. márc. 7. 09:50
 11/92 anonim ***** válasza:
69%
A párod sem lehet 40 ha te 21 gyanítom. Akkor a mama se lehet túl idős. Nem túl felnőttes cselekedet7
2019. márc. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 anonim ***** válasza:
95%
Véletlenül elküldtem. Nem túl felnőttes cselekedet évtizedekig azt várni, h a mama letegye a kanalat. És nem is túl etikus. Gyerek vagy te még valóban
2019. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 A kérdező kommentje:
2 évvel idősebb tőlem, az anyukája 60 felett van mivel a párom később született, nem hiszem hogy gyerekesen gondolkodnank hogy ha ott lenne nekünk a családi ház miért mennénk egy kis albérletbe ahol csak a 4 fal közzé lennénk zárva. És itt az a probléma ahogy anyám viselkedik velem, tilt mindentől.
2019. márc. 7. 10:37
 14/92 anonim válasza:
89%
Szerintem első körben próbáld képezni magad, tanulj ki valamit, amit szívesen csinálsz. Elég rossz a helyesírásod, rád fér a tanulás. EZT BÁNTÁS NÉLKÜL ÍROM! Ha van szakmád, munkád, lesz kereseted és meg tudsz állni a saját lábadon, akkor költözz el otthonról. Mivel most nincs munkád, anyagilag rászorulsz másokra, ami nem jó. Én ezt tenném a helyedben. Minden jót neked!
2019. márc. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 anonim ***** válasza:
94%

Ha a "majd ha ez meg az lesz" pillanatra vársz, elmegy melletted az élet.

Van munkád, el tudod magadat tartani? Ha igen, akkor elkezdenék csomagolni. Anyukádnak rááérsz közvetlenül költözés előtt szólnai, úgy kevesebb lesz a veszekedés.

2019. márc. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 anonim ***** válasza:
97%
Amikor anyád nincs otthon szedd össze a cuccod és menj.Felesleges tönkre tenni magad miatta.Ha a párod anyukájával kijöttök nincs baj.Amikor elmész dolgozni,tegyél félre magadnak mindig amihez nem nyúlsz,így lesz tartalékod.Ha meg anyukád visszatart,hívd ki a rendőröket.Ne hagyd,hogy zsaroljon.
2019. márc. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírás miatt de mivel felvidéki vagyok megesik hogy nem írok mindent helyesen. Van félre tett pénzem, azzal nincs gond el tudom magamat tartani akkor is ha 1 évig vagy hosszab ideig se lenne munkám.
2019. márc. 7. 11:18
 18/92 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt nő vagy, anyád semmilyen jogon nem tilthat már meg neked semmit. Azt sem, hogy ott aludj a párodnál, azt sem, hogy 6 után ne mehess ki, azt sem, hogy összeköltözz a pároddal. Amikor nincs otthon anyád, szedjétek össze a barátoddal az összes cuccodat és lépj le hozzá, költözzetek össze. Ez legyen az első lépés, a lényeg, hogy megszabadulj ettől a hárpiától. Biztos lehetsz benne, hogy cirkuszolni és zaklatni fog, egyszerűen ignoráld és szakítsd meg vele a kapcsolatot (tudom nem hangzik jól, de egy ilyen ember ezt érdemli) és egyelőre koncentráljatok a barátoddal arra, hogy meglegyen a munkahelyed. Ha anyád folyamatosan zaklat, a rendőrséghez is lehet fordulni (nem tudom mennyire lesz hatásos, de egy próbát megér). Egy biztos, felnőtt nő vagy, saját szabad akarattal, attól hogy az a nő az anyád, nem az uralkodónőd vagy a parancsolód. Költözz, minél hamarabb!
2019. márc. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 anonim ***** válasza:
94%

Egyértelműen el kell költöznöd otthonról, anyukád nagyon betegesen gondolkozik, nem hiszem, hogy meg fog változni szép szó hatására.

Ha elkoltozol, talán idővel feldolgozza és lehet még normális viszonyotok.

Viszont attól òva intenèlek, hogy anyósod házába menj.

Ha 60 éves, akkor még simán élhet 30 évet is, kicsit gáz lenne arra várni, hogy mikor hal meg.

Én is albérletben vagyok a párommal, kertes házat bérlünk, még olcsóbb, mint a panel. Nem egészséges szerintem anyossal együtt lakni. Lehet a mostani helyzetedhez képest megvàltàs, de hosszú távon nem az igazi. Fiatalok vagytok, jobb külön, nem kell alkalmazkodni senkihez.

Illetve tényleg legyen egy B terved, legyen legalább pár száz ezer forint spórolt pénzed. Ha elkoltozol otthonról és szakìtanàtok, akkor legyen annyi pénzed hogy ki tudj venni egy albit kaucióval.

Ne alapozz mindent a párodra, mert bármi történhet.

Szóval gyűjts kicsit és költözz el, lép meg!

2019. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem túlzás, hanem NAGYON BETEG. Anyukád nem normális. Te pedig felnőtt ember vagy, senki nem tilthatja meg, hogy úgy töltsd az idődet ahogyan csak akarod, azzal akivel akarod. De mivel anyukádnak valami nagyon súlyos pszichés problémája van, nem fogod ezt megúszni veszekedés nélkül. Se most, se később. Én a helyedben biztos nem akarnék még éveket így tölteni, sem a páromat elveszteni. Állj a sarkadra és költözz el most, hogy van hova!
2019. márc. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!