Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ekkora probléma, hogy...

Tényleg ekkora probléma, hogy én gyümölcsöt és zöldséget szeretnék enni?

Figyelt kérdés

A sztori az, hogy édesanyámat hiába kérem, hogy vegyen nekem gyümölcsöt vagy zöldséget, nem hajlandó rá, merthogy az nem étel. Nem is főételnek gondoltam, hanem csak nasinak, szívesen eszek néha tvzéshez kukoricát, vagy akár meggyet, ilyesmi.

A testvérem pedig halom számra zabálja a chipset,csokit, popcornt és az ilyesmiket. Neki minden hiszti nélkül megveszi, nekem is megvenne bármi mást, de gyümölcsöt és zöldséget nem akar. Kérdeztem miért, de értelmes választ nem adott.

Véleményekre vagyok kíváncsi, hogy mit gondoltok

Köszi



2019. jún. 22. 20:28
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
12%

Mondd meg neki, hogy majd a családja sírjánál üvöltözhet, amikor jönnek sorba a betegségek (vastagbélrák, stb.) Tudom kíméletlenül hangzik, de elôbb vagy utóbb meg lesz ennek a böjtje.


Ne haragudj kérdezô, de anyukád iszonyú buta ezen a téren😠

2019. jún. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
22%
Mondd meg neki h nem akarsz vega lenni.. erre tényleg nem futotta eddig?
2019. jún. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
Megmondtam, de csak visszafelé sült el a dolog, mert akkor elkezdte mondani, hogy akkor nem is kell nekem zöldség, meg tökéletesen megleszek a csak hús étrenddel is.
2019. jún. 25. 07:33
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád akart valamikor fogyókúrázni?

Lehet hogyha egészségesen étkezel akkor eszébe jut, hogy ő belebukott.

Esetleg abban nevelkedett hogy a hús a rendes étel és ezért sértésnek veszi, hogy te "szemetet" akarsz enni. Ha ez sem az oka akkor az anyagi hátteretek is befolyásolhatja a vàsárlását: lehet fél, hogyha minőségi ételt vesz/főz akkor csak azt fogod megenni. Próbáld meg feltárni a valódi okot és ennek fènyében érvekkel meggyőzni.

Ugyanakkor sajnos mivel 55 èves ezèrt változtatni csak nagyon nehezen - vagy sehogy sem - tudsz rajta, de én ennék előtte gyümölcsöt csak úgy magában, hátha megszokja a látványt.

Spórolt pènzed mindig legyen, jól fog az még jönni (nehogy bekattanjon és hirtelen venni kelljen valamit, vagy költözni kelljen).

Öcsédnek van véleménye a dologról? Nagyszülők, apuka, orvos, tanár az ismerettségedben, esetleg valaki akinek anyukád ad a szavàra? Ennek a személynek kéne beszélnie vele, hátha tud hatni rá.

Az is segíthet ha együtt étterembe vagy vendégségbe mentek, ott arra kényszerül, hogy rendes ételt egyen.

2019. júl. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!