Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyereketek arra kérne, hogy...

A gyereketek arra kérne, hogy a párjával hozzátok költözhessen egy rövid időre. Mi lenne a reakciótok? Hogyan lehetne ezt szépen megoldani?

Figyelt kérdés

A párom sokáig egyedül lakott mire rászántam magam, hogy utánamegyek és összeköltözöm vele. Egy vidéki egyetemen tanult, én ott vállaltam munkát, így ketten laktunk. Viszont úgy alakult az élet, hogy Budapesten kell a tanulmányait folytatnia, ezért ideköltözünk. Az ösztöndíja megszűnik(ettől egy minimális bevétele lenne), nekem meg nem akkora a fizetésem, hogy két embert eltartsak.

Az lett volna a tervem, hogy egy évet kérek tőlük maximum. Addig természetesen beszállunk a rezsibe, az ételbe és mindenbe, amit mi is használunk. Tisztában vagyok vele, hogy nem hotelbe megyek és vannak szabályok. Ennek ellenére félre tudnánk egy kicsit tenni, lenne időnk átgondolni a lakáskérdést, közben fel tudna venni diákhitelt és én is el tudnám indítani a másodállásomat. Ami ha bejön én lennék a legboldogabb, mert lenne rá jelentkező. S a spórolás mértékét nézve lehet, hogy egy pici, baráti körös esküvő is beleférne. Kicsit más alapokról indulnánk.

Naiv lennék? Szülőként ez elfogadható vagy semmi esetre sem? Attól félek, ha most egy kis feltöltődési időt nem kapok, akkor mindent, amire vágytam fel kell adnom magamból és sose lesz lehetőségem megvalósítani.

Annyiszor próbáltam ezt megbeszélni velük, de sejtem mi lesz a vége...



2019. máj. 19. 22:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
44%

"Annyiszor próbáltam ezt megbeszélni velük, de sejtem mi lesz a vége..."


Mert a szüleidnek van annyi eszük, hogy nem szeretnének egy -vadidegen- felnőtt embert

- sem eltartani,

- sem befogadni,

- sem a saját otthonukban kerülgetni.

A szüleid élni szeretnék a saját életüket.

2019. máj. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%

Bocs, de ez így jóval cikisebb, hogy lányként akarsz eltartani egy külföldi pasast, aki még az egyetemről is kibukott és visszaköltözött a hazájába.


Az a baj, hogy találgatni kell, mert csak lassan csepegteted az infókat.

Még az is ki fog derülni, hogy a szüleid azért nem látnák szívesen az otthonukban, mert pl. szinesbőrű?!

2019. máj. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
44%
Egy kérdést akkor is megér, főleg, ha vázolod a terveidet. Ha meg nemet mondanak, jöhet a b terv. Ha sikerül kilábalnotok ebből, szorosabb is lehet majd a kötelék köztetek. Ez úgymond jó próbatétel házasság előtt- bármilyen bután is hangzik. Hajrá! :)
2019. máj. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
51%

Elsősorban részemről, ha vakító fehér is a pasas, lennének aggályok.

Nem mindegy, hogy milyen kultúrkörből jön a fickó, a gyerekem élete szempontjából.

És az sem mindegy, hogy egy olyan orvos akar rajtam műtétet végrehajtani, aki bukdácsolt az egyetemen és még a saját családja is lúzernek tart.

Pedig addig minden támogatást megkapott részükről, amíg ki nem derült róla, hogy alkalmatlan. Ezek után ne nekünk kelljen lélegeztetőgépen tartani valakit, aki így áll a dolgokhoz.

Tisztában vagyok vele, hogy sok beleszólásom nincs a buliba, mert a gyerekem "felnőtt" és szerelem az egy "másállapot", de ehhez ilyen formában nem nyújtanék segédkezet.

2019. máj. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%

Szülőként lenne még pár kérdésem.

Mit jelent az elvesztettösztöndíj? Csak, hogy nincs már ez a bevétel, vagy vissza kell fizetni?

Ha igen, ki fogja fizetni?

Mi az új szak, mennyit lehet a meglevőből beszámítani bele?

Ha most megint első féléves lesz, kifogyhat alóla az állami támogatás is a végére.


Bocs a kegyetlenségért, de négy eldobott év után nem a diákhitel, hanem a teljes állás + levelező kombó lenne számomra a felelős férfias hozzáállás.


Mit mond a barátod? Mik az ő tervei? a sajátjait kérdem, nem a közöset, meg amit te szeretnél. Komoly! Te annyi mindent eltervezel, intézkedsz, de hol a másik ember ebben a történetben? Vele beszélj! Ne sugalmazz semmit, csak hallgasd meg!

2019. máj. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%

Volt egy olyan érzésem, hogy a kérdező nő, és be is jött.

Én biztos nem fogadnék be egy egyetemről kibukott, nem dolgozó felnőtt férfit.

Most szerelmes vagy, és rózsaszín szemüvegen át látod a barátodat, de egy férfi sose becsüli meg az őt eltartó nőt. Nagyon fogsz koppanni, mert halálra gürized magadat amíg ő tanul, utána együtt kifizetitek az ő diákhitelét, és amikor egyenesbe jön lelép, mert mindíg az élete sikertelen szakaszára fogod emlékeztetni.

2019. máj. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem 8-as nagyon jól körbejárta a témát.
2019. máj. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
75%
Bla-bla a palid ingyen lakik? Mert az tök jó hogy ki állsz mellette, de miért kéne nekem mint szülőnek támogatom MÁS emberek gyerekének a lakhatását a kitudjasikerül-e szak elvégzéséhez?
2019. máj. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
19%
Nehéz ügy, fõleg igy,hogy külföldi nem tudom,hogy befogadnám -e.Mindig arra gondolnék,hogy ki tudja mit hoz a jövö.
2019. máj. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
41%

Azért sajnálom a kérdezőt.

Mert pénzt, karriert és hosszú éveket áldozott életéből a rózsaszín álmáért, hogy egyszer csak egy tehetős külföldi orvos felesége legyen.

Álmaiban már látta, hogy megpukkadnak majd a régi barátnők az osztálytalálkozókon, meg a munkatársak a munkahelyén, hogy -egyszerű lány létére- mégis milyen álompasast fogott ki magának.

Talán még a szülei is kiengesztelődnének egy orvos vejjel.

Eközben már nagyban tervezgette a szintén rózsaszínű jövőjüket.

A majdani orvosi jövedelem által nyújtott luxust. A házat, a tengerparti nyaralót, az autókat, a drága utazásokat, az esküvőt meg a születendő gyerekeket. (Talán már a nevüket is kigondolta...)


Erre a pasas egy csapásra áthúzza a számításait mert kibukik az egyetemről, és huss visszazsuppolják a távoli hazájába.

Ráadásul a saját családja is megveti a lúzert, hiszen minden ismerősüknek már évek óta azzal büszkélkedtek, hogy "a mi fiúnk orvosnak tanul a távoli Európában", és ha hazajön, ő lesz itt a helyi kórház főorvosa.

(Vagy a törzsi varázsló, hiszen nem tudjuk, hogy honnan jött?!)

Most meg szégyenkezhetnek és járhatnak -a nagyszámú- rokonok és ismerősök előtt lesütött szemmel a fiúk lúzersége miatt.

A pasas pedig ott áll szakma, végzettség és pénz nélkül úgy, hogy még a saját családja sem támogatja, hiszen ő otthon a család fekete báránya.

Talán ilyen-olyan alkalmi munkái lehetnek, ami csak arra elég, hogy ne halljon éhen.

Talán a mamája ad neki néha egy kis dugipénzt -ha a papa nem látja-, hogy a hétvégén be tudjon ülni egy sörre valahova.

A kérdező pedig úgy tudja, hogy ezerrel dolgozik kint a pasas.

Igaz, a pasas családja is úgy tudta, hogy tanul és orvos lesz.


A kedves kérdező pedig kapaszkodik a veszett fejsze nyelébe, mert nem akarja veszni hagyni a 4 évnyi "befektetését". Utolsó szalmaszálként kapaszkodik abba a naiv ötletébe, hogy majd a szülei nyakán és terhére eltartja a pasast -másodállásokból- a szülői házban, hátha az majd hajlandó lesz végre tanulni az új szakon.

Az évek pedig mennek...

Mi lesz, ha a pasas ismét kibukik?!

Ismét elment jó néhány év...

A rózsaszín ködnek pedig fel kellene szállnia előbb-utóbb.

Még a nyugdíjas éveid előtt...


Kérdező!

Megéri neked ez a pasas?

Vagy valami olyant tud -pl. éjszakánként- amiről nekünk fogalmunk sem lehet??!

:)

2019. máj. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!