Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom szokásai furcsák az...

A párom szokásai furcsák az anyámnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy egy hónapja összejöttem a mostani párommal, és mivel nagy a távolság, egy kettő bemutattam itthon, azóta hétvégente itt van nálunk(anyámmal és a hugommal lakom). A párom talán kicsit túlságosan otthon érzi magát nálunk, benyúl gond nélkül a hűtőbe, teát főz magának, stb, de ugyanúgy el is rakodik maga után. Anyámnak ez nem tetszik. Viszont én nem akartam a páromat arra szoktatni, hogy mindig mindent elé teszek. Mostmár anyámtól azt is megkaptam, hogy a párom miatt több víz, meg kaja fogy, mikor a számlák felét én fizetem, a hűtőbe a kaját hetek óta csak én veszem. Anióta dolgozok, segítem őt, mert a fizetése nem lenne elég. Soha nem róttam ezt fel neki, nem is merem, mert tuti felhúzná magát, vagy sírna rajta egyet, hogy miért vetem a szemére... Viszont igazságtalannak tartom. Vagy megmondjam? Mindennel baja van... Sajnos a külön költözés egyelőre nem opció, most kezdtem a vállalkozásomat, 1-2 évig még nem tudok elmenni. A párom meg már észrevette hogy nincs szívesen látva, nekem meg teljesen kellemetlen a dolog. Neki sem akarom mostmar megmondani hogy kérdezze meg hogy csinálhat-e egy teát magának, teljesen hülyén jönne ki szerintem. Ötletek?

2019. jún. 12. 22:28
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
94%
Anyukádnak valószínűleg kényelmetlen, hogy minden hétvégén ott egy idegen, amikor ő pihenne. Hétvégén sem engedheti el teljesen magát. Ne legyetek mindig ott, menjetek a párodhoz is.
2019. jún. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
54%

Beszélj pároddal hogy vegye vissza magát, valószínű kimaradt nála a nevelésből, hogy vendégként nem túl illendő így viselkedni.

Te meg a modern kori férfi nő felállás híve vagy, nehéz lesz ebből bármit is így kihozni.

2019. jún. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
89%
Azért van különbség aközött, hogy mindent a másik elé teszek, és hogy vendégségben 2-3 alkalom után úgy viselkedek, mint aki otthon van...
2019. jún. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
90%
Jó lenne tisztázni, hogy akkor most, mint vendég van ott hétvégente vagy mint (leendő) családtag? Utóbbi esetben komolyan nem értem mi a probléma. Előbbi eset nem tartható fent hosszú távon, mert ha tényleg minden hétvégét veletek tölti, akkor előbb-utóbb frusztrációt fog okozni, hogy nincs mozgástere.
2019. jún. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
81%

TE vagy otthon, a TE dolgod a TE vendégedet ellátni!

Ennek köze nincs a feminizmushoz, én is hülyét kapnék tőle, ha egy egy hónapja megismert pasi, akit eddig 4x láttam, rendezkedne az otthonomban, pedig én nem az anyám vagyok.

Majd akkor nevelgesd konyhatündérnek, ha náluk lesztek!

2019. jún. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
73%
Engem már az is pokolian zavarna, ha egy IDEGEN, minden tetves hétvégén az otthonomban színá a levegőmet!
2019. jún. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
87%

Ne is haragudj, rettentően ideg lennék, ha egy ismeretlen pasi minden hétvégén az én lakásomban lenne és járna be a hűtőbe. Te is csak egy hónapja ismered. Még a pár kifejezés is fura.

Miért nem vagytok minden második héten nála?

2019. jún. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
79%
Elég beteg, hogy elvárod, hogy anyukád meg a testvéreid hozzád meg a pasidhoz alkalmazkodjon. Alig ismered, nekik meg egyenesen idegen. Nem csoda, hogy ki vannak borulva, hogy minden hétvégén őt kell kerülgetniük a saját házukban, ráadásul használja a cuccaikat, megeszi a kajájukat stb. A kedves párodat mégsem zavarhatja annyira, ha látja, hogy nincs szívesen látva, mégis újra és újra odatolja a képét :D
2019. jún. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
71%
*testvéred
2019. jún. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
88%
Bevallom engem is zavarna ha a lányom 1 hónapja tartó partnere minden hétvégén nálunk lenne, és ennyire otthon érezné magát. Alap, hogy idegen helyen még akkor is ha a gyerekünk barátja/ barátnője, megkérdezi, hogy kaphat vagy csinálhat teát, kaját etc.
2019. jún. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!