Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit köteles biztosítani a...

Mennyit köteles biztosítani a szülő a gyerekének anyagilag?

Figyelt kérdés

Sokan írják, hogy csak a lakhatást, étkezést, illetve az alap ruházkodást (ami lehet használt is), 16 felett meg diákmunkából finanszírozza már magának a gyerek szépen, 18 felett meg el lehet költözni, lediplomázni már munka mellett is le tud.

Nálunk is ilyen körülmények voltak, és irigyeltem, akit azért jobban segítettek.


(Anyagilag nem volt indokolt, hogy ennyire szigorúan vegyék)


2019. ápr. 2. 19:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%

Pont az ilyen hozzàllàs miatt nem kéne mindenkinek gyereket vállalni. Egy gyereket legalább 18 évig köteles eltartani a szülő. Illetve normális esetben utána is segíteni. Én pl 18 évesen még bőven gimnazista voltam. Mikor kellett volna diákmunkáznom? Éjszaka, suli után? Másnap meg menjek 0 alvás nélkül suliba?

Szerintem gimiben még bőven a tanulás a gyerek dolga. Aki 16 évesen elkuldi dolgozni a gyerekét, az jobb lett volna, ha inkább sakkozik gyerekcsinàlàs helyett.

Egyetem mellett már nyugodtan lehet dolgozni, de engem még akkor is tamogattak. Kb 16-20 órát dolgoztam hetente egyetem mellett. Ez teljesen nem tudta még fedezni a kiadásaimat, de többet nem tudtam az órák és a tanulás miatt vállalni.

Ha az én gyerekem is egyetemista lesz, én os fogom segíteni. Nem 18 évre szól a gyerek, hanem egy életre.

Amúgy 16 évesen kb munkát sem kap. A legtöbb diákszovetkezet 18 even felüli egyetemistakat keres. Felelősségteljesebbek, több órát és több műszakot vallalhatnak, jobban raernek. Nem szórakoznak 18 alatti gimisekkel a szövetkezetek.

2019. ápr. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de az én szüleim szeretetből segítenek, amikor kell.

Nem azért mert ez a kötelességük.


Amikor boltba megyek, bevásárolok nekik is (nem feltétlenül élelmiszert, hanem pl öblítőt, tusfürdőt amire szükségük van), ők meg meghívnak ebédre.

2019. ápr. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom másoknál ez hogy van. Nálunk együtt élnek a szülők, így az elvált szülős témához nem tudok hozzászólni. 4-en vagyunk testvérek. A szüleink segítettek, amiben tudtak, pl mikor egyetemre kerültünk, az albérletbe vettek bútorokat, szőnyeget stb, ha nem is mindig pénzzel, de élelmiszerrel, ezzel azzal próbáltak segíteni. És persze dolgoztunk egyetem mellett. Ezt nem ők kérték, hanem mi döntöttünk így, hogy levegyük kicsit a terhet a vállukról, hiszen pl teljes albérlet árával nem tudtak támogatni minket. Most már csak a húgom egyetemista, mi többiek már dolgozunk, így a szüleimnek is könnyebb fizetni ezt azt ha szükséges, pl a húgomnak új szemüveget, vagy a laptopom javíttatását. Ezeket sem mi kértük, hanem ők maguktól vállalták. Örülnek ha éppen úgy van pénz és tudnak segíteni. De ezt mi nem vesszük alapnak, hiszen nekik is élni kell valamiből. Épp eleget dolgoztak meg spóroltak azzal, hogy 4 gyereket tisztességesen taníttatni tudjanak.
2019. ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Koteles biztositani anyagilag? Na ilyet még nem is hallottam.

En túlkoros vagyok ehhez. Nalunk anyam, apám dolgozott és neveltek is minket. Volt zsebpenz, azért, hogy megtanuljuk beosztani, gyűjteni etc. Sportoltam ahhoz vettek minosegi felszerelest, amugy a piacrol ruhaztak minket. Szulinapra karacsonyra kerhettunk ajandekot, megkaptuk (persze nem kertunk mercedeszt meg toronyorat lanccal vagy jogsit ide nekem).

Tovabbtanulas fele tereltek, elvartak tanuljunk a kepessegeinknek megfeleloen. Hagytak olyan egyetemre menjek, amit szeretek, de gimiben nyaranta mar mentem diakmunkazni. Szuleink javasoltak, de nem utasitottak, mi szivesen mentunk. Jo erzes volt kiprobalni es orultunk a penznek is. Vegre vehettunk mi is masnak ajandekot vagy magunknak valami kulonlegesebb ruhat vagy ami az almunk volt.

Egyetemre jartunk, de lattuk az is sokba kerul. Magunktol.felfogtuk ha van diakmunka es van ido ra (hetvegente, neha ejjel vagy nyaranta), akkor menjunk. Nekunk lesz jobb es tobb. Mehetunk akkor belole szorakozni, kirandulni. Nyelvizsgat, jogsit, lakhatast, elelmezest mindig is tamogattak a szuleink, de nem is lebecoltam az egyetemen. Nekem fontos volt a tanulas. Lattam a szuleim szetdolgozzak magukat, hogy nekem es a testvereimnek legyen diplomaja. A pofamrol a bor leegett volna, ha en kovetelodzok, hogy fizessenek alberletet, mert nem tetszik a sokagyas koliszoba vagy hogy vegyenek adidas cipot vagy ok adjanak a nyaralasomra a haverokkal. Otthon ha voltam segitettem. Idovel ahogy lett keresetem igyekeztem tobbfele modon viszonozni a segitseguket. Es hat se lakast, se autot nem kaptam. Hu de gonosz szuleim vannak. Vagy csorok?

Fel se merult se bennuk se bennem, hogy mit ktelesek biztositani. Ha nemmvolt penz csokira, akkor nem kaptunk csokit, ha nem ugy kepzeltek volna, hogy fontos a tovabbtanulas, (vagy mert nem fontos vagy mert nincs penzuk ra), akkor gondolom a szakma fele terelnek es/vagy megmondjak idoben fiam/lanyom tanulj es mellette dolgozz, mert mi nem tudjuk izetni. Es akkor ezt elfogadom.


Ma meg mit latok. Ferjem nagy gyerekei: apa majd en megyek alberletbe az egyetem alatt, azt majd te fizesd, nyaron kell a jogsi, miert nincs itthon csoki? Kell uj kabat (van 6 kabatja). Itt ilyenkor csak az jut eszembe elcseszettul nevelt gyerek, aki ilyen kerdest egyaltalan feltesz.

2019. ápr. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Gondolom arról sem hallottál, hogy te meg köteles vagy gondoskodni a nyugdíjas/dolgozni nem tudó szüleidről? És adott esetben eltartani? Kifizetni számára az otthont, ami egy elfekvő 10 szobás, napi 4 pelenka a maximu,m típus úgy 150 ezer havonta? Egy normális élhető környezetet biztosító meg 300 ezer.

Mert ez is benne van a törvényben. Ha továbblapozod.


És itt adódik a kérdés, aki nem tartotta kötelességének a gyerekéről való gondoskodást, mennyire lesz tisztában a jogaival? És mennyire fogja követelni és számon kérni azt? Mert szerintem nagyon.


Egyébként nyilván nem arról van szó, amikor egy szülő csóróságban szaporodik és nem tudja finanszírozni gyereke tanulmányait, -ez kivétel a törvényben, ahogy az is ha a gyerek nem tesz meg mindent a tanulmányai érdekében- hanem arról az esetről, amikor egyébként megteheti a szülő, hogy kifizesse a Harvardot a gyerekének, és a gyerek képes arra hogy orvosi diplomát szerezzen ott, köteles kifizetni és támogatni a gyereket. Nem akadályozhatja a gyerekét a továbbtanulásában és életpályájában.

2019. ápr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!