Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy költözzek el így koliba?

Hogy költözzek el így koliba?

Figyelt kérdés

A csodálatos szüleim nem nagyon akarnak koliba engedni "mert az minek nekem? Még takarítani sem tudsz" Folyton felhozzák a takarítást, mert van kupi a szobámba és én szeretek takarítani de ha már minden nap 5x elmondja az már idegesítő.Elmegy a kedvem attól ha folyamatosan azt mondja, a tanuládnál is ezt mondja a tk könyv felett ülök es elketdi "tanujal mar te mihaszna kojok". Oké értem én h jószándék de ez már nekem pont a fodítottja. Igen lenne kedvem tanulni mert szeretek csk nem hiszi el és itt a problema. És egyre jobban elment a kedvem mindentől amire anyám próbál ráparancsolni h tegyek meg. Mindig megmondja h mit csináljak mintha életképtelen lennék. Nemrég felismertem h depresszióm van, és ez még minden nap rátesz egy lapáttal.Most is sírok h nincsen életkedvem semmihez legjobb lenne ha egyedül lennek vagy olyanokkal akiket nem ismerek csak ne vele. Anyám már tényleg elviselhetetlen tényleg nem szoktam csak úgy ilyen szavakkal dobálózni de már nagyon kivan a fszom. Mert megcsinálnám csak nem hiszik el mert én egy "életkeptelen kislányka" vagyok a számukra. Így leírva nem tűnik olyan vészesnek de ez már 4 éve ígymegy.. És még van pár dolog amit ide nem írok le. A lenyeg h anyamat mat nembirom elviselni mert ha rosszat szól mar annyira elegem van h sírok! Mindennap. Egyszerűen belefáradtam sz egészbe. Mert anyám munkanélküli és rámfogja h miattam nem megy dolgozni "mert nem birná elmosni az edenyeket".Apám meg mindenben igazat ad neki. Meg már annyira sajnáltatja magát h rámragadt. Most már egy lelki/ideg roncs vagyok. És bárhogy mondom h megcsinálom azt mondja üljek le. Még ha alszok akkor is úgykeltenek fel hajnali 5 kor h miért nincs kitakarítva ja éppen otthonvan apám. Mert szerencséjére neki nem kell itthon rothadnia a szobába mert kamionos küldföldön szóval ha már ossze is vesztek akk 3 hét után hiányozni fognak egymásnak de ha ez nemlenne már tuti válnának. A kapcsolatuk láthatóan csődbe ment. Apuval jól kijonnek de igy h anyamnak ad igazat.. És anyám mindig a szobájában kuksol és nézi a tv-t közben chipset majszol. Később csodálkozik ha elhízik. Szülinapomon kijelentette h ő depressziós és egéz nap csak ordibált. Már egy ajándék lenne ha kiraknának az utcára. Főzni nemakar és ha van akk meg előjön az ennyire szeretsz duma h ő főz, mos, takarít ránk. Ami csak részben igaz. Lennék a bátyám helyében mert vele sokkal engedékenyebbek voltak. Igaz pl h adnak penzt sminkre mert olyan szar a bőrom h az kell rá, igen tisztitom apolom varom a gyogyulasat nemcsak felkenek magamra 10kg vakolatot oszt hello. Nagyon szeretnék már koliba menni a tanulásomban segítene mert anyám fojamatos egyéb bántása márcsak kámfor a tűzre. Amikor elmennek itthonról akkot úgy érzem megnyílt előttem a menyország kapuja. Voltam már 1 hete ottalvós sport táborban és olyan jol meg sohase ereztem magamat. Ők se voltak a barataim megjegyzem de megis jolereztem magamat. Ugy gondoltam varok meg jovore mert akk koltozunk es remelem h elmegy iskolakezdesre dolgozni de ha nem akk marad a koli, mert mar pchihologus is kene csak ha mondom kirohognek h mi baja lehet egy gyereknek h pchihologus kelljen.

És van egy macskám azzal probalnak marasztalni. Szóval ja,ki mit tanácsol nekem?



2019. jún. 20. 06:00
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
45%

"de már nagyon kivan a fszom"." "életkeptelen kislányka" vagyok a számukra"

Akkor most fiú vagy vagy lány? Esetleg fiú, csak anyádnak ez még nem tűnt fel???

Mindenképpen menj kollégiumba, leginkább valamelyik egyházi fenntartásút javaslom. A Patrona Hungariae koleszában pl. biztos belejönnél a takarításba, és remélhetőleg a stílusodon is csiszolnának egy kicsit. De arra készülj fel, hogy a kedves nővérek is folyton mindenbe beleszólnak. Előírják, mikor kelj fel, imádkozz, egyél, tanulj, érj vissza a kimenőről... Sminkre meg nem kell költened, met az tilos. És hétvégén sem kötelező hazautazni, nyugodtan maradhatsz a kollégiumban.

Ha már leérettségiztél, akkor is nézz körül, egyetemisták számára is tartanak fenn az egyházak kollégiumot.

2019. jún. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
25%

Minden 14 éves halálosan depis, utálja a szüleit, és jobbnak tartja magát a többieknél.

Kámfor a tűzre. Kész vagyok.

Ha koleszba mégy, mi a terved a macskáddal? Elhagyod?

2019. jún. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom,hogy zajlik a kollégiumi beiratkozás (nem voltam kolis),de fizetni kell a kajádat,a ruhádat,akkor a kolesz sincs ingyen stb.
2019. jún. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

11.


Egyházi iskolában nőttem fel és elég rossz tapasztalataim vannak. Ahova én jártam ott hajfestés, smink, műköröm volt. Bármelyik egyházi iskolába amelyike jártam kértem segítséget pl tanártól azt hogy hagx feleljek plusz jegyért a tanár elküldött a......

Meg akármilyen segítséget kértem osztályon belüli hazugságok miatt amit rámfogdtak. Nem mentem volna a tanárhoz ha azok nem a tanárnak mondták volna..

Ennyit az egyházi iskolákról számomra.

Lány vagyok.

2019. jún. 20. 08:47
 15/29 anonim ***** válasza:
37%
De hogyan akarod fizetni a költségeket? Kimész kolduni?
2019. jún. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
86%

Én imádom, hogy gyakorin minden ember gyerekként katonás rendben tartotta a szobáját, mindig tanult, sosem tett semmi rosszat, és most természetesen tökéletes életet él hála a szüleinek, akik amúgy verbálisan folyamtosan bántalmazták. Ja, nem.

Menj el koliba. Jobb lesz neked hidd el. Még a legrendetlenebb (te nem vagy az) is észreveszi ott magát, és rendes lesz, mert ott nem lehet lekakilni a nevelőt, meg a másik hat szobatársadat. Megtanulsz egy teljesen más közösségben élni, ez nagyon a hasznodra fog válni később.

Iskola pszichológus van, ha majd elkezdődik az iskola, akkor egyszer, utolsó órád után elmész, és az égvilágon senki nem fog róla tudni.

2019. jún. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

12.


Ezzel most tudtál tanácsot adni?

2019. jún. 20. 09:01
 18/29 A kérdező kommentje:
16. Igazad van. Köszönöm megértésedet. Talán ha elmennék jobb jegyeim lennének. Legutóbbi sulimban volt iskola pchihologus úgy tűnik mindenhol más időpontban van. Az egyik volt oszt. társamnak az 5.órában kellet mennie. Így mindenki tudott róla.
2019. jún. 20. 09:06
 19/29 anonim ***** válasza:
30%
Örülök,hogy egyet értesz a #16-sal,de egyáltalán végig gondoltad,hogy a költségeket hogyan fogod fizetni? Koldulva összekaparod a pénzt? Mert anyád nem fogja fizetni,mert ha rajta múlna a kollégiumosdit is elfelejtenéd.
2019. jún. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Anyum a tanulás szempontjából nagyon eggyüttműködő típus és apum is,ha meg végképp nem egyeznek bele ott a bátyám ő tudd mondani jó példát.Ha még így sem akkor maradok otthon nincs mit tenni.
2019. jún. 20. 09:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!