Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ekkora probléma, hogy...

Tényleg ekkora probléma, hogy én gyümölcsöt és zöldséget szeretnék enni?

Figyelt kérdés

A sztori az, hogy édesanyámat hiába kérem, hogy vegyen nekem gyümölcsöt vagy zöldséget, nem hajlandó rá, merthogy az nem étel. Nem is főételnek gondoltam, hanem csak nasinak, szívesen eszek néha tvzéshez kukoricát, vagy akár meggyet, ilyesmi.

A testvérem pedig halom számra zabálja a chipset,csokit, popcornt és az ilyesmiket. Neki minden hiszti nélkül megveszi, nekem is megvenne bármi mást, de gyümölcsöt és zöldséget nem akar. Kérdeztem miért, de értelmes választ nem adott.

Véleményekre vagyok kíváncsi, hogy mit gondoltok

Köszi



2019. jún. 22. 20:28
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
20: XD
2019. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
40%
A dinnye sok pont?? Ezt nem értem! Mi a fax? :D
2019. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Hú, ahogy látom nem csak nálunk vannak ilyesfajta problémák az étkezés körül😂

Főzni csak ő főzhet, mert mindenki más valamit rosszul csinál. Szörnyen frusztráló, odaáll az ember mögé és lecseszi, hogy rossz irányba keveri az ételt, ilyenek..

2019. jún. 22. 22:50
 24/34 anonim ***** válasza:
22%
Ezért se kell idősen gyereket szülni.
2019. jún. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
67%

Jézusom, mintha csak az én anyámról írnál, ő is ilyenek miatt veszekszik, hogy rossz irányba kavarom a cuccot, meg ilyesmi....

Elég ..../nem akarok semmi csúnyát íni/...fura anyád van, már ne is haragudj. Az egyik válaszoló jó ötletet adott ezzel, hogy mondjuk vidd el egy találkozóra a háziorvosodhoz, hátha ő tud hatni rá, hogy miért is kéne gyümölcsöket meg zöldségeket vennie legalább a fejlődésben lévő gyerekeinek, ha már ő nem bírja megenni őket. De tapasztalataim szerint az ilyen embereket (pláne ennyi idősen) már nagyon nehéz megváltoztatni, mert szentül meg vannak győződve arról, hogy mindenki hülye, csak ők a helikopterek.

Szerintem ha tudsz, már most kezdj el félretenni, hogy minél hamarabb elköltözhess, mert valószínűleg amíg ott laksz, nem fog belenyugodni, hogy érdekel az egészséged és ugyanezt javasold a tesódnak is.

2019. jún. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%
Nincs min csodálkozni a nök többsége idióta!
2019. jún. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk a feleségem mindig próbál egyensúlyban főzni. Kinek mi a kedvence, s mire futja. Ha ma nekem kedvez, akkor holnap a fiamnak, holnapután a lányomnak stb...

Igaz, a gyümölcs tényleg nagyon drága. De az is van minden nap. Legfeljebb csak egy két darab alma... Plusz aminek a szezonja van. Mindig a úgy s annyi amennyit a kasszánk megenged.

2019. jún. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim válasza:
78%

Az utolsó jól írja, kompromisszumot kell kötni, ez így van az élet minden területén.

Nekem anya abszolút nem is főz vagy csak nagyon ritkán így 16 éves korom óta én megfőzök magamra, hogy legyen egy kis főtt kajám és kész. (Hozzá teszem szeretem anyát nagyon és rengeteget dolgozott mindig, hogy el tudja tartani magunkat, ráadásul egyedül nevelt)

De pl. ő meg is veszi (már dolgozom én is, húsz éves vagyok) a zöldséget, gyümölcsöt amennyi a kassza kereteibe bele fér.

Egyébként ez a házi orvosos ötlet jó LENNE, de édesanyád egy makacs, konok ember, ha egy pár szem zöldséget és gyümölcsöt nem vesz neked/nektek, majd el fog menni a háziorvoshoz eszmecserét folytatni az egészséges táplálkozásról?

Hmm, nem hiszem...de egy próbát megérhet.

Én azt javaslom, ha megjön a kis pénzed oszd be jól, mindig csak a szükséges dolgokra költs (magamról tudom, hogy néha alattam is elszaladt a kiscsikó és eleinte sok hasztalan dolgot vettem) , és próbáld meg a tesódnak is szépen apránként megvenni az egészségesebb termékeket, chips helyett almachips, vagy pl én a gyümölcssalit imádom, ha jól össze van keverve, úgy sokkal jobban megeszem a gyümölcsöket.

Mikor kisebb voltam én sem nagyon ettem ezeket, de már sokkal szívesebben eszek pár szem finom epret mint egy zacskó chipset.

Finom dolgok ezek, csak a sok ízfokozóval teletömött nassolnivalók sokkal ízletesebbek a gyerekek számára, megszokja a szervezet ezért fontos következetesen a gyerekeket már egész pici korától az egészséges táplálkozásra nevelni.

Nem azt mondom, hogy néha nem fér bele egy-egy filmhez egy kis sós rágcsa vagy édesség, de ne az legyen az első amihez az ember elsőként nyúl.

Sok sikert és kitartást!

2019. jún. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálok minden tőlem telhetőt :)
2019. jún. 23. 09:21
 30/34 anonim ***** válasza:
63%

[link]



[link]



Azt mondja egy fürt szőlő 70 pont, kiegyensúlyozott fogyás 60 pont. Ha napi egy fürt szőlőt megeszek hízni fogok, ráadásul vizet se ihatok mert az is pont.

Hogy gondolja ezt vajon Norbi? A sport ugyan levon a pontból, de basszus az hogy jött ki, hogy 120g kolbász 1 pont? Feles whisky 1 pont? Egy üveg whiskytől kevésbé hízok, mint egy szelet görögdinnyétől, ami 19 pont? Alkesznevelde. Gondolom a szüleid is valami ilyesmi hülyeséget gondolnak.

2019. jún. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!