Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti szüleitek mivel segítette...

A ti szüleitek mivel segítettek nektek az életkezdésben?

Figyelt kérdés
Nekem állták az egyetemi tanulmányaimat, fizették az albit, a kaját és egy lakástakarék szerződésemet is finanszírozzák. (20ezer Ft/hó) Nektek?
2019. ápr. 2. 17:31
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Mármint államilag finanszírozott képzésben voltam, tehát nem kellett képzési díjat fizetni, azt támogatták anyagilag, hogy zavartalanul lakhassak és ehessek, míg egyetemre jártam.
2019. ápr. 2. 17:34
 2/23 anonim válasza:
71%
Nekem is fizitnek mindent: albérlet, tanulmány, kaja, hobbi (könyvek).
2019. ápr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Nekem kolesz, kaja. Államilag finanszírozott voltam én is.
2019. ápr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%
Nekem apukám a nevemre íratott egy családi házat amikor születtem, aztán elköltözött és új életet kezdett, amiben nekem nincs helyem. Anyukámtól semmit az égvilágon nem kaptam. Gyerekkorom óta dolgozom, hogy eltartsam őt és magamat. Most már munkaképtelen és idős, de fiatalabb korában se volt a munka hőse. Most jól élek, anyagi gondom nincs, de meglátszik rajtam a múlt, főleg gondolkodásban.
2019. ápr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%
Apám kb semmivel, 6 éves voltam amikor elváltak, nem sűrűn láttam utána. Anyám felnevelt. Megtanított minden házimunkára, megtanított főzni, másokat tisztelni, segíteni.
2019. ápr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%
Apám gyakorlatilag semmivel, nem igazán foglalkozott velem. Édesanyámtól pedig a legfontosabbat, azt, hogy szeretve felnevelet, és megtanított arra, hogyan éljek és sajnos arra is, hogy hogyan haljak emberként, emelt fővel. Ha az ember megkapja a szellemi, erkölcsi tartást ami kell az élethez, akkor a sorsa a kezében. Természetesen nagyon jó az is, ha valaki kap házat, albérletet, autót, bármit. Mindíg örültem, ha egy barátomnak, kedvesemnek jól alakul ilyen téren is a sorsa.
2019. ápr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
59%
Semmivel.
2019. ápr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%
Semmivel. Egyedül nevelt anyukám, nem tudott segíteni, apukám meg nem foglalkozott velem soha. Munka mellett végeztem el az egyetemet. Szerencsés vagyok, jó munkát találtam, sikerült egyedül lakást vennem.
2019. ápr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%
Munka mellett végeztem a főiskolát. Utána diploma után egy évig még otthon laktam. Rezsibe beszálltam, kajába nem kellett. Lényegében ennyit segítettek, tehát lakhatással, kajával, ha úgy vesszük. (Utána elköltöztem, aztán férjhez mentem.)
2019. ápr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%
Engem semmiben nem támogattak, egész gyerekkoromban vertek, aláztak és válogatott módon terrorizáltak. Érettségi után egy hátizsáknyi cuccal és diákmunkából spórolt pénzzel leléptem és azóta se beszéltem velük, nem is fogok már soha. Lassan 15 év távlatából úgy érzem ez a bánásmód segített, mégpedig abban, hogy úgy megerősödtem, hogy ma már semmi és senki nem tud a padlóra küldeni, a jég hátán is megélek és rettenetesen sok dolgora vagyok képes, főleg dacból, ha valaki azt mondja, ez számomra lehetetlen. Lehet, hogy ha nem ilyen háttérből jövök, akkor a felét se érem el annak, amit eddig elértem és ez nem kevés.
2019. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!