Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a kilátástalan helyzetben?

Figyelt kérdés

Tudnátok értelmes tanácsot adni a kilátástalan helyzetemre? Jön a 2. Gyermekem és a szüleimnél lakom (azaz a szüleimmel, bátyámmal, öcsémmel) egy nagy házban, mindenkinek van elég tere. Nem is ez a gond. Rengeteg konfliktus és vita van otthon es nem akarom hogy a fiam ezt hallgassa hogy egesz nap az üvöltözes megy. Dolgoztam most fél évet mielőtt megtudtam h jön a második baba és a fizum 90%át a szüleimnek kellett adni plusz a gyedem nagy részét. A fiamnak meg tudok így is mindent venni de arra nem elég hogy valamit kezdjek. A párom albérletben lakik az öccsével es a haverjával és aláírt egy 2 éves szerződést.


Nagyon elegem van már hogy én nem nevelhetem úgy a gyerekem ahogy akarom mert mindenért lehord anyám rossz anyánam és elszúrt gyereknek. Meg ugye ott van az állandó üvöltözés...

Laktunk már külön csak az egyetemet könnyebb volt elvégeznem ha itthon lakom meg dolgozni is. Albiba laktunk előtte de az mostmár teljesen kilőve. Segítsetek!!

Nem ítélkezés érdekel hanem értelmes válasz! Köszi



2019. ápr. 22. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Mit szeretnél hallani? Mert az igazat azt nem
2019. ápr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
12 évesek és értelmi fogyatékosok, illetve azok kommentjét akik értelmezési problémakkal küzdenek NEM, ismétlem NEM várom és ne is próbálkozzanak! Talán megértették... :)
2019. ápr. 22. 15:02
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

A helyedben nem adnék minden pénzt a szüleidnek, spórolnék és költöznék.

Már jó az idő, legyél kint a gyerekkel a játszón, parkban minél több időt. Amikor otthon vagytok legyél a szobában ha van kert akkor ott.

2019. ápr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
A megoldás, hoyg nem anyád nyakára szülsz még egy gyereke, hanem külön költözöl, vagy a párodhoz. Attól, hogy aláírt egy szerzödést, abból még ki lehet lépni, föleg, ha keres amga helyett megfelelö bérlöt!
2019. ápr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy anyám nyakára? ÉN nevelem teljes mértékben nem ő...
2019. ápr. 22. 15:11
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Külön költözés!

Nem vagyok híve, soha nem is voltam annak, hogy valaki a szüleivel éljen felnőtt korban. Persze én is voltam olyan helyzetben, hogy ki kellett tartanom 2évet anyóséknál, még összekaparjuk magunkat,ugyanis mi is tanultunk mindketten párommal. De amint lehetőség volt rá mentünk is onnan.


Külön a legjobb.

Másjobb megoldás em létezik hosszabb távra.

2019. ápr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A szülőnél laksz, vagyis az ő nyakára szülőd a gyereket. Ha nem tetszenek az adott feltételek, amit a mama állít, akkor költözz el, nincs jogod beleszólni.


Én is laktam albérletbe, szerződéssel, azt fel lehet mondani, mint minden más szerződést is, ez nem kifogás

2019. ápr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Mégis milyen választ vársz? A szuleiddel élsz, anyagilag kihasznàlnak. A párod igazi férfi és apa, külön él tőletek..

Ilyen helyzetbe ép eszű ember nem vállal 2 gyereket is.

A pároddal és a 2 gyerekkel vagytok már egy család, az lenne az egészséges, ha négyen elnetek együtt.

De nyilván ha a párod 2 éves szerződést írt alá nélküled, akkor neki tökéletesen megfelel így.

A gyerekeket sajnálom, hogy ilyen kretén szülei vannak..előbb kellett volna gondolkozni..

2019. ápr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

A stílusod is undorító...

Plusz ez a két gyerek, külön élő apával.

Remélem ki látsz a rózsaszín ködből és tudod mi folyik egy olyan legény lakásban, ahol 3 férfi él együtt.

A kedves párod egy igazi példamutató, szerető apa és társ.

Ha annyira akartátok volna, már az első terhességed előtt megoldjátok a lakhatásokat és most együtt nevelnétek a gyermekeket.

Gondolom nem tervezett gyerekek, mert nulla az egzisztenciátok.

2019. ápr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Csomó nő beleesik ebbe a hibába, nő vagyok, 28 éves, de nem tudom felfogni, hogy lehet valaki ilyen felelőtlen?


Mondjuk védekezz, ha tudod, hogy milyenek anyádék, pláne úgy, hogy az első gyerek mellett van tapasztalatod ebben... Ő is hallgatja, mit képzelsz a másik nem?

Na ha meg tudtad, nem értem mire a gyerek?


Hány éves vagy? A semmire, más házába szülsz gyerekeket és még itt oktatsz ki minket, hogy valaszolhatunk.

Amúgy az első is attól az apától van? Ne is válaszolj, nyilván nem biztos, h az igazat mondanád...

Ezt csak azért kérdeztem, mert bizonytalanra vállalatok mindketten gyerekeket.

Az,hogy anyádnak nagy háza van és te neveled az teljesen mindegy, nulla. Az dirigal akié a ház. 90%? Egy albérletben se fizetsz 90 százalékot, ha okosan választod meg.

Plusz két ember már tudna fizetni 1 kis lakást, nem?


Mire szülsz? Külön élve pláne? Milyen viszony ez, mit éreznek a kicsik majd?


Hát spórolj és szedd össze magad, vagy sirasd a hibás döntéseid sorozatát tovább és okolj másokat érte. Egyszerűbb, de nem visz előre.


Nem mondom, hogy sajnállak, mert nem.

2019. jún. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!