Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki tartozik a család fogalmába?

Ki tartozik a család fogalmába?

Figyelt kérdés
Anyám még mindig azt mondja nekem,pedig huszonközép korosztály vagyok,hogy ő és a tesom az első,a párom csak utánuk jön,ők az elsők,mert ők a családom.Egy éve nem élek velük,most azt szajkózza,hogy nincs mögöttem a család,és így nem fogok elérni semmit.Holott dolgozom rendesen,nem élősködöm senkin,és régen sem tettem azt fizettem haza is mikor otthon laktam.A család ,ha a párommal együttélek,ő lesz,mert ahogy telik az idő,átalakul a család szerepe.Legalábbis szerintem.Anyám beteges szinten tartani akarja azt ami régen volt.

2019. máj. 29. 08:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
81%

Milyen értelemben ki az "első"?


Szerintem mindenki a családod, aki hozzád tartozik. Azt, hogy hogyan élsz, azt te és a párod döntitek el. De pl. ha valaki párkapcsolatban is él, de a testvére megbetegszik, akkor a testvérrel való törődés, az ápolása esetenként lehet a legnagyobb prioritású mindenki számára. Még párod számára is!

2019. máj. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Így van,pontosan.
2019. máj. 29. 10:52
 13/24 anonim ***** válasza:
8%

Szüleid es testvéreid közeli hozzátartozók es örökre azok is maradnak. Az elettars nem közeli hozzátartozó, csak hozzátartozó, kérdéses, hogy mennyi ideig. A házastárs szintén közeli hozzátartozó.

Ez a jogi része.


Anyad akkor is a családod része lesz, ha osszekoltozol egy farokkal.

2019. máj. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Igen,de ha folyamatosan csesztet hogy milyen egy bunkó vagyok,aki nem tölti vele minden szabadidejét.Milyen életem van megjegyzést tesz mindenre semmi nem jó neki,csak amit ő mond.
2019. máj. 29. 10:59
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Van neki saját élete, párja, hobbijai, barátnői? Ha nem, akkor ez annak a tipikus tünete, hogy nincs neki senki és semmi a gyerekein kívül, és ha ti nem vagytok ott neki, akkor üres az élete, ezért akarja foggal-körömmel, hogy ő legyen neked a legfontosabb.

Ne aggódj, ha ez a helyzet, akkor a párodat nem mint embert utálja, hanem azt a tényt, hogy van neked egyáltalán olyan. Ha egy milliomossal élnél, akkor találna másvalamit, hogy mi a baja vele. Van olyan eset is, hogy ha az ilyen anya gyereke szakít valakivel, és összejön valaki mással, akkor az addig utált partner, aki már az ex, hirtelen glóriát kap a feje fölé, és az illető élete lehetősége lett volna, akit sajnos ím, elszalasztott. De még olyan is van, hogy az anyuka hirtelen kapcsolatban akar maradni ezzel az exszel, és demonstratíve vele barátkozik. Nagyon betegek tudnak lenni az ilyenek, akiknek a gyerekeiken kívül nincs más örömük az életben. Ezért veszélyes az anyaság mint hivatás, mert aztán, amikor el kell engedni a gyereket, akkor jönnek az ilyen gondok.

2019. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Van neki párja.Aki nem tud ,és nem is akar beszélni a fejével,hogy sok ez nekünk.Igen az exet most már kedveli,holott őt sem kedvelte,de a mostanut különösképpen utálja.Nem hívja semmilyen családi rendezvényre,a párjaink nem jöhetnek el,szülinapra karácsonyra csak a "kis család"lehet ott.Más kérdés hogy már nem is menne.Rá sem kérdez anyám mintha nem létezne párunk.
2019. máj. 29. 11:06
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát üdv a klubban, én voltam az előző :) A párom anyja dettó. Ő nem vált el a párom apjától, de utálják egymást, és az anyukának csak a felnőtt gyerekei vannak mint élete értelme. Ő is ugyanilyen. Minden karácsonykor balhézik, mert 24-én a szülőknek és a gyerekeknek együtt kell lenni, azaz: ők és a két gyerekük, akik mindketten családosak, de a házastársak és az unokák nem lehetnek ott :D :D Természetesen ez soha nem valósult meg, de minden egyes karácsonykor megy a műsor, napokig sír, hogy de miért nem.


Ezt a párom kezeli úgy-ahogy, én nem, mert egész egyszerűen egyáltalán nem tartom vele a kapcsolatot. Sőt, egyetlen találkozástól eltekintve, ami pont elég volt, nem is találkoztunk. Ő még levelezget is a párom exével, meg telefonálgat vele. Amíg együtt voltak, semmi mást nem csinált, csak fúrta, gyűlölködött, nem szólt hozzá. Hát én ezt nem kérem, köszönöm szépen. A lányának az előző párjával dettó: amíg együtt voltak, semmi nem volt jó, aztán, amikor a lány szakított vele és összejött a mostani férjével, akkor hirtelen az ex lett a "fogadott fia" (ezt így kijelentette), együtt szidták ezt a lányt, és még a "fogadott fia" esküvőjére is elment, hogy utána mondogathassa, hogy a te esküvőd is lehetett volna... jelzem, a lánya akkor már az első gyerekét is megszülte a férjétől...

Én azt nem értem, miért látogatják, gyagyázzák, szeretik a gyerekei még mindig. "Amúgy rendes", szokta mondani a párom. Ha együtt vannak, sokat beszélgetnek mindenféléről, lehet vele értelmesen is együtt lenni. De ha elkezdi magyarázni, hogy a páromnak nem velem kellene lennie, mert tönkreteszem (nem tudom, mivel amúgy, azt nem mondja), akkor a párom otthagyja és hazajön. A telefont egyáltalán nem veszi fel neki soha, azt mondta neki, hogy ha vészhelyzet van, írjon egy rövid sms-t, mert folyton hívogatta. Sajnálom szegényt nagyon, és veled is együttérzek, kedves Kérdező. Szerintem ritkítsd a látogatásokat, ne írj neki minden nap, és ha zsarolni próbál, nevesd ki. Komolyan mondom. Mindegy, mit mondasz, úgyse fog rá hatni.

2019. máj. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Érzelmileg tönkretesz.Ott az unokáira sem kiváncsi?Itt nincs unoka,de nem is akar,hisz akkor nem tudna nekem panaszkodni.Nekem példálózni szokott másokkal akik jól élnek,gazdagok de nagyon,hogy én is élhetnék így,ha nem a mostanival lennék.Nem szeretek vele beszélgetni se találkozni.Mert csak önmagát fényezi.Hivatalosak voltunk esküvőre az ő rokona esküdött de a párjainkat nem vihettük,mondván ez családi esemény.
2019. máj. 29. 13:13
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
De, az unokáira kíváncsi, velük kedvesen viselkedik, csak az a baj, hogy nem lehet vele egy pillanatra sem egyedül hagyni őket, mert olyanokat mond, hogy anyátok/apátok (attól függ, a lánya vagy a fia gyereke van-e ott épp) már nem szereti apátokat/anyátokat, sajnos van ilyen, ne keseredjetek el. Hát ilyesmik. Így aztán most már fél éve nem engedtük át a gyerekeket, nem látta őket. Hát mit mondjak, volt is hiszti, de nem érdekel, csak sajnos így a páromat készíti ki, nagyon sajnálom őt, és ő is úgy van vele, mint te, hogy nagyon rosszul érinti, de ő így is jár hozzá, nem fogja magára hagyni soha. Nagyon nehéz gyerekkora volt anyósomnak egyébként, bántalmazott gyerek volt, de mindenfajta terápiát mindig visszautasított, mert ő nem bolond. Pedig egyszer egy pszichiátriai szakvélemény is készült róla, mely szerint C-PTSD gyanús, kivizsgálásra van szükség. Arra legyintett, hogy azzal már nem lehet mit csinálni.
2019. máj. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Nem,én sem fogom magára hagyni de túlzás,amit csinál,de tény,hogy jót akar nekünk az biztos.
2019. máj. 29. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!