Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik már nem éltek együtt,...

Akik már nem éltek együtt, milyen gyakran beszéltek a szüleitekkel? Ez normális amit velem követ el anyám?

Figyelt kérdés

Előzmény annyi, hogy apukám tini koromban meghalt. Aztán anyumnak lett valakije, már második éve úgymond ott lakik nála(innen 150km) de minden héten hazajönnek egy napra(itt van dolguk) szóval hetente találkozunk.

Én nemsokára 22 leszek, végeztem az egyetemen és dolgozom is, itthon még pár állatkám van, de a barátommal elég szépen elboldogulunk és kezdem szokni a felnőtt létet.


Ami eléggé zavar, hogy hiába nem lakunk együtt anyummal, így is olyan, mintha folyton kontrollálna. Reggel felhívjuk egymást,ami még teljesen oké. Innentől kezdve amikor ő fent van,ír nekem messen. Ilyen ellenőrizgetések:" mit csinálsz, miért mentél oda,mikor mesz haza, miert nem vagy otthon, takarítottál e "stb. Ha nem írok vissza, akkor : "jájj de elfoglalt vagy, miert nem lehet válaszolni -.- "

Aztán még 2-3x felhív az nap, ha én nem hívom pár órán át, akkor "milyen vagyok, annyira nincs idom h vele beszéljek, nagyon elvagyok a barátommal?"

Minden második nap reggeltől estig dolgozom és következő nap délután. Ilyenkor szeretek tovább aludni, persze ő hívogat. Ha kinyomom, hiv facebookon. Felveszem És mondom,hogy aludnék, akkor meg" miért alszol annyit, mi a bajod van, miert nem dolgozol valamit inkább"


És még sorolhatnám. Ugye ez már nem normális kategória? Ti hogyan kezelnétek?


2019. júl. 3. 10:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
71%

Okoskáim, akkor sem normálus, ha egy 22 éves felnőtt embernek minden egyes lépéséről tudni akar anyja.

Tudjátok egyáltalán értelmezni, amit írtam?!

Én megszakítottam vele a kapcsolatot, deca kérdezőnek egy szóval sem írtam le, hogy ő is szakítsa meg. A kérdésére válaszoltam, hogy nem normális, amit az anyja csinál. Ennyike.

Mielőtt a másik torkának ugrotok, értelmezve kellene olvasni.

2019. júl. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

* normális

* de

2019. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
68%
Egyszer személyesen beszéld meg vele, hogy nagy kislány vagy, és zavar, hogy óvodásnak néz és ellenőriz és nem hagy aludni. És onnantól kezdve naponta egyszer beszéltek, a telefont alkalmatlan időben némítsd le, az üzeneteire ne reagálj. Másnap reggel meg fogja tudni, hogy mi van veled. Meg fog sértődni, de az legyen az ő baja. Az, hogy ő az anyád, nem jogosítja fel arra, hogy kellemetlenséget okozzon neked és inkompetensnek minősítsen a saját életeddel kapcsolatban pusztán azért, mert ő nem hajlandó kiengedni a kezéből a kontrollt, uralni akar. Eddig ő nevelt téged, most pedig ebben neked kell nevelned őt, nem korfüggő. Nagyon dühös lesz, mert ez számára vereség, de rá fog jönni, hogy ez a hajó elment, a továbbiakban nem ugráltathat kénye-kedvére, hanem önálló akarattal és döntési képességgel rendelkező felnőtt lett a lányából. Normális esetben ennek örülnie kéne. És ez nem jelenti a kapcsolat megszűnését, hanem egy olyan újfajta kapcsolat kialakulását jelenti, ami neked is megfelel, miközben ő nem veszít el téged, a napi egyszeri beszélgetés teljesen normális. (Azt gondolnám, hogy magányos, furcsa, hogy van társa, mégis rajtad lóg. Valószínűleg valami hiánya van abban az új kapcsolatban.)
2019. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
43%
Mikor legközelebb hív, mond neki, hogy anyu most nem aktuális, kefélek...
2019. júl. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
85%
Pedig igaza van annak a hozzászólónak, aki azt írta, hogy nem megszakítani kell a kapcsolatot a saját anyáddal, hanem megbeszélni... Nagyon szomorú, hogy egyesek, csak ezt a végletet ismerik, hogy dobd el a saját anyád, és nem a kommunikációt. A gyereke vagy és félteni fog akkor is, ha te már hatvan leszel, ő meg nyolcvanöt.
2019. júl. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
80%

22 éves vagyok, hetente 2-3-szor írunk emailt (messengert nem szereti anya, én telefonálni nem szeretek). Így "levelezünk":)

Amúgy 20 km-re lakunk (én a barátommal, ő apuval).

2019. júl. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Minden reggel válaszolj az előző napi sorozatára.

Persze akkor, ha nincs rosszul, vagy ilyesmi.

Szépen megszokja, hogy van magánéleted.

2019. júl. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

De könyörgöm, ki írta, hogy dobja el magától az anyját? Itt azt írták többen, hogy próbálja redukálni a kapcsolattartás gyakoriságát és ne vegye fel napi 2-3x a telefont, főleg, amikor dolgozik. És vannak, akik leírták a saját történetüket. SENKI nem tanácsolta, hogy szakítsa meg a kapcsolatot.

Arra pedig, hogy ezt "csak szeretetből" csinálja, csak azt tudom mondani, hogy azt, hogy a saját gyerekemnek nem hiszem el, hogy azért nem tudta felvenni a telefont, mert dolgoznia kellett, az nem szeretet. Az bizalmatlanság és kontrollmánia. Szeretet az, hogy azt akarom, hogy jó legyen neki. Hogyha engem abszolút nem érdekel, hogy a másiknak milyen, ha hívogatom, és csak az érdekel, hogy felvegye és akkor is velem foglalkozzon, nekem számoljon be, sőt, számoljon el az idejével, és tudni akarom, hogy miért nem ért haza, "miért alszik annyit" (???), akkor én a másikat nem szeretem, hanem uralni akarom. Ha szeretném, meghallanám, amit mond, hogy dolgozott meg aludt és azért nem vette fel, és megkérdezném, mikor alkalmas a beszélgetés inkább.

Sajnálom, de nagyon nem szeretem, amikor a "de hát csak szeretetből", "de hát a javadat akarom" jegyében a szülő leuralja a gyerekét.

2019. júl. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az az érdekes, hogy amikor koliba kerültem, akkor heti egyszer telefonáltunk, meg néha írtunk egymásnak messengeren.

Amióta albérletben lakok, szorgalmi időszakban ugyanúgy heti egyszer telefonálunk, de ha nem írok neki egy nap, akkor mindig küld egy szivecskét, vagy egy matricát, vagy írja hogy adjak valami életjelet. Tök cukik a szivecskék, meg nagyon szeretem őt, de kicsit zavaró néha hogy egy napot sem bír ki. Vizsgaidőszakban meg ha egyedül vagyok otthon, meg ideges is vagyok, akkor van hogy én hívom naponta, na akkor bepótoljuk a telefonálgatást. Ő mamával él itthon, de gondolom ő is unatkozik egyedül.

Még régebben mondtam neki hogy kicsit el kéne engednie, már 2 éve lakok külön, de durci volt hogy nem akarok beszélni vele.

2019. júl. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Vikuci79 ***** válasza:
100%

18, teljesen egyetértek.

Aki szeret, azt akarja, hogy jó legyen neked.

Bizony az anyaság egy szerep, ami egyszer véget ér. És ha pl. lenne neki 1 vagy 2 kis gyereke még , valószínű annyira lefoglalná, hogy talán heti egyszer jutna eszébe telefonálni.

Lehet ennek örülni meg nem is.

Meg is lehet mondani, úgy szebb, hogy örülsz a "vigyázásának" az ő szeretetének és figyelmének, de igazán felnőtt vagy és majd te eldöntöd mit hogyan csinálsz.

Tanácsot ugye kéretlenül....

Üres fészek szindróma is. És nagyon nem fenlnőttként kezel, ha még mindig meg akarja mondani a tutit.

Lehet vele is ezt tették.

Az is lehet hogy spontán lecsökken idővel a kontroll, ha feltalálja magát.

De megbeszélni is biztos érdemes.

2019. júl. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!