Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám meg ámblokk a szúleim...

Anyukám meg ámblokk a szúleim kevés időt töltenem velem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Edde velük életemben 3x voltam nyaralni velük. Anyum a laktanyába mint közalkalmazottként dolgozik. Reggel fél hétkor felkelt behozza nekem a reggelit közben apukám elköszön utána mennek dolgozni. Anyum 4 ig ami azt jelenti h kb fél 6 körül ér haza apum meg 4 kor. Eléggé fárattak ilyenkor csak beülnek a szobába és telefonoznak és tv-znek. Még annyi hogy megkérdezik mizu volt a suliba és ennyi. Hétvégenként meg semmit nem töltenek velem sokszor dolgoznak akkor is. Most pl azért kiabáltak velem mert nem akartam vacsizni mert eggyáltalán nem vagyok éhes. Nem társasoznak kártyáznak velem,azt érzem nem is vagyok a számukra fontos és nem szeretnek. Mit tegyek ez ellen? Már csak egy szobanövénynek érzem magam aki csak úgy van.
2019. ápr. 27. 18:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%

Életemben nem vittem ágyba egyik gyerekemnek sem a reggelijét. Főleg mivel suliidőben amúgy is fent vannak már ők is korán.

Hány éves vagy?

2019. ápr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Mert hibázni emberi dolog legalábbis eddig úgy tudtam...amúgy nem vagyok hisztis csak kicsit kiakadtam.
2019. ápr. 27. 18:48
 13/18 anonim ***** válasza:
63%

ėn nem ėrtem az itt válaszotokat. ezekszerint ti is igy bántok a gyerekeitekkel?

Szerintem nem az a normális, hogy nem szólnak hozzá, nem csinálnak közös programot vagy bármit. Annyit tudok tanácsolni hogy amikor jo hangulata van anyukadnak akkor hozd szóba neki hogy több időt szeretnėl vele/velük tölteni. de ezt persze ne támadoan mondd. Fogalmazd meg az ėrzėseidet..

2019. ápr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Végre egy normál válaszolo...
2019. ápr. 27. 20:30
 15/18 anonim ***** válasza:
83%
Befásultnak tűnnek a sok munka miatt. Lehet, hogy először támadásnak veszik, ha felhozod ezt a témát, de ne add fel, időről időre próbálj valahogy közösen csinálni velük valamit. Próbálj kedveskedni, kérdezd meg, mi lenne, ha te csinálnál reggelit, vagy csinálj meg valami házimunkát, olyat, amit egyébként is rád bíznának, de ne várd meg, hogy megkérjenek. Esetleg kérdezd meg, egy nyugodtabb pillanatukban, hogy mit tudnál segíteni nekik, hogy jusson idejük arra is, hogy családi programot tudjatok csinálni.
2019. ápr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, szerintem próbálj meg csak úgy, egyszerűen beszélgetni a szüleiddel, mondjuk vacsorakészítés közben. kérdezd meg, hogy telt a napjuk, mesélj a tiédről.

Én gyakran mosogatás, vagy hétvégén reggeli készítése közben beszélgetek a fiammal, nálunk ez bevált. Munkaszüneti napok is adódnak időnként, javasolj valami programot, ahová elmehettek együtt, családként.

Sok közös élményt és együtt töltött perceket kívánok!

2019. ápr. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszi. De az a baj hogy kérdeztem de mindig azt mondják hogy semmi meg hogy jól. Többször átmentünk szegedre de ha ott voltak a tesóim csak velük foglalkoztak.
2019. ápr. 28. 08:55
 18/18 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, a vigyél egy társast nekik tanács "normálisnak" számít. Ha már ott van a kezedben, nehezebben utasítanak vissza. De te tudod.
2019. ápr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!