Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek kifizessem, vagy...

Szerintetek kifizessem, vagy veszekedjek?

Figyelt kérdés

A család egy szem ateistája vagyok.

Ez már lemeccselt dolog, erős lenne kijelenteni, hogy elfogadták, de már nem téma köztünk.

Van rgy kis közös bizniszünk anyuval, telefonon kérdeztem tőle, hogy mennyit kell átadnom, mire mondta "X összeg, plusz 5ezer egyházi adó, ugye idén megadod?"

Köpni-nyelni nem tudtam, megkérdeztem, mégis minek? erre elkezdte, hogy el se temetnek enélkül, (kegyeleti erdőbe tervezem magam elásatni, ceremónia nélkül)

A végén lement passzív-agresszívba, és rámtette a telefont.



2019. ápr. 11. 21:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Elvből nem fizetném ki én sem. Tök mindegy mennyi összeg az egyház adó. Én is ateista vagyok, férjem is az, és ezért sem volt se egyházi szertartás része az esküvőnknek, de keresztelője a fiunknak. Szüleim meg is szóltak érte, kb egyszer, meg hogy majd bánni fogom később. Aztán nem tudtak mit csinálni, beletörődtek. Majd nálad is beletörődik előbb utóbb. Ha engedsz neki egy ilyenben, akkor később másban is rád fogja erőltetni az akaratát mert látja hogy sikerül.
2019. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
*Se keresztelője a fiunknak
2019. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem veszekednék,de biztos nem adnám oda ezt az egyházi adót . Nem azért mert földhözvágna az 5000 ft ,de nem kívánok támogatni az egyházat ,és nem is fogom,egy árva petákkal sem . Van nekik elég,mit kéregetnek ? :D Ha meg kérnek,akkor fizessen a "nyájuk" .
2019. ápr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!