Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik már nem éltek együtt,...

Akik már nem éltek együtt, milyen gyakran beszéltek a szüleitekkel? Ez normális amit velem követ el anyám?

Figyelt kérdés

Előzmény annyi, hogy apukám tini koromban meghalt. Aztán anyumnak lett valakije, már második éve úgymond ott lakik nála(innen 150km) de minden héten hazajönnek egy napra(itt van dolguk) szóval hetente találkozunk.

Én nemsokára 22 leszek, végeztem az egyetemen és dolgozom is, itthon még pár állatkám van, de a barátommal elég szépen elboldogulunk és kezdem szokni a felnőtt létet.


Ami eléggé zavar, hogy hiába nem lakunk együtt anyummal, így is olyan, mintha folyton kontrollálna. Reggel felhívjuk egymást,ami még teljesen oké. Innentől kezdve amikor ő fent van,ír nekem messen. Ilyen ellenőrizgetések:" mit csinálsz, miért mentél oda,mikor mesz haza, miert nem vagy otthon, takarítottál e "stb. Ha nem írok vissza, akkor : "jájj de elfoglalt vagy, miert nem lehet válaszolni -.- "

Aztán még 2-3x felhív az nap, ha én nem hívom pár órán át, akkor "milyen vagyok, annyira nincs idom h vele beszéljek, nagyon elvagyok a barátommal?"

Minden második nap reggeltől estig dolgozom és következő nap délután. Ilyenkor szeretek tovább aludni, persze ő hívogat. Ha kinyomom, hiv facebookon. Felveszem És mondom,hogy aludnék, akkor meg" miért alszol annyit, mi a bajod van, miert nem dolgozol valamit inkább"


És még sorolhatnám. Ugye ez már nem normális kategória? Ti hogyan kezelnétek?


2019. júl. 3. 10:24
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
91%

6-osra ne hallgass könyörgöm elcseszed vele az életedet.

Ki a francnak van kedve mindennap ugyanazokat a veszekedeseket végig tolni?

2019. júl. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Tény,hogy nem kell azonnal megszakítani vele a kapcsolatot,bízzunk benne,hogy nem is lesz ilyenre szükség, de az is tény,hogy ez nem normális, és ezt meg kell vele beszélni egyszer. Minél hamarabb. Nagyon szar lesz, nagyon mérges lesz, meg mártír,meg mindent be fog vetni,hogy érzelmileg manipuláljon, de erősen,kitartóan(nem bunkón,mert akkor azt is ellened fordítja) meg kell húzni a határokat. Érdemes erre a beszélgetésre komolyan felkészülni (Határaink, Mérgező szülők, Családfánk titkai című könyveket ajánlom hozzá),átgondolni,hogy neked pontosan hogy lenne jó, és azt viszont részedről is szigorúan betartani. Mindenképp legyen valaki, aki ismeri a történeted, és kiáll melletted ,mert kelleni fog a támogatás! Lehet,hogy utána hetekig, hónapokig sértődött lesz, de ne add fel, idővel hozzászokik ő is. És még egy gondolat, amit abszolut nem sértésként szánok, hanem azért mert nekem ez segített meglépni a hasonló szituációban az első lépést, hogy amíg nem húzol határt, addig nem csak anyukád nem tudott leválni rólad,hanem te sem róla,hiszen onnantól vagyunk "felnőttek" ,hogy a saját viselkedésünkért vállaljuk a felelősséget, magyarán, ha nem teszünk semmit, akkor ugye ne várjuk,hogy majd magától rendbe jön, vagy valaki megoldja helyettünk. Borzasztó nehéz pont a szüleinkkel szembemenni, de ha nem akarod,hogy még a te gyerekeid életét is mérgezze, akkor most tedd meg.

Ha egyedül nem boldogulsz a helyzettel, kérj segítséget pszichológustól, nem szégyen, sokat segít! Az ilyen történeteknek rendszerint van előzménye is, fel kell dolgozni mindent,hogy igazán lépni tudj.

2019. júl. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!