Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Krumpli01 kérdése:

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki jönne azzal, hogy ha tényleg az lennék észre vennék rajtam. Igen, csak a helyzet az, hogy miattuk van. Most nem fogom le írni az élettörténetem, de kérlek segítsetek.

2019. márc. 7. 17:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%

Hát ez így szívás.


Ismerősöm (kiégett, törött ember; nem volt támogató családi háttere) esete:


Ismerősöm 21 évesen hallgatta a rádiót, ahol a depresszióról beszélgettek; és ő felismerte, diagnosztizálta magán az elhangzottak alapján.

És akkor nemtom, mennyi idő telt el, és akkor egyszercsak ismerősöm anyjá látja, hogy ismerősöm tökre le van taglózva, maga alatt van. És akkor kérdezi ismerősöm anyja, hogy

-Mi bajod van?

Vagy nem tudom, hogy kérdezte, de ismerem az ismerősöm anyját is jól.

És akkor mondta erre a kérdésre az ismerősöm, hogy

-Depressziós vagyok.

Erre meg ismerősöm anyja:

-Hülye vagy te, nem depressziós!!


És ezzel el volt intézve, túl volt tárgyalva az anyuka részéről a dolog.

Ráadásul az ismerősöm is pont olyan pocsék anya lett, mint az ő anyja; úgy látszik, nem tanult belőle, mit kéne máshogy csinálnia, csak kb egy az egybe átvette azt a mintát, amit ő látott. És minden megkérdőjelezés nélkül!


Egyébként ebben, ennek az elmondásában segítő ötlet jelen pillanatban nem jut az eszembe; de szerintem küldök valamit , ami segíthet depi ellen. Néhány idézet, meg cikk, meg videó.

2019. márc. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
*Mármint, ilyen lelkesítő tartalmúak; és énszerintem ezek nagyon jók, nagyon hasznosak tudnak lenni, mindjá szerválom!!:)
2019. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hány éves vagy, pedig ettől nagyon függ, hogy milyen lehetőségeid vannak.


Ha kiskorú vagy még, iskolába jársz, akkor

(1) keresd fel az iskolapszichológust, ha van nálatok,

(2) kérj segítséget, tanácsot az ofőtől vagy olyan tanártól, akiben megbízol,

(3) tanulási nehézségekre hivatkozva kérd meg a szüleid, hogy vigyenek el pszichológushoz (a pszichológusnak mondd el, hogy azt gyanítod, depressziós vagy),

(4) menj el a háziorvoshoz, és kérd meg, hogy utaljon be pszichiátriára (a pszichiáter sem csak gyógyszerrel tud kezelni, szóval ne arra számíts, hogy felírnak valami bogyót és az életed további részét félálomban töltöd, vannak nem gyógyszeres terápiás lehetőségek is),

(5) nézz utána a neten, hogy milyen módszereket tudsz te önállóan alkalmazni, hogy segíts a saját lelki problémáidon. A kognitív viselkedésterápiára érdemes rákeresned, ezt tudod önállóan is alkalmazni, és hatásos depresszió esetén.


Nem írtad, miből gondolod, hogy depressziós vagy, de ha mégse vagy az, ezek a dolgok akkor sem fognak ártani. Nyugodtan elmehetsz pszichológushoz, nagyon kevés ember van, aki annyira makk egészséges lelkileg, hogy egyáltalán semmi szüksége nem lenne rá. A depressziónak pedig vannak fokozatai, van nagyon enyhe és nagyon súlyos is.

2019. márc. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Magyar családban lassan ki nem lesz depresszios,albérlő családok..
2019. márc. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
"ő felismerte, diagnosztizálta magán az elhangzottak alapján." Mindenki belemagyarázhatja a tüneteibe a depressziót... ettől még mindig nem lesz az. ORVOS diagnosztizálhat. Nem a beteg, nem anyuci, nem a szomszéd Mari néni. Majd ha orvos mondja, akkor el lehet hinni.
2019. márc. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Ma már mindenki aki sajnáltatni akarja magát, depressziósnak állítja be magát. Szóval én különösebben nem foglalkoznék vele. Aki tényleg depressziós annak nem kell mondania hogy az. Ja és még valami: a ténylegesen depressziósok nagy része nem ismeri el hogy ő az.
2019. márc. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 imjustcurious válasza:
Csak állj eléjük és mondd el, hogy mi bánt velük és úgy mindennel kapcsolatban. Ha őszinte leszel hozzájuk akkor remélhetőleg együtt megpróbáltok megoldásokat keresni ezekre a problémákra. Esetleg, ha nem történne semmi akkor öntsd ki a szíved a barátaidnak (nekem ez nagyon sokat szokott segíteni). És, ha már nagyon rossz lenne a helyzet akkor legyél bátor, keresd meg a suli pszichológust, kicsit beszélgess vele. Eléggé sok az előítélet velük kapcsolatban, de hidd el sokat tudnak segíteni. Kitartást :)
2019. ápr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!