Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyu nem engedi, hogy autót...

Anyu nem engedi, hogy autót hajtsak. Hogy reagálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az egész azzal kezdődött, hogy tavaly nyáron a 18.születésnapomra a keresztapum beiratott az autósuliba, és persze anyámnak 1 fityinget se kellett ezért adni, de idegbeteg módon ordibált a keresztapummal, hogy hogyan gondolta, hogy az ő megkérdezése nélkül beirat engem. Mert ő úgy képzelte ezt az egészet, hogy majd huszon valahány évesen elkezdek tanulni, és majd részletenként fizeti. Egész végig anyám lehúzott, hogy jaj úgy se fogom letenni, mert én milyen bizonytalan és balfék vagyok... Mindig kritizált valami kis dolog miatt. Néha már elegem lett belőle, és ignoráltam a rosszindulát, de akkor is csak én lettem leordibálva, hogy ő 30 éve hajt már autót, tán jobban tud mindent...

Nem rég apum vett egy autót, és a saját nevére iratta. Anyumnak is van egy autója, amit 13 éve vett, rajta kívül nem hajthatja senki, és mindig ki van centizve a benzin, és kis távolságon hajtja. Utólag kiderült, hogy én azért se hajthatom majd, mert túl hosszú. (pedig a keresztapámét hajtottam már egy gyakorló úton, ami ugyanilyen hosszú, és semmi gond nem volt)

Az volt a mese, hogy ha levizsgázok, akkor majd én is hajthatom apum autóját, sőt még az én nevemre is akarta volna iratni.. De anyu meg elkezdte ezt az új autót hajtani, mert kevesebbet fogyaszt, elugrik ide vele, elugrik oda, de az üzemanyagot meg soha nem fizeti bele (megkérdeztem erről aput) . Visszatérve rám, egy hete elsőre, sikeresen letettem az autóvizsgát, aminek borzasztóan örültem, és nagyon szerettem volna már hajtani az itthoni autót is, barátnőjeimnek is megigértem, hogy majd elviszem őket kávézni, vagy csak autózunk egy kicsit. És itt ért a pofoncsapás, hogy anyám kijelentette hisztériázva nem rég, hogy szó sem lehet róla, hogy én apu kocsijával "bitangoljak". Én meg csak néztem egy nagyot, mert egyrészt nem is az ő autója, még is ő hajtsa többet és ő szabja meg, hogy ki hajthatja, másrészt apu megengedte, harmadrészt pedig a gyakorlatban tanulok meg jobban hajtani .. Kis mezővárosban élünk, nem Budapesten, hogy félteni kelljen engem... Meg is sértődtem, mivel tudom is magamról, hogy a városon belül soha nem mentem 40km/h fölé, és nagyon óvatosan hajtanék, és mivel friss jogsis vagyok, nyilván azért kaptam a matricát is, hogy a többi autó is figyelmesebb legyen velem, és persze én a saját zsebpénzemből tankolnék. Ti mit tennétek ebben a helyzetben, ha ilyenek lennének a szüleitek? Jelenleg most azt találom a legreálisabbnak, hogy max egyetem után keresek valami munkát, amivel kifizethetem a saját autómat. De akkor meg feleslegesnek találom most a vizsgát... 18/L


2019. ápr. 26. 18:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
86%

Akiket zavar a hajtani ige: gyanítom a kérdező szlovákiai magyar, náluk hívják a jogosítványt hajtási engedélynek.


19 voltam, amikor meglett a jogsim, anyukám párszor jött velem, látta, hogy nincs gond, utána mehettem egyedül is. Sőt, mivel anya nem szeretett már akkot sem vezetni, így mindig volt sofőr is.

Arra nem nagyon lehet mit mondani, hogy anyukád ennyire sárkány, apukád meg papucs, mert hiába kezdjükn itt őket ekézni, te attól nem leszel jobb helyzetben. Esetleg a keresztapád kérd meg, hogy néha menjetek el gyakorolni kicsit.

2019. ápr. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos ebben az esetben nem nagyon tudsz mit csinálni, de anyukádnak egyáltalán nincs igaza.

Egyébként délvidéki magyartól is hallottam már, hogy kocsit "hajtanak", szerintem lehet, hogy ez a régebben használt kifejezés az autóvezetésre, ha az összes környező országban így használják a magyarok! :)

Egyébként nem értem, hogy miért kötözködött emiatt veled az első pár hozzászóló, teljesen egyértelmű és érthető volt, hogy mire gondolsz.

2019. ápr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
72%
A hajtás szó azokból az időkből maradt vissza, amikor lovaskocsit hajtottak. Bizonyos nyelvjárásokban előfordul még :)
2019. ápr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
(Én azt hittem, a hajtani szleng valamilyen autóversenyre vagy valamilyen vezetési módra.)
2019. ápr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
84%
Én sosem értettem ezt a hozzáállást. Szerintem pont az a veszélyes, amikor az ember megszerzi a jogosítványt, lerakja porosodni a szekrényre, hogy "na jó, akkor ez már megvan", aztán 5-10 év múlva ül először autóba.... A jogosítványt nem azért "kell" megszerezni, hogy legyen, hanem akkor van értelme, ha az ember használja is. Különben mégis mi a francnak? Az is igaz, hogy nem engednek át akárkit a vizsgán, mert minden kis apró hülyeségért megbuktatnak, és akinek sikerül az már valószínűsíthetően nem ön és közveszélyes. Persze, balesetek mindig történtek és történni is fognak, de nem lehet úgy élni, hogy az ember azon parázik, hogy melyik nap üti el a busz az utcán vagy mikor esik a fejedre a csillár stb.... Ettől függetlenül gyakorolni kell, rutint kell szerezni és ez csak úgy megy, hogy ha az ember vezet. Én is 17-18 éves voltam, mikor elkezdtem a tanfolyamot és rögtön vezethettem miután megkaptam a jogsimat, sőt. A szüleim direkt mindig mondták, hogy vezessek, mert gyakorolni kell és csak úgy lesz gyakorlatom, ha csinálom. Nekem akkor még nem is volt rá szükségem, így tényleg csak pl. elvittem valakit ide-oda, elugrottunk valahová barátokkal vagy csak úgy mentünk egy kört a városban stb., mert nem volt szükségem autóra a hétköznapok során, pénzem sem volt, se semmi. Viszont akkor még könnyen meg tudtam csinálni, volt rá időm, a szüleim is ki tudták fizetni és emiatt akkor letettem, viszont gyakorolni is kellett utána, különben ki is dobhattam volna a kukába.
2019. ápr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
65%

amikor friss jogsis voltam, én sem vezethettem egyedül a családi autót, de igazán eszembe sem jutott, hogy én azzal menőzzek. Ha mentünk valahová, én vezethettem, de ült mellettem mindig valaki, régi jogsis. Én ezt is nagyon élveztem, és igazából ez is kellett, hogy jól megtanuljak vezetni. (sokszor mondtak okos dolgokat, mire figyeljek, stb, de jól csinálták, mert sosem éreztem, hogy beleszólnának a vezetésbe)

Utána vettem magamnak egy autót, és azzal már oda mentem, ahová akartam, nem szólt bele senki.


Szerintem ez valahol így normális.


Nem pedig az, hogy amint megkapja a gyerek a jogsit, és máris viszi a családi autót, nagyzolni, meg menőzni a barátai előtt. Gondolkozz már kicsit!

2019. ápr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
83%

Egy hónapos friss jogsis vagyok. Az első két hétben anyukám mindig mellettem ült, majd megbizonyosodott róla, hogy jól megy, így mehetettem olyan helyre, ahol már sokszor voltunk. Abban a két hétben minden nap vezettem két alkalommal, így szereztem tapasztalatot. A harmadik héten engedett el először egyedül, egy barátnőmmel elmentünk enni (ő is elvitt mikor meglett a jogsija, anyával megegyeztünk, hogy én is elviszem). Ha közösen megyünk valahova, akkor én vezetek, de bizony előfordul, hogy megkérdezem higy most mit és hogy csináljak, ugyanis rutinom még nincs. Így sokszor vezethetek.

A szüleim elváltak, apa kocsiját eddig kétszer vezettem, azt a kocsit eszemben sincs elvinni, nem érzem "magaménak" még.

18/L

2019. ápr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!