Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen negatív ha az...

Miért ilyen negatív ha az első autót a szülő veszi?

Figyelt kérdés

Sok embertől hallottam negatív megjegyzéseket arról, ha valakinek a szülei fizetik az első autóját. Ha megtehetik akkor mi ezzel a probléma?

Sok embert ismerek aki kapott 18-20 évesen és teljesen normális, dolgozó emberek lettek. Volt egy osztálytársam, rosszul tanult és egy idegesítő kis bunkó volt, aztán amikor megkapta az első autóját, nos nem változott semmit, maradt ugyanolyan. Suli után elment dolgozni, a következő autóját már saját magának fizette, és azóta is eltartja magát a munkájából és talán a személyisége is jó irányba változott. Aztán volt olyan is aki rögtön egy teljesen új autót kapott, azóta a családi cégben dolgozik és egy szorgalmas, normális ember lett. Én egyetemre járok, az eredményeim kezdetben gyengébbek voltak, azóta folyamatosan jobbak, sokat tanulok és szóba jött, hogy kapnék egy autót. Jogsim két éve van, de csak a családi autót használtam kezdetben felügyelettel, hogy legyen tapasztalatom mielőtt sajátom lesz. Időben pedig nagyon nagy előny lesz az autó, gyakorlatilag negyedannyit fogok utazással tölteni, mint most. Ennek ellenére már hallottam negatív beszólásokat emiatt.


Szóval ha valakinek megtehetik és meg is szeretnék tenni a szülei, akkor miért baj ha vesznek egy autót a gyereknek?



2019. ápr. 2. 19:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%
Én speciel leszarom kinek mije miből lett.
2019. ápr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek irigy, frusztrált kis nyomik.

Nem kell ezen ennyit rágódni.

Amúgy is az lenne a normális, ha olyan helyzetbe születnének gyerekek, ahol ez természetes.

2019. ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Irigység. Nekem is volt lehetősegem megvásárolni magamnak egy adott kocsit de a szüleim adtak annyi pénzt még pluszban amennyit összegyüjtöttem. Szóval veettem egy kb 1,7 drágább kocsit a többit pedig félre raktam az autó költségek egy részére.
2019. ápr. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
54%

Nekem lakást vett édesanyám, amikor a mélyben voltak az ingatlanárak. Kb 3 millióba került, most az ötszörösét(!) éri. De ezer meg egy helyről jött össze a pénz! Papámtól örökség, rokonok adtak kölcsön... Stb.

Azóta is nagyon hálás vagyok, mostanában próbál(gat)om a lakást kicsit rendbeszedni, illetve előkészíteni, h 2-3 éven belül már ott tudjak élni (még nem vagyok önellátó, de ez már nincs messze...)

19F

2019. nov. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Talán mert az ember jobban megbecsüli azt a dolgot amiért saját maga dolgozott meg.

Amugy az emberek mindig szeretnek másokkal foglalkozni és pletykálni ez ilyen, nem érdemes időt pazarolni a megértésükre.

2020. júl. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!