Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyu nem engedi, hogy autót...

Anyu nem engedi, hogy autót hajtsak. Hogy reagálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az egész azzal kezdődött, hogy tavaly nyáron a 18.születésnapomra a keresztapum beiratott az autósuliba, és persze anyámnak 1 fityinget se kellett ezért adni, de idegbeteg módon ordibált a keresztapummal, hogy hogyan gondolta, hogy az ő megkérdezése nélkül beirat engem. Mert ő úgy képzelte ezt az egészet, hogy majd huszon valahány évesen elkezdek tanulni, és majd részletenként fizeti. Egész végig anyám lehúzott, hogy jaj úgy se fogom letenni, mert én milyen bizonytalan és balfék vagyok... Mindig kritizált valami kis dolog miatt. Néha már elegem lett belőle, és ignoráltam a rosszindulát, de akkor is csak én lettem leordibálva, hogy ő 30 éve hajt már autót, tán jobban tud mindent...

Nem rég apum vett egy autót, és a saját nevére iratta. Anyumnak is van egy autója, amit 13 éve vett, rajta kívül nem hajthatja senki, és mindig ki van centizve a benzin, és kis távolságon hajtja. Utólag kiderült, hogy én azért se hajthatom majd, mert túl hosszú. (pedig a keresztapámét hajtottam már egy gyakorló úton, ami ugyanilyen hosszú, és semmi gond nem volt)

Az volt a mese, hogy ha levizsgázok, akkor majd én is hajthatom apum autóját, sőt még az én nevemre is akarta volna iratni.. De anyu meg elkezdte ezt az új autót hajtani, mert kevesebbet fogyaszt, elugrik ide vele, elugrik oda, de az üzemanyagot meg soha nem fizeti bele (megkérdeztem erről aput) . Visszatérve rám, egy hete elsőre, sikeresen letettem az autóvizsgát, aminek borzasztóan örültem, és nagyon szerettem volna már hajtani az itthoni autót is, barátnőjeimnek is megigértem, hogy majd elviszem őket kávézni, vagy csak autózunk egy kicsit. És itt ért a pofoncsapás, hogy anyám kijelentette hisztériázva nem rég, hogy szó sem lehet róla, hogy én apu kocsijával "bitangoljak". Én meg csak néztem egy nagyot, mert egyrészt nem is az ő autója, még is ő hajtsa többet és ő szabja meg, hogy ki hajthatja, másrészt apu megengedte, harmadrészt pedig a gyakorlatban tanulok meg jobban hajtani .. Kis mezővárosban élünk, nem Budapesten, hogy félteni kelljen engem... Meg is sértődtem, mivel tudom is magamról, hogy a városon belül soha nem mentem 40km/h fölé, és nagyon óvatosan hajtanék, és mivel friss jogsis vagyok, nyilván azért kaptam a matricát is, hogy a többi autó is figyelmesebb legyen velem, és persze én a saját zsebpénzemből tankolnék. Ti mit tennétek ebben a helyzetben, ha ilyenek lennének a szüleitek? Jelenleg most azt találom a legreálisabbnak, hogy max egyetem után keresek valami munkát, amivel kifizethetem a saját autómat. De akkor meg feleslegesnek találom most a vizsgát... 18/L


2019. ápr. 26. 18:34
1 2 3
 11/27 Thispain ***** válasza:
0%
Anyukád hány éves?
2019. ápr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
17%
Igen, nekem is szólt az oktatóm, hogy lassabban menjek, vizsgára próbált leszoktatni róla, de én 60-al mentem városba... Utálom az ilyen suzukis tötyörgőket. Valószínűleg látja rajtad, hogy még nem tudsz annyira vezetni, hogy egyedül menj.
2019. ápr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
75%

Hát, ha te hajtani szeretnéd az autót, akkor valami ilyesmit javaslok megvételre:

[link]


Ha vezetési rutint akarsz szerezni, akkor kérd meg anyukádat, hogy mikor "elugrik ide, elugrik oda", akkor hadd menj vele és hadd gyakorolj úgy, hogy ott ül veled.

A jogsi nem azért kell, hogy a barinők előtt menőzhess vele.

2019. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
82%

Engem is zavart a hajtani ige, de értettem tőle a problémát

(Mondjuk a mezőváros is fura volt 😅 azt szerintem mostanában nem nagyon használják)


Egyébként a kérdésre válaszolva:

Baratomeknal is úgy volt vele és a húgával is, hogy a jogsi megszerzése után 2 hónapig csak akkor vezethetett, ha egy tapasztaltabb sofőr ült mellette

És beszéltem erről anyukámmal és mondta, hogy ő is hasonlóan gondolja majd (most csinálom a jogsit)

És ezt teljesen jogosnak tartom


Attól, mert valaki 1.-re átmegy a vizsgán, az azt jelenti, hogy nem vezet közveszélyesen és a legfontosabb szabályokat betartja, de közel se azt, hogy hű de sok rutinnal rendelkezik, erre kell a sok gyakorlás, ami a jogsi megszerzése után történik


Szóval köss kompromisszumot, hogy mondjuk amikor bevásárolni mentek, mész te is és te vezetsz és akkor talán anyukad is megengedi

2019. ápr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
45%
Anyád idegbeteg. Ennyi.
2019. ápr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
46%

Azért nem tudom mi ez a sok para a vezetéstől. Azért kap az ember jogsit, mert képes kezelni a járművet, és a közösségi forgalomba részt venni.

Én Pesten tanultam, és amikor meghozta a postás a plasztikot, este már én vezettem a férjem kocsiját, megleptem, mentem érte a munkahelyre (21 éves voltam).

No nem azért mert egy született Nici Lauda vagyok, hanem mert megtanultam vezetni. Azért jártam az órákra.


Szóval ha valaki annyira bizonytalan, és parás, akkor ültessen maga mellé egy tapasztalt sofőrt, de az anyósülésről nem férnek hozzá a pedálokhoz, a belepofázás meg a legritkább esetben szokott hasznos lenni.

Szóval szerintem egyedül gyakorolni jobb.

Ha meglesz a fiam jogsija, sosem kötök ki ilyet, hogy egyedül nem mehet a kocsival, csak ha mellette ülünk.

Agyrém.

2019. ápr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
69%
Erdélyben mondják így, hogy hajtani, meg hajtási engedély (ez valszeg tükörfordítás románból). Semmi baj nincs vele, gazdagítja a nyelvet, ha több szavunk is van valamire.
2019. ápr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
86%

Sajnállak, hogy ilyen anyád van. Az enyém is probált lebeszélni az A kategoriáról, de volt saját megkeresett pénzem és így megcsináltam amikor a B-t.

Nem értem azokat akik azt irják, hogy majd a sajátodat vezesd, meg ne nyuld le másét, nem idegen kocsiját akarod vezetni hanem a szüleidét.

Apudat sem értem, ha az a "saját" kocsija akkor hogy nem engedi meg magának, hogy hagyja a saját lányát vezetni?! Ideje lenne beszereznie egy pár golyót.

2019. ápr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
84%
Off: én is erdélyi vagyok, de nálunk (maros) nem használják a hajtani szót vezetésre, a hajtási engedélyt használják az idősebbek, mi söförkönynek vagy csak könyv'nek mondjuk, pl "elvették a könyvét"
2019. ápr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
69%

Én meg vezetői engedélynek hívom, na bumm.

Apam nekem sem adta oda egyedül, ha meg mellettem volt bele szólt mindenbe.

Barátom és haverom autójával mentem sokat.

7 éve meg van sajátom.

2019. ápr. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!