Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyereketek arra kérne, hogy...

A gyereketek arra kérne, hogy a párjával hozzátok költözhessen egy rövid időre. Mi lenne a reakciótok? Hogyan lehetne ezt szépen megoldani?

Figyelt kérdés

A párom sokáig egyedül lakott mire rászántam magam, hogy utánamegyek és összeköltözöm vele. Egy vidéki egyetemen tanult, én ott vállaltam munkát, így ketten laktunk. Viszont úgy alakult az élet, hogy Budapesten kell a tanulmányait folytatnia, ezért ideköltözünk. Az ösztöndíja megszűnik(ettől egy minimális bevétele lenne), nekem meg nem akkora a fizetésem, hogy két embert eltartsak.

Az lett volna a tervem, hogy egy évet kérek tőlük maximum. Addig természetesen beszállunk a rezsibe, az ételbe és mindenbe, amit mi is használunk. Tisztában vagyok vele, hogy nem hotelbe megyek és vannak szabályok. Ennek ellenére félre tudnánk egy kicsit tenni, lenne időnk átgondolni a lakáskérdést, közben fel tudna venni diákhitelt és én is el tudnám indítani a másodállásomat. Ami ha bejön én lennék a legboldogabb, mert lenne rá jelentkező. S a spórolás mértékét nézve lehet, hogy egy pici, baráti körös esküvő is beleférne. Kicsit más alapokról indulnánk.

Naiv lennék? Szülőként ez elfogadható vagy semmi esetre sem? Attól félek, ha most egy kis feltöltődési időt nem kapok, akkor mindent, amire vágytam fel kell adnom magamból és sose lesz lehetőségem megvalósítani.

Annyiszor próbáltam ezt megbeszélni velük, de sejtem mi lesz a vége...



2019. máj. 19. 22:32
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
14%

Miért akart orvosira menni?

Miért bukott ki?


És neked milyen másodállásod lenne? ("és én is el tudnám indítani a másodállásomat. Ami ha bejön én lennék a legboldogabb, mert lenne rá jelentkező." ???)

És mi az a második szak, amit a párod csinálna?



Nekem nagyon céltudatosnak tűnsz, kérdező, de igaza van azoknak is, akik arra hívják fel a figyelmedet, hogy van esély arra, hogy nagyon egyenlőtlen a kapcsolatotok. Lehet, hogy emiatt szkeptikusak a szüleid. A párodnak tényleg inkább melóznia keéne + levelezőn tanulni. Így van esély rá, hogy a bukás se "véletlenül" volt, nem akar igazából dolgozni és így tökéeltes indok, sajnáltatja magát.

2019. máj. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Mi lett veletek?
2019. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!