Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom szokásai furcsák az...

A párom szokásai furcsák az anyámnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy egy hónapja összejöttem a mostani párommal, és mivel nagy a távolság, egy kettő bemutattam itthon, azóta hétvégente itt van nálunk(anyámmal és a hugommal lakom). A párom talán kicsit túlságosan otthon érzi magát nálunk, benyúl gond nélkül a hűtőbe, teát főz magának, stb, de ugyanúgy el is rakodik maga után. Anyámnak ez nem tetszik. Viszont én nem akartam a páromat arra szoktatni, hogy mindig mindent elé teszek. Mostmár anyámtól azt is megkaptam, hogy a párom miatt több víz, meg kaja fogy, mikor a számlák felét én fizetem, a hűtőbe a kaját hetek óta csak én veszem. Anióta dolgozok, segítem őt, mert a fizetése nem lenne elég. Soha nem róttam ezt fel neki, nem is merem, mert tuti felhúzná magát, vagy sírna rajta egyet, hogy miért vetem a szemére... Viszont igazságtalannak tartom. Vagy megmondjam? Mindennel baja van... Sajnos a külön költözés egyelőre nem opció, most kezdtem a vállalkozásomat, 1-2 évig még nem tudok elmenni. A párom meg már észrevette hogy nincs szívesen látva, nekem meg teljesen kellemetlen a dolog. Neki sem akarom mostmar megmondani hogy kérdezze meg hogy csinálhat-e egy teát magának, teljesen hülyén jönne ki szerintem. Ötletek?

2019. jún. 12. 22:28
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
90%

"Ha valóban nőtt a rezsi, hiába fizeted a felét, anyukádnak akkor is többet kell fizetni."


Viszont ebben az is benne van, hogy amíg a pasi nem volt, addig is a rezsi felét fizette a kérdező. Vagyis a huga részének a felét is fizette, ami meg azért anyuka dolga lenne/lett volna.

(Ettől függetlenül nem értek egyet a minden hétvégén ott héderezéssel.)

2019. jún. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, és hozzá miért nem mentek? Híd alatt laknak, vagy miért? Szülőkkel lakik, vagy egyedül? Mi az, amiért már 4 alkalommal csak nálatok voltatok, nála/náluk nem?
2019. jún. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez megbeszélés kérdése. Nálunk alapvetően felváltva megy a dolog, hogy egyik hétvégén a párom jön hozzánk, míg a másikon én hozzájuk és mindkettőnk családja örül nekünk, szívesen látnak és mondhatni otthon is érezhetjük magunkat. Tehát pl. nálunk is nyugodtan csinálhat magának reggelit, teát vagy akármi, illetve nekem sem kell mindenhez engedélyt kérni a párom családjánál. Viszont ez mind le lett tisztázva, megbeszéltük. Szóval nincsen ebből se sértődés, se veszekedés, se olyan, hogy nem akarnak minket kerülgetni vagy egyéb. Viszont azt is meg tudom érteni, ha mások erről másképpen gondolkoznak és őket ugyanez zavarja. Úgyhogy ezt meg kell beszélnetek, hogy anyukád szemében mégis milyen megoldások léteznek és mivel lenne elégedett, illetve a pároddal is meg tudod beszélni, hogy anyukádnak mi a problémája és min lehetne változtatni.
2019. jún. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
68%
Kerdezo veszi mar hetek ota a kajat. A pasi teged hasznal ki,Kerdezo.
2021. febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!