Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te mennyi pénzt adnál vissza...

Te mennyi pénzt adnál vissza a szüleidnek abból, amennyit rád költöttek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár évben elég sok pénzt kaptam tőlük, de sok pénzem nekem sincs, így az összeset sajnos biztos nem fogom tudni megadni, de valamennyit azért mégis kéne. De mennyit?


- Tandíj, összesen kb. 900 000

- Orvos kb. 55 000

- Kisebb pénzek "csak úgy"

- Utazás (a kedvemért) kb. 8000

- Kölcsön kb. 160 000

- Használati tárgyak kb. 100 000


2019. jún. 17. 19:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Húbammeg! Ezt te így nyilvántartod? Soha a büdös életben nem számoltam, hogy mennyibe kerül a gyerekem. Te még azt is felsorolod, hogy utazás a kedvedért 8 ezer. A többi is abszurd, de ez kiverte nálam a biztosítékot. Tényleg vannak ilyen szülők és gyerekek, akik ezt számolgatják? Itt vagyok vagy 10 éve, láttam már érdekes dolgokat, nem kicsit, de ez még nekem is sok.

Te mint gyerek, ezt mind összeszámoltad? NEMÁÁ! Vagy csak olvasgattad a régi kommenteket, hogy vannak szülők, akik azért szültek, hogy visszakapják azt, amennyibe került a gyerek?

A popsikenőcsöt kifelejtetted. (Irónia.)

Annyit segítesz nekik, amennyit tudsz. Lehet, hogy melegem van, de ez a kérdés-felsorolás viszi a prímet. Használati tárgyak kb. 100 ezer.... Jézusom, te most direkt provokálsz itt bennünket? Vagy mi a célod? Megfordítottad, amikor a szülő felteszi a kérdést, hogy köteles visszahálálni, amit rááldozott a gyerekére. Esküszöm, nem értem, melyik verzió létezhet a kérdés feltevésekor.

2019. jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Arról van szó, hogy nem tartom helyénvalónak, hogy egy csomó pénzt rám áldoznak, én meg semmit nem adok vissza... nem kell ezen csodálkozni... 2-3 éve tartom nyilván, azóta, amióta bejött a képbe a tandíj, ami nekünk sok pénznek számít...
2019. jún. 17. 20:57
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Add akkor vissza, amikor szükségük lesz rá. Édesapám halála után anyukám nem tudta eltartani magát az özvegyi nyugdíjából (apám nyugdíjának 30%a). Természetesnek éreztem, hogy átvettem a számlák kifizetését, a gyógyszerek megvételét és minden hétvégén bevásároltunk neki. Mondta is, hogy tudja, hogy mi tartjuk el, pedig egyáltalán nem emlegettük ezt. Jólesett neki. De ha apám életében próbáltuk volna ugyanezt, akkor sértődés lett volna, hiszen egyáltalán nem volt szükségük rá.
2019. jún. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
A kölcsönt fizesd vissza és ha tényleg szükséges adj nekik annyi pénzt amennyi neked nem fáj. Nekem apa elmondta, azért fizette az egyetemet mert elvárja, hogy én is segítsem a gyerekeimet majd a céljaik elérésében.
2019. jún. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

"Arról van szó, hogy nem tartom helyénvalónak, hogy egy csomó pénzt rám áldoznak, én meg semmit nem adok vissza... "

normális ember úgy vállal gyereket, hogy utána nem várja hogy bármit visszakapjon tőle. abban a tudatban vállaltak téged, hogy azt a csomó pénzt mind ki fogják adni rád. mert a gyereknevelés ezzel jár.

2019. jún. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
76%

Ott rontottad el,hogy ha fizetősre mentél akkor miért nem te teremtetted elő részben a tandíjad.

Most mennyit adj? Amennyit tudsz úgy,hogy x hónap múlva ne csődölj be te is. Annak sincs értelme,hogy utána ők húzzanak ki a sz...

2019. jún. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Bár én nem számolom, de én is azt tervezem hogy az utolsó 2-3 évem nagyobb kiadásait visszaadom nekik. Mindent megadtak nekem hogy boldog legyek és fejlődjön a karrierem, szerintem jócskán nélkülözniük is kellett, megérdemlik. Bár mire normál keresetem lesz az még 2-3 év, addig még jócskán fognak rám költeni, amit szintén valamilyen formában vissza fogok adni.

19L

2019. jún. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha megszorultak és egyébként is,a kölcsönt add vissza, az kölcsön így van rendjén, ha meg nem vág földhöz és belefér neked, akkor a használati tárgyakat is fizesd ki nekik.

Gondolom ha azt mondod, hogy tessék, pénz, tiétek, nem fogadják el, de a kölcsönt illik visszaadni.

Így a te lelked is megnyugszik picit meg nekik is segítesz.

2019. jún. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
51%
Semmit nem adnék,mertnem én kértem hogy megszülessek.Ezen a vonalon végigmenve nem lesz gyerekem soha,mert nincs kedvem olyasmire költeni,ami csak elvesz az életemből,soha nem térül meg,épp hogy magamat fent tudom tartani ..
2019. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Inkább pszichológusra költs, mert ha ezt gondolod, veled valami fejben nagyon nem oké :(
2019. okt. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!